Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
SlaB
Мнения: 280
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот SlaB » Нед 25 яну 2015 21:30


Здравейте колеги, от скоро съм притижател на Golf 4 1.8T. Сложих му ново масло 5w40 Motul и наскоро случайно открих че маслото мирише на бензин :horror ...Според 1 майстор е от някоя от дюзите, защото не е била в движение 1 година (сипах добавка за дюзи STP), друг майстор казва друга причина иии реших да пиша на вас за съвет или от опит. Благодаря предварително icon_idea

Последна промяна от SlaB на Пон 26 яну 2015 7:57, променено общо 2 пъти.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот freelancer » Пон 26 яну 2015 7:57


От инжекторите е! Няма от къде другаде да влиза бензин. Други проблеми имаш ли освен този за, който си писал? Би трябвало да прекъсва студена, намалена мощност? Как пали? Пробвай да бутнеш рязко газта след, като запалиш да видиш какво става, дали има лек пад в оборотите. Ако пускаш консуматори или въртиш волана, докато е студена какво се получава?
Ако веднага след запалването смачкаш газта и тръгнеш, на около 3000 оборота, забива ли нос?
Ако ти е прецакан температурният датчик може да вкарва повече бензин, докато е студена и да не може да го изгори, да се дави.
Как ти е температурата, вдига ли 90 градуса стабилно, термостат?
При каране на къси разтояния при студено време също е възможно да вкарва малко бензин в маслото.
Аз, като я купих моята преди 2 години имах също повишено ниво на маслото, колата също не беше карана доста време, по документите, 9 месеца най малко.
Другият вариант е, майстор мундар, който е налял повече масло, отколкото е необходимо, защото не се е поинтересувал, колко масло събира. Това го правят редовно.
На един познат му бяха наляли повече масло, поради щека от друга кола, просто бяха разменили щеките за проверка на маслото.
Ако ти е високо нивото отиди да ти отлеят, защото може да стане беля, особено, както си и с турбо!
Аз така и не съм сигурен, от къде ми вдигаше нивото, защото имах всичките тези проблеми накуп. :mhihi
Сега всичко е наред с нивото на маслото да чукна на дърво.
Иначе е нормално маслото да има лек мирис на изгоряло гориво, т.е. не очаквай маслото да си мирише на същото, както си го налял.
Сетих се за една проба, която правих тогава. Капваш една капка масло на вестник и около капката се получава един ореол, това е бензина.


Потребителски аватар
SlaB
Мнения: 280
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот SlaB » Пон 26 яну 2015 8:33


За момента само това намерам като проблем + някое друго тампонче което е нормално. Студена се държи нормално като за студена кола не съм я зорил но мисля че не губи мощност. Студена при рязко подаване на газ оборотите падат бавно. Също като проблем намирам факта че не вдига 90 градуса ...мисля че е термостат но не съм сигурен. В момента се кара в София, а тези дни ще направя няколко курса до Пловдив. Маслото както и другите работи ги смени баща ми и по негови думи маслото е било малко над средата, пък сега е на маск :no


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот freelancer » Пон 26 яну 2015 9:30


Термостат колега! Палиш и проверяваш дали отваря другият кръг, като загрее. При мен проблема с термостата беше, че на място, като поработи 5-10 минути си вдигаше температурата, а като тръгна, особено по магистрала и падаше на към 70 градуса. В града си стоеше пак долу стрелката, не загряваше.
При смяната на термостата има една подробност, че ако смениш само термостата е възможно да не затваря добре и пак да имаш проблем. За по сигурно термостата го сменят с тялото, има теми за термостата, обърни им внимание. На мен ми го сменяха в сервиз и човека ми каза, че е сменил рамото, мисля, че е някаква пластмаса около термостата.
Щом нямаш други проблеми едва ли са инжекторите. :c020 Повече не слагай добавки, че да не си отвориш наистина проблем с инжекторите.
Нормално е, термостата си е консуматив по принцип и на няколко зими сдава багажа. :mhihi
И повече не ходи при тези "майстори"! :c020


Потребителски аватар
SlaB
Мнения: 280
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот SlaB » Пон 26 яну 2015 11:29


По същият начин е и на мен, на място си ги вдига 90 градуса, на дълго прекосилия 80. И все пак заради 1 термостат маслото до мирише на бензин :rolleyes


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот megatone » Пон 26 яну 2015 11:37


freelancer написа:Нормално е, термостата си е консуматив по принцип и на няколко зими сдава багажа. :mhihi

Това е несериозно твърдение. На сегашната ми кола термостата не е сменян поне от осем години и си работи безупречно :biggrin


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот freelancer » Пон 26 яну 2015 11:47


Колега, щом не държи 90 градуса означава, че не може да загрее, скапан термостат, най вероятно забил отворен. По принцип бензинките зимата, когато е по студено и колата се кара на къси разтояния с повече студени стартове горивото се стича по стените и отива в маслото, това се смята за нормално. Смятай, ако пък въобще не може да загрее двигателя какво става!
Ако не ти се вярва има много инфо, не само във форума, но и извън него.
Все едно я караш само на студен двигател, хем ти гори много, хем отива бензин в маслото. Оправи си термостата, защото скоро маслото няма да бъде масло и ще ти се разтракат хидравличните повдигачи. След, като смениш термостата и покараш на дълъг път да си влезе в режим, най вероятно нивото ще се нормализира, ще падне малко.
Защо според теб е този термостат там? :c020
А миризмата, да не те притеснява, то по принцип маслото не мирише по същият начин след, като си го налял в двигателя. :biggrin
Нали минават изгорели газове, на какво да мирише? :biggrin


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот freelancer » Пон 26 яну 2015 11:54


Колегата с 8 годишния термостат. Ами случил си на термостат, какво да ти кажа. :c020
Масово колите, нов внос предимно, са със скапан термостат, темп.датчик и т.н.


