Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Сря 07 яну 2015 23:15


здравейте дойде зимата и ми изкочи следния проблем естествено с парното :)
когато се движи колата и следователно 1500-2000 оборота колата духа топло не много яко но прилично но спра ли на едно место парното просво увисва спира да духа топло при 800 оборота а двигателя си е загрял дори и перка пуска понякога...натисна ли леко да дигне към 1200-1500 оборота за 10тина секунди дори на место веднага започва да духа топло пусна ли газта след 5-6 секунди почва да духа студено....според вас от какво е дали ми е термостата за смяна или може да е друго?




Stopanski
Мнения: 165
Регистриран на: Пет 03 авг 2012 17:41
Автомобил: VW Golf 3
Двигател: 2.0 GTI 115 1994
Местоположение: Blagoevgrad

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот Stopanski » Сря 07 яну 2015 23:23


Най-вероятната причина е термостата според мен :smile


Бандит
Мнения: 249
Регистриран на: Съб 27 апр 2013 18:22
Автомобил: Golf 3 GTI
Двигател: 2.0 ABF 97
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот Бандит » Сря 07 яну 2015 23:27


а аз да използвам темата на колегата , парното е долу горе добро , но мой приятел вика трябва да прави баня ,а то само леко топли (от какво може да е ? и другия проблем е както си духа топло и почва студено след време пак духа малко топло и пак студено ?? колата е е Голф 3 АБФ с климатроник (не знам той играе ли роля). Благодаря за помоща.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Сря 07 яну 2015 23:41


Бандит написа:а аз да използвам темата на колегата , парното е долу горе добро , но мой приятел вика трябва да прави баня ,а то само леко топли (от какво може да е ? и другия проблем е както си духа топло и почва студено след време пак духа малко топло и пак студено ?? колата е е Голф 3 АБФ с климатроник (не знам той играе ли роля). Благодаря за помоща.



и при мен е нещо подобно не прави баня а е що годе парното...духа топло според оборотите ако са под 1000 примерно ако е на 1 место духа студено а ако карам или са над 1500 оборота става топло но до степен 1 или макс 2 ако пусна 3 става малко по хладничко с други думи си е слабо след това застана ли на едно место след 5-6 секунди спира топлото духане и става студено на празен ход ако е без да давам газ...всичко това при загрял двигател.Като чели отваря само като давам газ нз що така

ако е термостата какъв ми препоръчвате да сложа и колко пари иначе вървят всякакви видове от най евтин до среден.


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот megatone » Чет 08 яну 2015 0:28


Как по дяволите термостата ще ти спира топлото на парното?!? :icon_lol
Може радиаторчето да е запушено или менте, водната помпа как е...


Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот nebeto » Чет 08 яну 2015 2:58


водната помпа на ниски обороти неможе да циркулира водата достатъчно и затова се получава така.Имаш ли газово?


orlin4ooo
Мнения: 388
Регистриран на: Вто 16 ное 2010 22:44
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот orlin4ooo » Чет 08 яну 2015 9:06


Пипнете си маркучите за парното които влизат/излизат от купето - ако са топли и двата значи проблемите ви се крият някъде измежду радиаторче на парното и клапа за студен/топъл въздух. И при мен е така но в този студ не ми се занимава да свалям цялото табло.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот bahyr » Чет 08 яну 2015 9:51


megatone написа:Как по дяволите термостата ще ти спира топлото на парното?!? :icon_lol
Може радиаторчето да е запушено или менте, водната помпа как е...

И Аз съм за това, има доста снимки във форума на водни помпи с изкъртени лопатки на турбинките icon_idea


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Пет 09 яну 2015 2:53


nebeto написа:водната помпа на ниски обороти неможе да циркулира водата достатъчно затова се получава така.Имаш ли газово?

с газ е да водната помпа е сменяна уж не е мн стара.помня че още като беше топло преди 2 месеца като си бях сменил антифриза карах 6-7 км без капачка на антифриза но ме съмнява да е от това нещо да е станало после се усетих долях изкипялото количество затапих и така.

Значи не е термостата?(най евтиното и лесно за смяна) като гледам мненията :( радиаторчето под таблото и дума да не става да се занимавам знам каква игра е...а после бог знае и как ще ми сглобят половината табло...оправят 1 ...5 се развалят по сервизите...

1 въпрос при смяна на термостат източва ли се антифриза?


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3098
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот georgebonev » Пет 09 яну 2015 11:22


nebeto написа:водната помпа на ниски обороти неможе да циркулира водата достатъчно и затова се получава така.Имаш ли газово?
:th_up

Помисли малко колега, coolspot - щом при по-високи обороти имаш прилично парно, а при ниски - нямаш - въпроса е в дебита, количеството антифриз, минал през радиаторчето - т.е. водна помпа.
Отвори капачката на разширителното казанче и наблюдавай количеството, което влиза от малката тръбичка - при празен ход и при позагрял двигател на по-големи обороти...

Източва се антифриза и при смяна на термостат и при смяна на водна помпа.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Пет 09 яну 2015 22:05


georgebonev написа:
nebeto написа:водната помпа на ниски обороти неможе да циркулира водата достатъчно и затова се получава така.Имаш ли газово?
:th_up

Помисли малко колега, coolspot - щом при по-високи обороти имаш прилично парно, а при ниски - нямаш - въпроса е в дебита, количеството антифриз, минал през радиаторчето - т.е. водна помпа.
Отвори капачката на разширителното казанче и наблюдавай количеството, което влиза от малката тръбичка - при празен ход и при позагрял двигател на по-големи обороти...

Източва се антифриза и при смяна на термостат и при смяна на водна помпа.


Да не изключваме запушено радиаторче и на место просто да не преминава достатъчно антифриз а при обороти да пуска повече...
водната помпа е на 11000км


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот golf_III_2e » Съб 10 яну 2015 2:12


Разстоянието между турбината на водната помпа и тялото е по голямо и затова се получава така.За водна помпа си,като я свалиш огледаи и пред рубината тялото да не е изядено.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Съб 10 яну 2015 23:19


ще ида на майстор да я погледне на око дали е сдала багажа само за 11к километри.Ама да източвам всичкия току що налян антифриз за 20 лв нещо...ако карам така освен че парното под 1000 оборота ще ми изчезва и че като цяло е по слабо друго може ли да стане на самата кола ако е водната помпа?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6150
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот ktamen » Съб 10 яну 2015 23:28


georgebonev написа:Отвори капачката на разширителното казанче и наблюдавай количеството, което влиза от малката тръбичка - при празен ход и при позагрял двигател на по-големи обороти...


Ето това е най-елементарната проверка на водната помпа. Става за 2 минути.

Последна промяна от ktamen на Пон 12 яну 2015 21:02, променено общо 1 път.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Съб 10 яну 2015 23:33


ktamen написа:
georgebonev написа:Отвори капачката на разширителното казанче и наблюдавай количеството, което влиза от малката тръбичка - при празен ход и при позагрял двигател на по-големи обороти...


Ето това е най-елементарната помпа на водната помпа. Става за 2 минути.


Отварям казанчето на антифриза и отгоре дето влиза антифриз да гледам на празен ход и някой като даде 3000 оборота но за какво да наблюдавам по точно?какво не трябва да се случва и какво трябва...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 159 госта