Golf МК3 1.6 AEK Проблем с дебитомер/компютър

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kkokok
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 22 юни 2007 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf МК3 1.6 AEK Проблем с дебитомер/компютър

Мнениеот kkokok » Пон 12 яну 2015 15:32


ЗДравейте,

Може ли някой с подобен голф да ми помогне да тестваме дебитомера ми на неговата кола, или ако има някакъв друг начин за тестване на тия датчици да сподели?

Проблема е грешка "00553 MAF: short to ground"...ситуацията е малко сложна има вероятност от преплитане на няколко проблема и трябва да се започне от някъде.

Малко детайли: Дебитомера е сменен 10.2014 с немски "уж" , сега пак дава грешка.. 2014 като се счупи оригиналния карах цяло лято без дебитомер но на газ само( просто го откачаш и тя си върви идеално). АГУ е обикновенно не е инжекцион.

Сега като почна да прави номера , преди да я закача на компа( че имах и малко грижи с него) смених свещите - бяха за смяна така или иначе, реших да сменя дистрибуторната капачка,палеца и комутатора че бяха на по 18 год. а и симптомите(прекъсваше в движение на скорост и се мъчеше да гасне на празен ход и го правеше от време на време не постоянно) изглеждаха като на проблем от там. Накрая си оправих лаптопа и се закачих да видя грешките тогава и видях грешка 00553. Отидох купих един нов деботомер за съжаление нямаха друго освен Бреми сложих го и пак изби същата грешка(шах с пешката, гати каръка ако ми се е паднал дефектен), тук отварям скоба че тия бреми ми изглеждат пълни ментаци защото едното му "ухо" се разминаваше с няколко мм спрямо дупката на кутията на въздушния филтър и не можа да се захване и с двете уши(мъчих го доста). Върнах дебитомера, всъщност тогава взех комутатор че иначе нямаше как да го върна в магазина за авточасти, след това няколко дена беше ОК и пак почна номера. Ядосах се и закачих компа и започнах да обикалям и наблюдавам стойностите в реално време, в движение на компа ту отчита 0% въздух от дебитомера ту отчита реални стойности. Ясно става че нещо не е наред там но какво точно незнам, не ми се ще да се набутам 200лв да дебитомер и да се окаже компютър или някое реле. От авто магазина дето пазаря казаха че не става просто да го взема един Bosch и ако не е от него да го върна.Другото което ме навежда на мисълта че не е дебитомер или не е само дебитомер е че като го откача и карам на газ пак прави номера и гасне като освободя от скорост, но прекъсването на скорост го няма на газ. Проверих стъпковото моторче ОК е 7.6 Ома студeна 9.7 загряла - в граници.

Та като не мога се сдобия с нов дебитомер , търся помощ от приятел или сервиз където да можем да тесваме моя дебитомер, мисля че той е по евтиния и лесен вариант от смяна на бордовия компютър. А относно проблемите на газ знаете как е или колата или нещо по газовото на газаджиите казват винаги оправи си я първо на бензин...

Помощ :)

Последна промяна от ivostefanov на Пон 12 яну 2015 21:27, променено общо 1 път.
Причина: Редактирах заглавието!




kkokok
Мнения: 29
Регистриран на: Пет 22 юни 2007 9:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf МК3 1.6 AEK Проблем с дебитомер/компютър

Мнениеот kkokok » Вто 13 яну 2015 15:12


Пичове,

Няма ли кой в този форум да погогне или поне да даде "акъл" :) какво друго да се направи или от къде по-лесно мога да започна да диагностицирам...навремето тука имаше доста активини колеги със знания....?!?!?


Потребителски аватар
pas1.8mi
Мнения: 5208
Регистриран на: Нед 10 окт 2004 14:08
Автомобил: Passat B5
Двигател: 1.8T AEB 1999
Местоположение: София,Плевен

Re: Golf МК3 1.6 AEK Проблем с дебитомер/компютър

Мнениеот pas1.8mi » Вто 13 яну 2015 18:24


Проследи кабела от дебитомера до компа.Отвори и буксата към компа,защото може да е натекла от събралата се вода,листа ...



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 202 госта