голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот zografski » Вто 05 сеп 2017 10:34


Здравейте колеги,
днес малко неприятно ме разбуди колата напът към работа... Та изведнъж почнаха някакви доста странни звуци от мотора, нещо като пискливо стържене на метал и тракане, много се стреснах и направо спрях колата и я изгасих, отворих капака и локализирах, че гадните звуци се чуват от мотора... веднага ми хрумна да проверя маслото и ОП... какво да видя, нямаше и грам по щеката... интересното е че никаква индикация нямам на дисплея... обикновено датчика при малко масло трябва да ми индикира на дисплея (full fis) в жълта светлина, но уви нищо, нито жълто, нито червено... Първо нялях около 500мл, но не стигна дори до минимума, след което сложих и другите 500мл и вече покрих. Запалих мотора, но звуците продължиха, загасих и изчаках малко, след това запалих и вече изчезнаха, но след като дам малко газ, към 2000оборота, започва да се чува тракане от двигатела. Вече съм говорил с майстори и четвъртък явно ще се отваря мотора... та въпроса ми е какво мога да очкавам, верига, обтегачи или? Дали нещо по-сериозно може да е станало и дали е от това че е била с масло под минимума на щеката или просто си и е дошло времето? Уточнявам че колата не беше загряла, нито прегряла, беше на около 50-60 градуса когато я изгасих и установих, че няма масло и налях.
Другия въпрос ми е, защо не ми е светнала индикация, че маслото ми е под минимума...? Датчика го сменях преди 1г, но не с OEM, дали тоя ментак дет съм сложил не ми изигра тая лоша шега...? Ясно е че ще се отваря мотора, вероятно ще сменям и к-т верига и обтегачи и т.н. + мисля да взема оригинален датчик за темп и нивото на маслото... след като направя смяната на вериги и т.н., какво масло ще ми предпоръчате да сложа?




Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4253
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот tdi fen » Вто 05 сеп 2017 11:54


за да изчезне всичкото масло (ако изключим маслото) според мен има по сериозен проблем сегменти,гумички клапани


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот vucata » Вто 05 сеп 2017 12:14


Литър масло не е малко, ако не е вече време за смяна на самото масло. На колко хиляди си вече от последната смяна?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот zografski » Вто 05 сеп 2017 12:45


тамън съм за смяна, т.е. сега му е времето 10к ++ км от смяната, маслото е MOTUL 10 на 40. Като цяло си харчи малко масло и вероятно просто е трябвало да долея по-рано... уви никва сигнализация не ми го е казала и аз не съм съобразил да погледна щеката по рано... което си е моя грешка... Явно не е имало почти никакво, защото дори след 1л масло, съм 1 идея под минимума на щеката, преди малко го проверих.
Инак си похарчва масло последните 2 год, около 500грама до литър на 10-15к км, т.е. от смяна до смяна(зависи колко я натискам във високите). За това и винаги си държа по 1л в багажника.
Маслото не е изчезнало от веднъж, това е сигурно, просто съм тъп, че се доверих на сменения датчик за ниво и темп от последната смяна... при последната смяна на масло сменях и датчика, че ми даваша грешка, че е за смяна, но не сложих OEM и вече съжалявам :(
За инфо, мотора е V6 2.8 (бензин). Сега припалих пак колата, на място не се чува някаква аномалия, но как мине 1800-2000оборота и почва да причуква нещо, интересното е че не ми се струва от страната на веригата, по скоро ми се чува като да е от другата страна, т.е. от към водната помпа, пак от мотора, но от тази страна на мотора.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот инжектопляктор » Вто 05 сеп 2017 14:10


Имаш щека за масло. Всеки път, когато излизаш на по-дълъг път или поне 1-2 пъти в седмицата вдигаш капака и гледаш нивото на маслото при изгасен двигател и не работил скоро. След това си проверяваш нивото на антифриза.
Нещо сложно ли има в това?
Много може да трака, само да не е вътре в двигателя.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот zografski » Вто 05 сеп 2017 14:46


аз карам кола за 1ви път, благодаря ти за мнението ;) не съм пуснал темата да ми говориш общи неща! Написах че вината си е моя, ако няма да напишеш нещо по въпроса, а да ми обясняваш, че има щека, по-добре не пиши ;) Не пиша във форума, за такива отговори като твоя!
Много добре знам, че може да трака от много неща, много полезен коментар даде, направо ми ощастливи живота, така ли направи 3000мнения? Аман от.... писери, дано ти направят предупреждение админите, че мнението ти е като петъшки спам!


