Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот ktamen » Съб 10 яну 2015 23:47


Наблюдавай струйката от маркучето. Тя със сигурност ще се променя при различни обороти. Може да помолиш приятел с читава кола да видиш неговата струйка как е и да си правиш сметка дали твоята водна помпа е наред или не.




georgi_dob
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 23 май 2014 23:33
Автомобил: Nissan 200SX and VW Polo 6N 1996
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот georgi_dob » Нед 11 яну 2015 0:21


Играе роля и климатроника ако има повреда. За какво ти е баня ще ти трябва и хавлия :beer


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Нед 11 яну 2015 2:51


колата няма климатроник и климатик само парно.
нз дали може да е от това но от лятото карам с откачен от буксата термодатчик(създава ми проблеми не съм го сменил щото без него колата се оправи и върви нормално).Нито харчи повече колата откакто е откачен и оборотите са си в норма 1100 незагряла като загрее падат на 800.Просто исках да спомена :) да няма нещо общо и с парното тоя датчик макарче не виждам как...кат дам леко газ има парно без никва газ на место 800 оборота изчезва парното...също да спомена че на 400-500 км се слага по едно 200-300мл антифриз в казанчето не е да не мърда ... а масло не харчи грам за 2000 км не е мръднало което говори че не изтича от гарнитера на главата щеше и маслото да свършва...


stoyan0304
Мнения: 516
Регистриран на: Чет 21 ное 2013 21:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот stoyan0304 » Нед 11 яну 2015 3:01


Провери фланеца на маркуча който отива към водната помпа, от там може да губиш антифриз. А за парното да не даима някъде въздух в системата, щом само като подаваш газ имаш парно.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Пон 12 яну 2015 6:20


възможно е да има въздушна възглавница лятото имаше парно та не се траеше и с газ и без газ -може и от това че е лято да е било :D след като сменихме антифриза зимата и почна да го прави това... след като ми смениха антифриза отварях да долея и бях забравил капачката и съм карал така 4-5 км...нз дали така може да се образува въздушна възглавница.

сега се замислих лятото преди да сменяме антифриза щом и имало парно и с газ и без газ а сега зимата след смяна на антифриза го прави този проблем май проблема се е появил около смяната на антифриза-несложен както трябва...необезвъздушена система как мислите?Или си е нормално лятото да има парно дори и при проблемна затопляща система


а за маркуча нз къде е водната помпа за да видя маркуча :)


Потребителски аватар
moimoimoi
Мнения: 2418
Регистриран на: Сря 21 мар 2007 21:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: В голф2 VR6 турбо

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот moimoimoi » Пон 12 яну 2015 7:18


я си провери нивото на охлаждащата течност
типичен белег на спаднало леко ниво


Потребителски аватар
golf_III_2e
Мнения: 965
Регистриран на: Вто 13 май 2008 20:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот golf_III_2e » Пон 12 яну 2015 20:34


Единствено на колегата ktamen му е ясно за какво става въпрос.
Останалите са като врачките по някоя телевизия.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот ktamen » Пон 12 яну 2015 21:01


Тук е мястото да спомена, че бобът, на който познавам толкова много е марка "Добруджанка" - произведен в Китай и пакетиран в Египет :Mr Green Fun
megatone написа:Как по дяволите термостата ще ти спира топлото на парното?!? :icon_lol
Може радиаторчето да е запушено или менте, водната помпа как е...

Ей тоя колега май също използва качествен боб за познаване и при това ме е изпреварил. И май не е единствен.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот emo-gar » Пон 12 яну 2015 22:05


Много е ,ако губи 300гр.антифриз за 400км.!Радиаторът на парното е "висока" точка и се влияе от нивото.Ако изпарителят ти е свързан "последователно" на "парното"...само ядове с обезвъздушаването!Не ти знам точно модела на Голфа,но ако е с пистов ремък на водната помпа-има начин да е монтиран така,че помпата да върти обратно!От последното се губи дебит на антифриза.Малкото маркучле към разширителния съд е "автоматичното обезвъздушаване",няма ли поток през него,значи има проблем...случвало ми се е да се запуши самото щуцерче на съда..ръжди разни...
И най-накрая..дали пък да,дали пък не..да не "надува" в охлаждането..?!


