Golf MK3 1.9 TDI - проблем с помпата за чистачките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Dante681
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 30 ное 2010 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK3 1.9 TDI - проблем с помпата за чистачките

Мнениеот Dante681 » Съб 24 яну 2015 17:24


Здравейте,

Проблема: при придърпване на лостчето за чистачките нито се пръска вода, нито чистачките се задвижват. (иначе всички останали опции на чистачките си работят).

Първа проверка: Проверих бушоните - всички са ок. Купих друга помпичка. Смених я - същата работа. Никаква промяна

Втора проверка: Свалям буксата от помпичката и с две жички директно подавам ток на помпата. Върти и в двете посоки. Пръска и задното стъкло и на предното. Значи работи.

Трета проверка: Тествам кой кабел ме е предал: връзвам една жичка за буксата и от там на помпата, другата директно с акумулатора. Тествах първо нулата - нищо не стана. Тествах след това с фазата - задвижиха се само чистачките без да мотора на помпата да тръгне.

Извод: ако изключим трета проверка, от която няма много логика, стигам до извода, че помпата си е в ред и съм се набитал с втора такава. Проблема е в кабелите (евентуално).

Въпрос: Абе по спомен някакъв, когато придърпвам лоста на чистачките за почистване на стъклото не трябва ли да се чуе някакво цъкване някъде от самото лостче? Може ли да е там проблема?




Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf 3 - 1.9 TDI - проблем с помпата за чистачките

Мнениеот Водния дух1 » Съб 24 яну 2015 19:48


Лоста за чистачките.Там е проблема за мен.Утре сутр.ще сляза до вентото да чуя дали цъка някакво реле.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf 3 - 1.9 TDI - проблем с помпата за чистачките

Мнениеот Водния дух1 » Нед 25 яну 2015 12:38


Да ,чува се реле ,но мисля че е релето ,което управлява чистачките,когато са на интервал(когато лоста е надолу)Помпата пръска и чистачките правят 3 хода,и В края на 3тия ход релето цъква и ги спира.Поне при мен е така.Релето обаче не е при лоста ,а в бушониерата при вс.релета и бушони.За мен проблема е в лостчето.


Потребителски аватар
Dante681
Мнения: 40
Регистриран на: Вто 30 ное 2010 19:36
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK3 1.9 TDI - проблем с помпата за чистачките

Мнениеот Dante681 » Пон 26 яну 2015 11:15


Благодаря колега, и аз така мисля. Въобще нищо не се чува и случва, та ще поразглобя отпред да видя какво е положението, да не е някоя прожинка.
Благодаря пак за помощта.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 104 госта