Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот agumba » Вто 06 яну 2015 11:32


Сега, тъй като, аз съм в стругарския бранш, от много години, ще ти кажа само, че е било пълна лудост, да вкарваш джанти с по-малък централен отвор! Доколкото знам, разликата на опел и фв е точно 1 мм в диаметър - 0.5 мм на стена! Но дори и 0.2 мм да е било, пак не става, почти съм сигурен, че вече имаш някакво изкривяване на джантата, вследствие от принудителното затягане на болтовете!

Но все пак, възможностите са две! Първо, да свалиш гумата, и да я занесеш на струг, от типа на С-13, с планшайба, където да я качат и центроват с индикатор, преди да я разстържат! Задачата ще е трудна, понеже нямам идея, по каква база ще стане центроването, ако си разбил и деформирал централния отвор! Вероятно по борда, където ляга гумата, трябва да се прецени на място! Затова, трябва да намериш добър специалист, дето няма да си претупа работата, че много пишман - майстори се навъдиха вече!

Второто, при липса на горепосочената машина, операцията може да се извърши и на фреза, с подходящите размери! Пак същата процедура, и късмета, че си попаднал на подходящия човек!

Има и трета възможност, да смениш въпросните джанти, с такива на фолксваген, и да си спестиш горепосочените операции! Ти си решаваш!




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Вто 06 яну 2015 17:19


Моите като ги стъргаха ми взеха 20лв.,но това преди 4г.в Русе.Става въпрос за 4те.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Сря 07 яну 2015 18:11


нз :D как изглежда тази втулка?някакъв снимков пример да ми дадете? аз при стария гумаджия немога да се върна защото размяната предни-задни стана в друг град...освен да ида при някой гумаджия ама нз какво да му кажа

Ето предните гуми са влезнали докрай от раз без проблем а задните и двете не са и аз едната я свалих и се мъчих само с ръце и с крак с шут да я вкарам неще...интересното е че преди да ги пипаме си бяха влезнали сичките..
Прикачени файлове
3.jpg
3 3.jpg
3 1.jpg


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот vladovelin » Сря 07 яну 2015 18:23


Каква е вероятноста предните дискове да са минати на струг в местото където ляга джантата, когато тези джанти са монтирани на тази кола???


dreammaker
Мнения: 88
Регистриран на: Пон 02 мар 2009 10:56
Автомобил: Mk2 golf
Двигател:
Местоположение: Karlovo

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот dreammaker » Сря 07 яну 2015 18:29


vladovelin написа:Каква е вероятноста предните дискове да са минати на струг в местото където ляга джантата, когато тези джанти са монтирани на тази кола???

централния отвор не е на диска а на главината


Потребителски аватар
vladovelin
Мнения: 1323
Регистриран на: Чет 27 дек 2007 11:18
Автомобил: Golf3 GTI
Двигател: 2E 1994
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот vladovelin » Сря 07 яну 2015 18:39


Центрлният отвор е на джантата.На главината е външен диметър на засек и не е друдно с шкурка при въртяща се главина да се свали от външния диаметър на засека.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Сря 07 яну 2015 18:45


Колега върви на стругар,той ще извади шублера и всичко ще каже.Заради 20лв.ще си направиш голяма беля!!!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот parno » Сря 07 яну 2015 18:46


с шкурка да докараш 57.1 като за опелска джанта...само да ти пожелаем късмет :icon_lol
опел май беше 56.5мм - ял съм го тоя филм с опелски джанти на фолксваген при това стоманени
алуминиевите може и да влязат ама после успех със свалянето :mhihi
към автора - сваляш една джанта почистваш хубаво отвора към главината и мериш с шублера - по-малко ли е от 57 си търси стругар защото е много вероятно джантата да не ляга хубаво на червеното ти барабанче или да се стяга на криво


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Сря 07 яну 2015 19:46


parno написа:с шкурка да докараш 57.1 като за опелска джанта...само да ти пожелаем късмет :icon_lol
опел май беше 56.5мм - ял съм го тоя филм с опелски джанти на фолксваген при това стоманени
алуминиевите може и да влязат ама после успех със свалянето :mhihi
към автора - сваляш една джанта почистваш хубаво отвора към главината и мериш с шублера - по-малко ли е от 57 си търси стругар защото е много вероятно джантата да не ляга хубаво на червеното ти барабанче или да се стяга на криво




е ама пичага преди как бяха влезнали отлично и лесно паднаха за кола некарана 1 година...не е да е било- успех с свалянето...говорих със собственика ми каза че не са сложени както трябва от гумаджията


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Сря 07 яну 2015 21:24


мисля утре да сваля джантата ще направя 1-2 снимки ще зачистя отвора на джантата с парцал и ще пробвам да я пъхна докрай ако не стане с ръце ще викна приятел с мен да държи джантата а аз с крак ще пробвам да я вкарам да видим ще влезне ли ... според мен се инати от заклеясването преди и са по трудно да влезне...какво ще кажете?


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот azrod » Чет 08 яну 2015 0:13


Добре де, пич, монтирал ти ги е някой в друг град, но ти имаш познат гумаджия, който е в твоя град? Отиди при него и му кажи каква е работата, ако поне малко си разбира от работата ще ти каже искат ли стъргане тея джанти или не. Казвам ти го буквално това, което колегите са ти казали по-горе: По-добре някой да ти се присмее на невежеството, отколкото утре да изхвърчи тая джанта в движение и да те гледаме по новините с черна лентичка!
Не си прави майтап с нещо изключително сериозно и опасно за твоето и на околните здраве!!!


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Чет 08 яну 2015 10:28


Едно си баба знае, едно си баба прае!!!!


Потребителски аватар
parno
Мнения: 7309
Регистриран на: Сря 19 сеп 2007 13:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас
Контакти:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот parno » Чет 08 яну 2015 10:39


coolspot написа: ще викна приятел

вземете и голям чук - ако имаш поне 2кг да е защото с малък ще ти се отмаха махалото
единия държи джантата на главината а други удря точно в центъра по джантата - подложи някаква гума или стара джапанка да не се надраска боята и бой
така и да има нещо ще се огризе от ударите
може да ползвате и WD40 или машинно масло


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот moimoimoi » Чет 08 яну 2015 12:35


като я вкарате с много зор после мислите ли как ще я вадите?
а може би днес мисленето особено ви затруднява?
сваляте джантата,с шкурка зачиствате отвора на джантата и главината/барабана до лек блясък на метал и пробвате,ако не стане от раз без зор намирате един шублер и мерите отвора на джантата,57.1мм трябва да е.

едни такива джанти от опел ли бяха не помня ама се наложи с голяма скоба за лагери да вадя джантата


Потребителски аватар
agumba
Мнения: 826
Регистриран на: Пон 07 мар 2011 20:34
Автомобил: Honda Civic 7ма генерация
Двигател: 1600 VTEC 110 hp
Местоположение: Ст.Загора

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот agumba » Чет 08 яну 2015 13:03


Абе хора, не му давайте глупави акъли, стига с тия шкурки, чукове, и прочие, че ще реве после!! Тука се касае за допусков размер, между два метални детайла, не може да се подхожда така урбулешката! И не е толкава лесно дори и да се премери отвора на джантата, трябва по-голям шублер, с удължени рамена, с малкия нищо не може да направи! Отивай,както ти казах, че иначе хем ще хвърлиш джантите, че може и главината да повредиш, ще ти излезе солено!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта