Golf MK5 Дневни светлини

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
sashita79
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:04
Автомобил: VW Golf MKV
Двигател: TDI
Местоположение: София

Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот sashita79 » Пет 02 яну 2015 20:06


Здравейте колеги,
За много години, живи и здрави!
Спрял съм се на този модел дневни светлини за колата Изображение
Интересувам се от идеи, как да ги свържа, сега в момента съм си нагласил късите да ми светят постоянно, но не ме кефи, защото имам опция ауто на светлините и ми се ще да я ползвам.
т.е. сега като е на ауто, когато е светло, фаровете не светят, а като влезна в тунел или се стъмни, фаровете се пускат сами автоматично, но заради закона за движение трябва да съм на фарове нон-стоп поради което ми се ще да си сложа дневните светлини, а ключа на фаровете да си стои на ауто.
Поздрави.




transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Дневни светлини Golf MK5

Мнениеот transform » Пет 02 яну 2015 20:36


Предлагам един прост вариант. Така е при мен, само дето нямам такава опция "ауто" като при теб, но това не би трябвало да те бърка.
Взел съм "плюс" за захранване на дневните от таблото, когато дам на контакт се появява плюса и светват. Плюса от таблото минава през реленце 12V допълнително сложено. Това реленце е с нормално затворени контакти. Плюса за захранването на бобинката на релето съм го взел от таблото с бушоните от единия габарит - така като включа габарити/фарове(при теб това ще прави "аутото"), бобинката на релето се захранва, релето щраква и прекъсва захранването към дневните светлини - така е по закон - когато светят фаровете, дневните не трябва да светят. Ами това е.

Последна промяна от transform на Пет 02 яну 2015 20:51, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
hosetovw
Мнения: 801
Регистриран на: Пет 28 апр 2006 10:20
Автомобил: VW MK5 GTI DSG
Двигател: 2.0 TFSI BWA
Местоположение: Бургас / Варна
Контакти:

Re: Дневни светлини Golf MK5

Мнениеот hosetovw » Пет 02 яну 2015 20:46


С Вагком си спри сензора за светлина и на ауто ще си светят постоянно късите светлини + габаритите.
При мен е така и нямам грижи. :Mr Green Fun


Потребителски аватар
sashita79
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:04
Автомобил: VW Golf MKV
Двигател: TDI
Местоположение: София

Re: Дневни светлини Golf MK5

Мнениеот sashita79 » Пет 02 яну 2015 20:52


transform написа:Предлагам един прост вариант. Така е при мен, само дето нямам такава опция "ауто" като при теб, но това не би трябвало да те бърка.
Взел съм "плюс" за захранване на дневните от таблото, когато дам на контакт се появява плюса и светват. Плюса от таблото минава през реленце 12V допълнително сложено. Това реленце е с нормално затворени контакти. Плюса за захранването на бобинката на релето съм го взел от таблото с бушоните от единия габарит - така като включа габарити/фарове, бобинката на релето се захранва, релето щраква и прекъсва захранването към дневните светлини - така е по закон - когато светят фаровете, дневните не трябва да светят. Ами това е.


Мерси колега, да това е вариант и аз за нещо подобно си мислех, но ми се щеше ако има опция да ги програмирам през vag-com-a


hosetovw написа:С Вагком си спри сензора за светлина и на ауто ще си светят постоянно късите светлини + габаритите.
При мен е така и нямам грижи. :Mr Green Fun


Ти ме уби колега, аз точно това писах, че искам да си ползвам сензора, не да побългарявам нещата, а иначе с vag-a съм го направил да светят постоянно на ON :icon_lol


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот KKamenov » Пет 02 яну 2015 21:05


просто си направи настройки да късите да ти светят на 30%....Vaskoto1 може да ти помогне


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот transform » Пет 02 яну 2015 21:23


А вечер има ли вариант да светят на 100%? Щото, ако няма...

Последна промяна от ivostefanov на Съб 03 яну 2015 1:30, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предишното мнение.


