Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
YordanGergov
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 19:56
Автомобил: Golf III
Двигател: AEE
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот YordanGergov » Чет 08 яну 2015 13:10


Явно не всички схващат иронията на половината колеги... Аз не съм успявал да сложа джанта само от ръжда. За това един колега предложи със шкурка само да се зачисти (не с парцала). Като се зачистят и двете - джанта и главина и се пробва и стане стане, като не - гумар. Но като чета мненията на колегата той първо ще викне и втори приятел да държи и той да се засилва да я удря пък тогава гумар.

Пич имаш проблем с джантите отиди на гумаджииница. Щом са такъв проблем парите просто в началото кажи "Какъв е проблема и колко ще струва?".




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Чет 08 яну 2015 13:43


:maikomila :maikomila


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот dontaskdontsay » Чет 08 яну 2015 14:24


Все още си мисля че може да са останали старите втулки и за това да не влизат.

Колега казах ти да дадеш снимки на джантите от вътрв и на самата глаяина без джанта.


Потребителски аватар
YordanGergov
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 19:56
Автомобил: Golf III
Двигател: AEE
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот YordanGergov » Чет 08 яну 2015 14:34


Напълно е възможно и от ръждата да не забелязва, че са отделен елемент. (на мен от снимката джантата не ми прилича на опелска и е напълно възможно да са с втулки)


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 09 яну 2015 2:43


каква шнурка да взема-какъв размер препоръчваш...аз лично смятам че като не е карана толкова време и от ръжда и други чудесии невлиза докрай.Стария собственик твърди че последно като ги е свалял преди около година и половина-две :D всичко е било ок с размери и тн влизали са си от раз даже много се учуди на проблема който имам.

също е съвсем възможно ако са с втулки скапания гумаджия да е направил този проблем щото ги свали в едно не добре осветено хале майката се чу доста пъти....и тн...и тн.


Потребителски аватар
YordanGergov
Мнения: 64
Регистриран на: Чет 20 яну 2011 19:56
Автомобил: Golf III
Двигател: AEE
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот YordanGergov » Пет 09 яну 2015 8:40


Човек всякакво парче използвана дори шкурка ти върши работа. Ще сваляш ръжда, няма да оформяш метална скулптура.

Но май нещо имам усещане, че още не разбра каква е работата с втулките.

Това е примерна снимка на втулки

Изображение

Това чудо може да не остане на джантата а на главината. И ти сега смело да удряш тикаш и затягаш другите джанти, които са с втулки на тях. Ако е такава ситуацията се надавям, че се сещаш, че предните джанти са останали без втулки - съответно не са центрирани като хората и ти разбиват предницата.

Иди при човек, които може да ти помогне, за да не тръгнеш да си сваляш втулките с къртач или моторна резачка.

И всичко това са преположения, колега. Без да сме го видели (снимки на свалена джанта и на главина) всички само предполагаме.

Джантата ми прилича на OZ Polaris, ако са оригинални от вътре ще им пише и параметрите.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Пет 09 яну 2015 21:58


След като се наложи да стана спец по втулки джанти и гуми насилствено...ето истината:
Днес слезнах снимах ама няма смисъл да поствам наясно съм с проблема този път реших да сваля и 1 предна джанта-бивша задна и да сравня с задна е отпред нямаше втулки нито на джантата нито на главината нямаше нищо чиста джанта - влиза от раз и отзад и отпред.Отзад се оказа че бившите ми предни джанти са с втулки и затва не влизаат а влизат отпред...веднага ми дойде на ум че има разлика в диаметрите на главините отпред и отзад.Реших да преместя втулките от задните джанти отпред-както е трябвало да направи тъпия гумаджия и проблема се решава - да ама проблем - алумин + желязо + температура - познайте втулката заварена за джантата и не пада ходих на гумаджия да свали втулките на задните джанти и да ги сложи отпред неможа да свали втулките пръсна ги с нещо изчакахме не падат!

Накратко казано отзад джантите са БЕЗ втулки защото диаметъра бил по голям а отпред са с втулки защото диаметъра бил по малък на главините.Тъпия гумаджия е преместил джантите без да премести и втулките...проблема е че и втулките са се заварили за предните джанти и гумаджията сега при който пробвахме да ги свалиме каза че нищо неможе да направи и да не карама така затова върнахме джантите както са си били преди-проблем така летните са отпред а зимните отзад.

Също да се похваля на път за гумаджията една ЖЕНА не спря на стоп и ме чукна леко...добре че беше с 10 км в час затова внимавайте дори на зелено като тръгвате :D и пак казвам жена беше....


Благодаря на всички за предположенията ... оправих проблема но с връщане на сичко както си е било :( сега ще трябва да карам с летни отпред някакви идеи някакъв лесен начин за сваляне на тези втулки в момента са се заварили за джантите алуминй и желязо доколкото знам така става


Потребителски аватар
vovo6808
Мнения: 344
Регистриран на: Съб 15 яну 2011 21:11
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: ABS 1992
Местоположение: РУСЕ

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот vovo6808 » Пет 09 яну 2015 22:13


Колега не знам кой какво е правил по колата ти,ама за пръв път чувам да има разлика между предни и задни главини.


Потребителски аватар
dontaskdontsay
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто 11 май 2010 17:33
Автомобил: Golf III 1.6 1994
Двигател: ABU

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот dontaskdontsay » Пет 09 яну 2015 22:31


coolspot написа:тъпия гумаджия...Тъпия гумаджия... върнахме джантите както са си били преди-проблем така летните са отпред а зимните отзад.



Автора ще извиняваш но ти и колегата ми гумаджия сте тъпанари :banghead Като не можете да извадите втулките за да преместите джантите то тогава защо не сменихте само гумите без джантите :gruebel
Сега ще продължиш да караш с летни гуми защото не сте се сетили да ги размените ли ?

Вероятността да имаш различни главини е почти нулева. По скоро имаш 2х2 еднакви джанти с различен централен отвор.



Още веднъж извинявай за грубия тон но и двамата сте си за :newsm66 Вярно че ти си клиент и не си длъжен да разбираш от тези работи но не е трудно да се сетиш че щом джантите не стават то тогава гумите ще станат :th_up


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Пет 09 яну 2015 23:40


Е...ти джантите,диаметрите,главините,размерите.То цяла епопея стана.Колега ,ти не си длъжен ,да разбираш от всичко,ама кви са тия гумаджии :rolleyes .Аз за първи път чувам предни и задни главини да имат разлики в диаметрите.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот Водния дух1 » Пет 09 яну 2015 23:55


Сега се замислям....а външните диаметри на джантите поне еднакви ли са. :bowdown .По въпроса с втулките може би с почукване,киснене с вд40,пак с почукване и така ... няма начин да няма начин.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Съб 10 яну 2015 0:42


dontaskdontsay написа:
coolspot написа:тъпия гумаджия...Тъпия гумаджия... върнахме джантите както са си били преди-проблем така летните са отпред а зимните отзад.



Автора ще извиняваш но ти и колегата ми гумаджия сте тъпанари :banghead Като не можете да извадите втулките за да преместите джантите то тогава защо не сменихте само гумите без джантите :gruebel
Сега ще продължиш да караш с летни гуми защото не сте се сетили да ги размените ли ?

Вероятността да имаш различни главини е почти нулева. По скоро имаш 2х2 еднакви джанти с различен централен отвор.



Още веднъж извинявай за грубия тон но и двамата сте си за :newsm66 Вярно че ти си клиент и не си длъжен да разбираш от тези работи но не е трудно да се сетиш че щом джантите не стават то тогава гумите ще станат :th_up



Дали няма разлика - снимки...


джантите са си еднакви ако махнеме втулките.Не сменихме само гумите защото аз избрах да не го правя по простата причина че ми писна и му казах да върнем което както си е било преди 2 седмици когато нямах проблеми.Пък и ми обяви много "примоционална" цена да сменим гумите само без джантите за тях искаше 30 лв отделно 10 кинта общо за монтаж-демонтаж джантите възползвах се само от втората услуга.
Прикачени файлове
Otpred.jpg
ОТПРЕД!
Otzad.jpg
ОТЗАД!

Последна промяна от coolspot на Съб 10 яну 2015 1:19, променено общо 1 път.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот coolspot » Съб 10 яну 2015 1:02


Ето и самите джанти отвътре вижда се едните са с втулка другите две не са.


За да падне втулката гумаджията ме прати на преса дето избиват тампони и лагери...пробва сам да я махне ама не стана пръсна я с нещо изчака малко и после с една отверка напъна много яко но не поддаде дори леко каза заварена е и нищо неможе да направи той.
Прикачени файлове
Predni djanti.jpg
Zadni Djanti.jpg


Потребителски аватар
anrus
Мнения: 909
Регистриран на: Вто 13 ное 2007 18:08
Автомобил: Golf2 10Millionen и Golf2 Country
Двигател: RF-1988 и 1P-1991
Местоположение: Горна Оряховица

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот anrus » Съб 10 яну 2015 3:04


Този снимков материал трябваше да го дадеш още в началото и щеше да си спести както своето време, така и това на всички около теб. Главините отпред и барабаните отзад са с един диаметър, джантите са с еднакъв централен отвор, но ... на барабана е останала залепнала втулката от джантата, която по начало е била отзад. Затова не успяваш да вкараш предната на нейно място. Опитай със заострен лист от автоматична ножовка и удари с чук да отлепиш втулката от барабана.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 95г. задна гума играе и друса колата след ...

Мнениеот ktamen » Съб 10 яну 2015 4:55


И на мен ми се струва, че на задните главини все още има втулки :rolleyes



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 268 госта