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот anonym0us » Пон 26 яну 2015 11:56


Колега до някъде си прав, но не мога да се съглася, че термостата е консуматив. На старата кола изкара 5 години докато не заби. А това за потдържането на температура 90 градуса извън града, е малко фантасмагории. Нали двигателя се охлажда от външни фактори. Ако кажеш, че и на -20 извън града пак държиш 90 градуса малко се филмираш. Без лоши чувства ама аз и на двете коли съм сменил и термостата и водната помпа, и пластмасовите тела, и пак не държи зимата 90 градуса извън града. Или 80 или 70 градуса. Говоря за тем. около 0 градуса и под нея. Не филмирай колегата само да си дава парите. Да както каза ти, колата я кара мн. градско и на къси разстояния, и с лек проблем в темп. датчик се получават тези неща с бензин в маслото. Но като я покара малко извън града и позагрее нещата се оправят.


Потребителски аватар
110afn
Мнения: 1893
Регистриран на: Нед 25 окт 2009 13:55
Автомобил: Audi A6
Двигател: AFN
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот 110afn » Пон 26 яну 2015 12:17


Около 0 гр щом не държи 90гр по-добре не давай акъл


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот freelancer » Пон 26 яну 2015 12:21


Колега, никой не филмирам и не задължавам да си прави колата. Аз съм имал галвоболия с термостатите и за това споделям за да помогна на колегата да си реши проблема! Ако иска ще го смени, ако иска да не го сменя, нали за това е форума.
Сега аз да ти кажа, че на моето поло си държи 90 градуса, винаги, кове. Дали ще е -20 или -30 няма значение, разликата е само във времето на загряване. Не е вярно, че на дълъг път пада на 70. :icon_lol
Още в първото мнение съм писал, че температурния датчик е възможен вариант, но колегата не дава инфо за други проблеми.
Ако има проблем с температурният датчик повярвай ми, ще има и други проблеми, да не ти ги изброявам. Сменил съм 3. :c020
Да даде 20 лева за диагностика и ще му видат датчика колко показва, може да си го примери и с мултицет ако иска за без пари.
С инжекторите също ще има един куп готини проблеми и темата щеше да бъде съвсем друга.
Термостати съм сменял на предишната ми кола, беше забил затворен, познай какво стана.
На полото също го сменях, точно поради същата причина, като на колегата. Сега и парното знаеш ли как духа, баня прави за нула време.
Полото ми си държи 90 градуса, в града, на магистрала, където и да е, няма мърдане! И да чукана на дърво да е все така.
Колко му мирисах маслото и в ауспуха му бърках, и други хора го мирисаха, даже все още го мириша, по навик. :icon_lol


9182
Мнения: 191
Регистриран на: Съб 15 юни 2013 0:50
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот 9182 » Пон 26 яну 2015 15:40


Точно това става с маслото, ако се кара при студено време на къси разстояния.
Има доста теми в форума.
Автора да си напълни резервоара и да си покара новата придобивка на дълго разстоние и да ги провери маслото след това.

Най-вероятно всичко ще е ОК.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот freelancer » Пон 26 яну 2015 16:25


:biggrin

Точно това става, ама почти половин литър отгоре, малко трудно ще ги напълни само със студени стартове. :c020
90 градуса са задължителни, когато двигателя е в режим, няма студено, няма топло. Термостата отваря при 87 градуса!
Не виждам обаче как с каране ще си оправи термостата или датчика на антифриза. :c020


Потребителски аватар
SlaB
Мнения: 280
Регистриран на: Пон 28 фев 2011 19:17
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот SlaB » Пон 26 яну 2015 16:28


Ще сменя датчика и термостата тези дни и ще видим :Mr Green Fun благодаря на всички.


pa4o_ivanov61
Мнения: 442
Регистриран на: Сря 12 фев 2014 8:38
Автомобил: VW BORA
Двигател: AGR 98
Местоположение: Ловеч

Re: Golf MK4 1.8T - маслото мирише на бензин ...

Мнениеот pa4o_ivanov61 » Пон 26 яну 2015 19:27


Колега, този филм го играх само ,че с 10 автомобила. Механик съм на една фирма.Първо пасатите в3. какво ли несменях ламбди сонди , моно комплект . казах на шефа , че се съмнявам в бензина ,които зареждат нотои не вярваше . след като неговият джип и пасат6 вдигнаха нивото на маслото, смениха бензина в бензиностанцията ивсичко се оправи.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: fur1ous, kamaza11 и 225 госта