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот KKamenov » Пет 02 яну 2015 21:28


Светлините се включват автоматично със запалване на двигателя при положение 0. Ако лоста на ръчната спирачка е вдигнат се изключват. От ключа в положение къси светлини си светят на 100%. Така не се натоварва системата и крушките имат по-дълъг живот. всичко друго монтирано към системата не е надеждно

Последна промяна от ivostefanov на Съб 03 яну 2015 1:31, променено общо 1 път.
Причина: Ти също колега.Махнах цитата.


Потребителски аватар
hosetovw
Мнения: 801
Регистриран на: Пет 28 апр 2006 10:20
Автомобил: VW MK5 GTI DSG
Двигател: 2.0 TFSI BWA
Местоположение: Бургас / Варна
Контакти:

Re: Дневни светлини Golf MK5

Мнениеот hosetovw » Пет 02 яну 2015 21:31


sashita79 написа:Ти ме уби колега, аз точно това писах, че искам да си ползвам сензора, не да побългарявам нещата, а иначе с vag-a съм го направил да светят постоянно на ON :icon_lol


Сори, не съм те разбрал, успех в начинането !


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот transform » Пет 02 яну 2015 21:39


KKamenov написа:Светлините се включват автоматично със запалване на двигателя при положение 0. Ако лоста на ръчната спирачка е вдигнат се изключват. От ключа в положение къси светлини си светят на 100%. Така не се натоварва системата и крушките имат по-дълъг живот. всичко друго монтирано към системата не е надеждно

И според мен това е по-добрия вариант, ако работи и функцията "ауто" както той иска е направо супер, стига да не си е сложил ксенон, :th_up


Потребителски аватар
sashita79
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:04
Автомобил: VW Golf MKV
Двигател: TDI
Местоположение: София

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот sashita79 » Пет 02 яну 2015 21:49


Мерси колеги за идеите, ще помисля и ще ви пиша как съм го реализирал :th_up

Не съм слагал ксенон с оригиналните фарове без лупи съм, но те светят перфектно.


Потребителски аватар
sashita79
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:04
Автомобил: VW Golf MKV
Двигател: TDI
Местоположение: София

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот sashita79 » Съб 11 юни 2016 17:54


Здравейте колеги,
мина доста време без да направя нещо по въпроса с дневните светлини, но тези дни ми остана малко свободно време, та да споделя (както по-горе бях обещал) как реализирах проекта ;)

Купих този комплект на philips
Изображение

След, което си поиграх малко с изрязването на пластмасата около фаровете за мъгла, но мисля, че се получи, ето и резултата:

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Сега ключът на фаровете ми стои на auto и като е светло работят само DRL, когато се стъмни пали лупите ;)

Това е в общи линии, ако някой нещо го интересува, нека пита :)


Потребителски аватар
ogogin
Мнения: 396
Регистриран на: Чет 13 сеп 2007 3:34
Автомобил: Vw Golf MKV
Двигател: BWA
Местоположение: София

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот ogogin » Съб 11 юни 2016 21:10


То има опция да светят фаровете за мъгла като дневни светлини, ама не знам родната полиция как ще реагира :)


Потребителски аватар
sashita79
Мнения: 24
Регистриран на: Пон 14 сеп 2009 15:04
Автомобил: VW Golf MKV
Двигател: TDI
Местоположение: София

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот sashita79 » Съб 11 юни 2016 21:18


Не дават, трябва да е като на шкодилака октавия например, с две секции, за халогени против мъгла и другата секция за дневна светлина ;)


ton4o7601@abv.bg
Мнения: 58
Регистриран на: Пон 04 апр 2022 17:59
Автомобил: VW GOLF 5 19 TDI 105 hp
Двигател: BKC 2004

Re: Golf MK5 Дневни светлини

Мнениеот ton4o7601@abv.bg » Чет 15 фев 2024 20:50


Някой може ли да даде схема с 10 пиновата букса която се включва във фара за да се ориентирам кой кабел да какво е- къси, дълги, габарити и т.н.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 217 госта