Потребителски аватар
lrlmodo
Мнения: 4356
Регистриран на: Нед 26 ное 2006 19:51
Автомобил: Zafira OPC
Двигател: Z20LET
Местоположение: София, Овча купел

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот lrlmodo » Вто 05 сеп 2017 15:20


някой лагер е сдал багажа , но кой точно...
те го отнасят първи


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот инжектопляктор » Вто 05 сеп 2017 15:28


zografski написа:...че мнението ти е като петъшки спам!

Зографски, съжалявам, но от къде да знаем без дори да направиш запис на звука какво точно е сдало багажа? Стържещият звук в двигателя може да е лагер, който е останал без масло и е задрал. И като си я караш така тая кола, ще я хвърлиш много скоро, като напълни маслото със стружки.
Колата не работи, кажете ми защо. Така не става, приятелю.
С тая липса на масло, ако си долял над 1 литър, то тя направо е била без масло. Аз имам съмнения за най-лошото.


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот stefan4o » Вто 05 сеп 2017 19:57


Спрял си веднага, вдигнал си щеката и там няма масло? Така ли се проверява ниво на масло? :bowdown Не му ли даде малко време да слезе надолу в картера? :Mr Green Fun Примерно час :wink


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот zografski » Сря 06 сеп 2017 18:51


пляктор - колата не се кара... ти си уникат :D най-лошото очаквал... добър пророк си :D
stef4oм - ми то щом така няма :D кво да я чакам, наливам :D


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот w_smith » Сря 06 сеп 2017 19:30


stefan4o написа:Спрял си веднага, вдигнал си щеката и там няма масло? Така ли се проверява ниво на масло? :bowdown Не му ли даде малко време да слезе надолу в картера? :Mr Green Fun Примерно час :wink


Определяне на нивото на маслото
– Осигурете, автомобилът да стои на хоризонтална повърхност.
– Изключете двигателя.
– Отворете капака на двигателния отсек  в “Работа в двигателния отсек”
на страница 159.
– Изчакайте няколко минути и след това извадете масломерната сонда .
– Избършете я с чисто парцалче и отново я вкарайте чак до дъното на мястото
за контрол.
– След това отново извадете сондата и установете нивото

Това пише в книжката на моята Октавия 1. Ти чакай три часа ако искаш :mhihi . Има разлика спрямо студен двигател, на пръчката можеш да я определиш като 200-300 грама, на око разбира се.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот zografski » Сря 06 сеп 2017 19:32


отделно колата е с 5.5л масло, налял съм литър и е почти до мин, все пак не е била без грам масло ;)


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12794
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот Zdravko Zankov » Сря 06 сеп 2017 22:01


Разглобихте ли я?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот zografski » Сря 06 сеп 2017 22:33


ма ти май не четеш изобщо и си пишеш колко за брой мнения а? Днес е неработен ден, утре ще се отваря, още в 1вото мнение съм написал....


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1894
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: голф 4 2.8 AUE верига, обтегачи?

Мнениеот 110afn » Сря 06 сеп 2017 23:20


А защо си пуснал тази тема? Колективно хвърляне на боб? Ще ти се да не си дръпнал късата клечка и скачаш срещу песимистичните прогнози. В една друга тема обясняваш колко си гледаш колата и то само с ОЕМ части, а едно масло не можеш да си огледаш.Като не чука откъм веригата сам се сещай какво е. Тотал щета



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot] и 141 госта