Golf MK4 1.6 AKL Eл. стъкла

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
sherco
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 01 сеп 2012 13:53
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.6 AKL Eл. стъкла

Мнениеот sherco » Чет 22 яну 2015 22:26


Здравейте, днес открих следния проблем. Когато изгася колата и след известно време (около минута) стъклата не се вдигат или свалят, ако искам да ги сваля или вдигна трябва да включа на контакт или да запаля колата, а след 1 мин. пак същата работа. Преди не беше така - след като я изгася си си дигаха и пускаха стъклата. От какво може да е?




Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Eл. стъкла на Голф 4 1.6 АКЛ

Мнениеот инжектопляктор » Чет 22 яну 2015 23:49


Само един въпрос - какво ще стане, ако ти бръкна с една тел през уплътнението на вратата и си сваля прозореца на колата ти най-културно да си крадна нещо? Нормалното поведение на ел.стъклата е при спряла кола, която току-що си изгасил, стъклата да спрат да работят като отвориш някоя от вратите или като мине определено време. Замисли се, че тези консуматори, ако не бъдат изключени остават дежурни. Едно такова моторче от ел.стъкло успя за няколко часа сериозно да ми събори акумулатора. При мене проблема беше, че бях объркал едно кабелче при преправяне и едното от моторчетата се опитваше все да затвори, въпреки че е затворен прозореца.
Би трябвало със задържане на ключа в шофьорската врата нагоре/надолу при отключване/заключване и прозорците да се свалят/вдигат. Това е функция от централното. Лично аз съм я спрял, защото ме дразни. Нещата ги пиша за Vento, ака Golf3.


Потребителски аватар
Petyoffy
Мнения: 625
Регистриран на: Пет 09 дек 2005 13:29
Автомобил: Passat B7
Двигател: CBBF 2012
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.6 AKL Eл. стъкла

Мнениеот Petyoffy » Сря 28 яну 2015 22:59


По принцип са си така.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 91 госта