Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 02 яну 2015 15:30


Здравейте честита нова година,
та понеже много не разбирам от гуми реших да напиша тема тук...
карам Голф 3 1.4 с 14ки гуми джанти оригинални OZ та зимните ми гуми бяха отзад а предните отпред и реших
да мина през гумаджия да ми ги смени задните отпред а предните отзад директно с джантите
само сваля и сменя отпред и отзад та зимните да дойтат отпред...ще опиша как си ги смени човека:
всичко нормално с пистолет като отвиваше джантите после всяка една от тях беше заклеясала и
с 1 железен кол удряше гумата стабилно(всяка една си падаше от първия път :D) да изпадне джантата
и така всяка една от тях после им смени местото сложи ги зави ги както си трябва на кръст и по живо
и по здраво...единствено там където сега е проблемната зона каза че е била много стегната джантата преди да я свали и да я сожи отпред а предната отзад.

ДА ама както си карам започна малко да подрусва чудех се от какво но си карах и по едно време 1
пич ме спря на пътя и ми каза че задната лява гума ми играела аз бях с приятел и той слезна отзад
покарах на първа и ми каза че гумата играе като крива капла но леко...та въпроса ми е съмнява ме джантата да се
е изкривила толкова лесно от смяната все пак си е гумаджия човека от какво може да е дали може да се е разбалансирала гумата която играе
или да не е завил джантата като хората за главата ?Сега като карам симптома е че подрусва отзад не върви равномерно
но се усеща трудно ако пътя не е отличен например на Сливница се усеща...

Последна промяна от ivostefanov на Пет 02 яну 2015 19:16, променено общо 1 път.
Причина: Редактирах заглавието.




Потребителски аватар
Vlad777
King of the Road
King of the Road
Мнения: 19695
Регистриран на: Вто 08 юни 2004 16:34
Автомобил: Passat B8 BiTDI 4m CUAA
Двигател: MK2 RP+PG+PB Jetta Coupe+T-Roc
Местоположение: София
Контакти:

Re: VW Golf 3 1995 задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Vlad777 » Пет 02 яну 2015 16:03


Щом друса, най-вероятно джантата не е стегната. Вдигни я на крик и провери.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 1995 задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 02 яну 2015 16:10


в колата друса а отзад като гледаш гумата леко играе се едно е усукана или е завита на една страна(предполагам такъв ефект се получава ако не завиваш на кръст болтовете)

той много трудно отви предишната с пистолета не стана а само с ключ и крак няколко пъти и успя да я отвие :) възможно е да е завил след това тази дето е сложил не както трябва...предполагам че щом едвам е отвил предната от заклеясване следващата дето слага да си иска повече притягане.Наистина се надявам да не е изкривил нещо джантата щото май сиптомите са такива пак ама тогава отиваме на по големи парични ядове.


и 1 тъп въпрос как да проверя дали джантата не е стегната добре?Болтовете ги гледах завити са си бая здраво и всичките са там


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: VW Golf 3 1995 задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот radotom » Пет 02 яну 2015 18:28


А да си обърнал внимание на малката емблемка на Опел на тези твои оригинални OZ?

Тайната на успеха тук се крие в словосъчетанието 'диаметър на централен отвор' :wink


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Golf 3 1995 задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 02 яну 2015 18:33


Преди да стане преместването колата е карана с тези джанти около 7 години от друг собственик.Та случаят не е приключен моля за повече компетентни мнения и предложения.

Единствената емблема които имат са на OZ между другото.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: VW Golf 3 1995 задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот muns61 » Пет 02 яну 2015 18:48


Развий болтовете, свали джантата, почисти шийката на главината и монторай отново. После кажи как е.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 02 яну 2015 20:02


Май така ще направя.Един приятел ме посъветва да пробвам да затегна още болтовете белким има някой незатегнат но ако не стане ще сваля цялата джанта и ще я монтирам наново


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот muns61 » Пет 02 яну 2015 20:32


Не стягай, ако джантата е опелска. Свали я.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот radotom » Пет 02 яну 2015 20:38


Не прекалявай със стягането. Едно, че може да скъсаш болт (аз скоро успях), друго, че ако предположението ми е вярно, ще има пак да блъскаш по гумите к'ат хамалин, дорде свалиш джантите.
По-скоро вземи един шублер и премери диаметъра на центалния отвор, а после и главините.
На Опел са с по-малък диаметър главините (май с 1.5мм, но може и да бъркам - да ме поправят колегите.)
Оправя се лесно, стига да намериш стругар с по-големичък струг :c020
Не карай така - разбиваш и окачване, и главини, и джанти.
Това, че някой преди теб го е правил не е оправдание.


Потребителски аватар
muns61
Мнения: 7965
Регистриран на: Чет 01 юли 2010 8:45
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот muns61 » Пет 02 яну 2015 20:41


Половин милиметър е разликата, ама е достатъчна. Разпилването на отвора да джантата става с мафлекса, иска ръка и опит.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19560
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот radotom » Пет 02 яну 2015 20:50


muns61 написа: иска ръка и опит.

:th_up За това предложих стругар :icon_lol
Иначе и с бор-щанга става, че даже и с фрезичка за ръчна бормашинка, ама не ща после мен да псува човека :dummy


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 02 яну 2015 21:36


Вие ме вкарвате в некви филми :D ... причината джантите да излезнат толкова трудно е че колата не е карана 1 година и е седяла бяха заклеясали ... най вероятно не е стегнал хубаво джантата или я е изкривил докато я изкара ако някой има друго предложение добре ако не ще проверя тези.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Съб 03 яну 2015 9:28


Колега,послушаи другите от форума,нали за това пускаш тема.Моите джанти също са от опел и ги стъргаха съвсем малко.Сега в съчетание с ръждата и по малкия отвор ,мисля с няколко десети ти се получава така.Просто джантата не може да легне хубаво на главината или на барабана.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Вто 06 яну 2015 2:51


здравейте колеги значи свалих едната джанта и се оказа че се държи само на болтовете тя въобще неможе да се задържи централния отвор мисля че е леко тесен на джантата и като завия болтовете джантата невлиза докрай това го прави само на задните предните са си влезнали докрай а задните има 1 см някъде процеп между джантата и главината не е плътно прилепнала.И ако не ги завивам равномерно е възможно и леко на една страна да застане джантата заради това че не прилепва докрай 1-2 мм ама после се усеща.Играят и двете задни не е само едната днес имах възможност да видя колата отзаде вярно усеща се само на перфектен път в колата-засега само на булевард сливница ама е симптом.

Чудно ми е преди да ги свали гумаждията - той затва явно ги свали с удари с щанга по гумата...та преди да ги свали си бяха прилепнали докрай и нямах абсолютно никакви проблеми...как ли са били сложени дали да не ги набия с гумен чук ли...а на стругар колко пари ще ми струва да ги разшири леко да влезнат плътно някакви идеи за 2 джанти и къде има стругари щото аз нямам никаква идея.

Утре ще сложа снимки да кажете дали не си внушавам...и дали гледам където трябва.Имам чувството че май задните джанти са минали през стругар а предните не :D и сега предните отзадд като съм преместил - ядове... ама това си го знае само собственика и го премълчава...


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1384
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот dontaskdontsay » Вто 06 яну 2015 11:09


А дали случайно не си с втулки на джантите ? Да не би на главината да е останала втулката от първата джанта и сега да се опитвате да сложите друга джанта която вече си има втулка :eek

По добре се върни в сервиза да оправят нещата или качи няколко снимки на главината и джантата от вътре.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 113 госта