Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
NikeNikeNike
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 24 дек 2014 18:16
Автомобил:
Двигател:

Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот NikeNikeNike » Съб 24 яну 2015 23:08


Здравейте!

Нов съм във форума, надявам се да подходите с разбиране. Истината е, че все пак съм малко или много в час с автомобилите и то не за друго, ами защото карам страшно много и съм сменил толкова много неща и толкова много съм изчел за най-различни проблеми по гореспоменатия автомобил и предишния, който имах, че направо си станах майстор (къде шега, къде истина :D). Тук обаче съм сигурен, че има по-добри майстори от мен и хора, които са доста по-навътре в нещата. Надявам се някои от тези хора да може да ми помогне.

Първо малко за колата - 2001 г, 218 000 км (почти съм сигурен, че са реални защото я взех на 135 000 когато беше на 5 години, останалите км са натупани от мен и повечето в последните година и половина). Гледам я като малко дете, всичко се сменя редовно, дори повече от редовно и когато и да има някакъв проблем се отстранява веднага.

Проблема в заглавието на темата се появява през равни интервали от време - 5-6 хил км, т.е. около 1 път на месец - месец и половина. Това може да се каже че е пренебрежително рядко, НО е страшно дразнещо и може да бъде опасно.

Карам само по магистрала, само на газ и почти винаги с постоянна скорост от 100 км/h. Т.е. колата е на скорост, крака ми е на газта и както си поддържам равномерно темпо, мотора просто изгасва. Лампи по таблото НЕ светват освен червената лампа за маслото, но това е след като изгасне и мисля, че е нормално. След което си паля колата и си продължавам пътя, сякаш не е било. И така до следващия път.

Тук искам да дам още малко информация. Колата е с газов инжекцион фобос 4, най-високия клас, обслужван абсолютно редовно в сервиза на фобос.

Сменена бобина и кабели на свещите и самите свещи, правеше същото и преди тази смяна

Моите предположения - тъй като катализатора го няма и съответно дава грешки на втората ламбда сонда, понякога дава грешка и на първата заради газта най-вероятно, а инжекциона трие тези грешки - чека светва за по 5 секунди на всеки 100-150 км и . Та това, което си мисля е - има ли вероятност това да е някакъв авариен режим, зададен на компютъра така, че при една и съща гершка появила се примерно 50 или 100 пъти поред, да го кара да гаси мотора (абсолютно свободни съчинения са това, моля да не ми се смеете, просто търся някаква логика! :) )
Имам и други подозрения, но не знам вече какво да мисля. Изключвам бензиновата помпа, защото карам на газ. Е, да хубаво ще е да знам дали го прави и на бензин този проблем, ама да мина на бензин 5-6-7 хил км за месец малко ми се вижда скъпичко.

Моля, помагайте!




Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот alex_7656 » Нед 25 яну 2015 11:08


Датчиците на колянов/разпред. вал как са ?
Няма ли къде да я закачиш на Vag-com.
Иначе и аз съм на газ и не ми свети ламбдата от карането на газ. Може би си дава грешки,
или е свързано с подгрева й, и затова светва.Имаше тама тук във форума, как да излъжеш втората сонда, при
махнат катализатор, тя и без това е диагностиционна.
Ако си от София, имаме доста, ама доста разбиращи клубни майстори, които ще ти помогнат.


NikeNikeNike
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 24 дек 2014 18:16
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот NikeNikeNike » Нед 25 яну 2015 15:13


Колега, не дава грешки на датчиците на разпределителния или коляновия вал. Резон в думите ти определено има, защото има едно лекичко притрисане на празен ход, но само като загрее и й паднат оборотите до около 670. Не знам обаче дали не си въобразявам вече за това притрисане. На теб колко са ти оборотите при празен ход и загрял на 90 градуса мотор?


Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот alex_7656 » Нед 25 яну 2015 15:32


Толкова трябва да са.
680 оборота ми държи и моята, и не всеки път ги държи точно.
Мисля че и моите играят по някога , но е едвам долувимо и мисля, че е нормално.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот anonym0us » Нед 25 яну 2015 15:40


Това претрисане на загрял мотор, ако не се лъжа се получава от омекнали гумички на колекторите. От някъде смукат въздух и се получава това тресене. И не го има постоянно, а само понякога. Много е дразнещо, защото е слабо и се усеща само на свободна на светофар.
А относно гасненето, нещо не ми харесва това със Сондите, и от там мисля, че ти идва проблема.


NikeNikeNike
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 24 дек 2014 18:16
Автомобил:
Двигател:

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот NikeNikeNike » Нед 25 яну 2015 15:56


Благодаря, няколко човека също ме насочиха към тези гумички, и макар че ги сменях вече, мисля пак да ги сменя. А относно сондите.

Относно сондите - първата сонда съм я виждал само веднъж като грешка и като че ли е по-скоро инцидентно. А втората нали не играе никаква роля за работата на мотора? А пък и ако са сондите, грешки за които изскачат на всеки 100 км, защо гасне 1 път на 5-6 хил км?

Може ли също така да ме посъветвате как да си тествам датчиците на коляновия и разпределителния вал? Само със замяната им с такива нови или втора употреба ли може да се тестват?

Последна промяна от IvanMan на Нед 25 яну 2015 15:58, променено общо 1 път.
Причина: Не е необходимо да цитираш предишното мнение! Използвай бутон "Нов отговор"!


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот anonym0us » Нед 25 яну 2015 16:06


Не съм много в час, но ако съм в грешка колегите да ме поправят. Датчика на коляновия вал, ако е прецакан губи центровка колата и работи много зле. А на разпределителния вал, ако е прецакан няма палене. Лично според мен, щом тях ги няма като грешка е малко вероятно да гасне от тях. Според мен някоя сонда мъти водата. Сменял ли си някоя от тях някога?


Потребителски аватар
toni82
Мнения: 515
Регистриран на: Пет 27 ное 2009 16:33
Автомобил: golf4 1.6 16v
Двигател: azd
Местоположение: italia

Re: VW Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скор

Мнениеот toni82 » Нед 25 яну 2015 16:51


Колега ,почти невъзможно е според мен да е от катализаторите,друго:670-680оборота на загрял мотор са нормални за него,според мен смуче въздух от някъде,


Потребителски аватар
maerto
Мнения: 530
Регистриран на: Съб 16 окт 2010 15:51
Автомобил: VW Golf 4 2001
Двигател: 1.6 16V AUS
Местоположение: sofia/silistra

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот maerto » Нед 25 яну 2015 21:37


Привет колега.Имам същия двигател и същия проблем:)От 4 години карам така и не се разбра от къде е.Само да ти кажа ,че и на бензин го прави този номер,което изключва проблема да е от ГИ.Сондите и двете са нови,така че и тях ги изключвам..


NikeNikeNike
Мнения: 4
Регистриран на: Сря 24 дек 2014 18:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот NikeNikeNike » Нед 25 яну 2015 22:50


maerto написа:...


Привет! Обнадеждаващо хаха :D Освен да пишем на Фолксваген да ги питаме дали това си е дефект на мотора :D Аз не приемам изобщо за нормално да ми гасне колата докато си давам газ, ами ако изпреварвам и има някой отсреща? Вярно е, че за 5-6 хил км може да се случи на всеки двигател да изгасне понякога от лошо гориво, от някой леко пукнат маркуч, ама този си го прави като че ли по график...


INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот INJENERA1 » Вто 27 яну 2015 9:57


Здравей, колега!

Не мога да дам съвет за гасненето, но ти препоръчвам да избягваш спирането на бензиновата помпа, докато караш колата на газ.


Потребителски аватар
xalerrelax
Мнения: 3060
Регистриран на: Чет 25 сеп 2008 10:54
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Бургас

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот xalerrelax » Вто 27 яну 2015 10:14


Карам същият автомобил ,със същия мотор.
И аз съм имал подобни случаи в движение, в които като грешка не излиза нищо.
Но ми е гаснела и малко след това като я закача..излиза датчика на коляновия вал.
Моята на газ не го прави , само на бензин и винаги времето е влажно.
След като угасне , върна контакта , дам отново контакт и пали от раз. :stumm
Дано съм ти бил полезен.


INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот INJENERA1 » Вто 27 яну 2015 10:42


xalerrelax написа:Карам същият автомобил ,със същия мотор.
И аз съм имал подобни случаи в движение, в които като грешка не излиза нищо.
Но ми е гаснела и малко след това като я закача..излиза датчика на коляновия вал.
Моята на газ не го прави , само на бензин и винаги времето е влажно.
След като угасне , върна контакта , дам отново контакт и пали от раз. :stumm
Дано съм ти бил полезен.



Toва е опасно... не трябва да се подценява... поне според мен. :neutral


Потребителски аватар
alex_7656
Мнения: 359
Регистриран на: Нед 10 апр 2005 18:51
Автомобил: Golf IV
Двигател: AUM
Местоположение: София

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот alex_7656 » Вто 27 яну 2015 11:51


Toва е опасно... не трябва да се подценява... поне според мен.

Разбира се, че е доста опасно, да не кажа , че ако се случи
при рисково изпреварване , може и да е фатално.


INJENERA1
Мнения: 245
Регистриран на: Съб 26 апр 2014 7:55
Автомобил:
Двигател:

Re: Bora 1.6 16V AUS - гасне в движение и то само на скорост

Мнениеот INJENERA1 » Вто 27 яну 2015 12:03


alex_7656 написа:
Toва е опасно... не трябва да се подценява... поне според мен.

Разбира се, че е доста опасно, да не кажа , че ако се случи
при рисково изпреварване , може и да е фатално.



A представете си, ако се случи когато влизаш в остър завой и е не дай си боже да е мокро или пък заледено... ужас ужас!!!

Ако можете направо пишете до VW, да видим какво ще кажат те... ако изобщо обърнат внимание, швабите... :neutral



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ssssl и 193 госта