Фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи-Съпоставка

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Бетончо
Мнения: 174
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: karlovo

Фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи-Съпоставка

Мнениеот Бетончо » Сря 31 дек 2014 12:16


Здравейте колата е голф 3,колебая се между фарове на Hella с визия на голф 4 или кристални с лупи на DEPO.Какво е вашето мнение,аз лично мисля че DEPO-то в този случай ще има единствено предиство при инсталирането на ксенон.




Потребителски аватар
slaveiko67
Мнения: 2120
Регистриран на: Сря 03 ное 2010 10:23
Автомобил: Golf 3 GT TDI
Двигател: AFN 96g
Местоположение: Montana

Re: Съпоставка:фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи

Мнениеот slaveiko67 » Сря 31 дек 2014 12:40


Колега,ако ще караш с фаровете,за които питаш,заложи на Хела.Ако са им добри рефлекторите/да не е паднал хром-никела/,ще светят по-добре от Депо-то.Не мога да се сетя как изглежда Депо-то с лупите,но ако са от типа с лупа,секция за дългите и отделна секция за габарит/мигач/ и некакви диоди/не им знам функцията/,то тези фарове,определено не стават-много лошо електрическо изпълнение,слаби връзки,водещи до нагряване и стопяване на букси,кабели и рефлектори.
Огледай се за Хела-Липстат...по-скъпи са,но там е истината... :beer


Потребителски аватар
Бетончо
Мнения: 174
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 18:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: karlovo

Re: Съпоставка:фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи

Мнениеот Бетончо » Сря 31 дек 2014 12:59


Да фаровете на депо са точно такива каквито ги описваш,колата се кара нон стоп и фаровете трябва да са направени от добри материали,за да се избегне това евентуално разтапяне,за което говориш поради лошата изработка.Ще се опитам да намеря Hella golf 4 визия,само жалкото е,че не мога да сложа ксенон,но с добри халогенни крушки също ще светят по-добре от старата двусекционна хелла.


jhonikesh
Мнения: 35
Регистриран на: Пон 31 авг 2009 16:54
Автомобил: Golf 4 Variant
Двигател: ASV
Местоположение: haskovo

Re: Съпоставка:фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи

Мнениеот jhonikesh » Сря 31 дек 2014 15:33


Колега, ако искаш да подобриш светенето иди при майстор да ти сложи релета и на дълги да светят и къси и дълги. А ако искаш да подобриш визията тогава слагай Г4 вижън.Обикновенните халогенни лампи светят по добре от лупите- мое мнение.


Bobi85
Мнения: 355
Регистриран на: Пет 28 ное 2008 3:08
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Съпоставка:фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи

Мнениеот Bobi85 » Сря 31 дек 2014 16:00


Нито един рефлекторен фар не осветява колкото фар с лупа! Естествено говорим за фарове с лупи за заводско вграждане и здраво рефлекторно покритие на лупата. Последното е главната причина хора, купили си n-та употреба фарове с лупи, да се оплакват, че въпросните фарове не светят.


Потребителски аватар
ilian.
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 04 юли 2009 21:41
Автомобил: GOLF 4 AUDI A3
Двигател: AUM AHF
Местоположение: Своге 1,8T 20V +чип

Re: Съпоставка:фарове Hella GOLF 4 vision vs. DEPO с лупи

Мнениеот ilian. » Сря 31 дек 2014 19:33


Много е лошо да изказваш мнение без да имаш преки наблюдения така заблуждаваш колегите.От 2 год и повече карам с FK DEPO супер доволен с ксенон съм на къси ,дълги и халогени в момента свети в пъти по добре отVALEO с което бях а то е оригинално за голф 4.Лупа на къси и халоген и рефлекторен H7на дълги(при VALEO дългите бяха H1)по принцип и халогена крушка H7 свети по-добре от H1.Весело посрещане на новогодишният празник :th_up

Последна промяна от ilian. на Сря 31 дек 2014 19:41, променено общо 1 път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 110 госта