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Пон 12 яну 2015 22:37


антифриза го проверих преди малко 3 пръста под минимума нз колко е ама има няма преди 1 месец му доливах половин кило и беше над минимума ще му долея тези дни но не искам сега да му слагам вода а като купя антифриз ...ако е от това добре ако не ...има 300 ако та...1 казва едно друг друго а аз не смятам че мога сам да проверя всичко това а в сервиз кат влезна и там почват с акота ама там даваш за всяко пари и обикновенно и проблема не се оправя :) май ще си карам така надявах се да е нещо по дребно проблема но явно не е ...


Забелязах че в багажника има кутийка от нов термостат а вътре е стар прецакан - най вероятно моя е сменяван от предния собственик.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот emo-gar » Пон 12 яну 2015 23:19


Б'а маа..му :eek От 2013 до сега..чак сега ли го забеляза в багажника тоя термостат..Хм,май наливаме в пробита каца...


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Пон 12 яну 2015 23:41


сега като сипя ще направя ново засичане и ще видим за колко време ще падне под минимума.И ще видя дали няма да се оправи парното един колега каза че може да е от това че е намаляло количеството.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Чет 15 яну 2015 4:01


доста интересно ... нямаше 1 литър и половина o.O отникъде няма привидни течове нз кво е станало доляхме(МОТОХ 50/50 с вода) и сега ще го засека какво ще се случи следващите 200-300 км ако изчезне пак голямо количество ще умуваме...но според мен количеството е доста голямо за да не се забелязват течове преди месец доливах вода около литър да е до маха(а преди 2 месеца източих сичкия стар антифриз и сложих само антифриз в колата профилактично преди зимата) интередното е че преди профилактичната смяна на антифриза не ми бягаше ЧАК така антифриза 1 литър и половина е АДСКИ МНОГО според мен.Ще видим новото засичане какво ще покаже.

п.с.
Парното се оправи :D но не е като духалка вкъщи средно е.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6152
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот ktamen » Чет 15 яну 2015 5:21


Според моя боб антифризът ти е менте и създава твърде високо налягане при твърде ниска температура и затова излиза през капачката.
ПП Бобът също така показва, че капачката си е съвсем изправна.


coolspot
Мнения: 42
Регистриран на: Вто 26 мар 2013 15:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 проблем с парното при 800 оборота(празен ход)

Мнениеот coolspot » Вто 17 фев 2015 1:34


Засякох 2 пъти .... от 1 пръст над макса пада под минимума почти до доло на казанчето за 500 км.
Първия път сипах 2 литра долях за 400 км...и спадна под минимума до доло на казанчето почти.
а втория път долях 1 литър и половина и карах около 400км без да мръдне докъдето си беше налято - беше малко над макса и изведнъж за около 100 км падна под минимума 2-3 пръста...незнам какво се случва.

Дали не е гарнитура на глава има ли как да разбера дали не е това - най лошото?
Колата е на газ и изпарителя си пали и всичко му е наред но на вид си е бая стар и
не е обслужван много време ако има значение това.

Казанчето също ми направи впечатление че е мазно от антифриза отвън смятам да го подсуша хубаво и да покарам и ако пак се овлажни да не би да е пропукано някъде знам ли...привиден теч няма но то капка по капка като е загряла може и да изчезва така или пък е нормално да е мазно-вие кажете?

Последно засичане минах 500 км - и долях 1.5 литра антифриз омешано 50 на 50 с вода антифриза е този който от години слагам и на други коли безпроблемно - МОТОХ.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 98 госта