Golf MK2 Проблем с крушките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Dersturmer
Мнения: 18
Регистриран на: Чет 12 сеп 2013 11:05
Автомобил:
Двигател:

Golf MK2 Проблем с крушките

Мнениеот Dersturmer » Вто 27 яну 2015 9:38


Здравейте, имам известен проблем с намирането на подходящи крушки за Голф 2.
Крушките в по-евтиния диапазон почети не променят положението и фаровете светят като нощна лампа.
Купих си Филипс blue vision philips ultra H4 с ксенон ефект.
Фаровете светнаха и то доста добре, но за кратко. От тях пада акумулатора за секунди, лампичките на таблото едва светят. така няколко пъти проби
Слагам пак старите Осрам за 6 лева парчето и всичко е ок.

Та въпроса ми е - има ли начин да ъпгрейдвам голфа за да ползвам този Филипс или съм хвърлил 50 лева на вятъра?




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Проблем с крушките при Golf 2

Мнениеот radotom » Вто 27 яну 2015 16:35




Ферад
Мнения: 14
Регистриран на: Вто 30 дек 2014 14:39
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с крушките при Golf 2

Мнениеот Ферад » Вто 27 яну 2015 17:21


и аз съм със проблем при фаровете, днес бях при един приятел в сервиз. От лаф на лаф му споделих проблема си. след което той измери нещо от аклуматора, след което ми каза че не зарежда достатъчно, оказа се че пистовия ми ремък е бил леко отпуснат, при което генератора не зарежда достатъчно, при което аз се налага да карам със свещи вместо фарове, ако имаш познат, нека ти проверят зареждането.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Проблем с крушките при Golf 2

Мнениеот Водния дух1 » Вто 27 яну 2015 18:16


Ако, нямаш релета-слагай!И аз много не вярвах ама като премерих напрежение 11в.на фасунгите разбрах че тр. да сложа.И марсиански крушки да сложиш,все тая.След слагането на релетата направо прогледнах.Сега с най-обикновенни крушки си свети мн. хубаво.Естествено генератора тр. да е наред.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Проблем с крушките при Golf 2

Мнениеот emo-gar » Сря 28 яну 2015 20:46


Dersturmer написа:Здравейте, имам известен проблем с намирането на подходящи крушки за Голф 2.
Крушките в по-евтиния диапазон почети не променят положението и фаровете светят като нощна лампа.
Купих си Филипс blue vision philips ultra H4 с ксенон ефект.
Фаровете светнаха и то доста добре, но за кратко. От тях пада акумулатора за секунди, лампичките на таблото едва светят. така няколко пъти проби
Слагам пак старите Осрам за 6 лева парчето и всичко е ок.

Та въпроса ми е - има ли начин да ъпгрейдвам голфа за да ползвам този Филипс или съм хвърлил 50 лева на вятъра?

Струва ми се,че проблема не е в "крушките",все тия "ватове" са "Осран" и "кенефон ефекта"..просто хем нямаш акумулатор(дори и да светиш на къси час..пак трябва да остане ток..забравял съм ги,пробвано е..),хем нещо не "зарежда" май...И да си огледаш рефлекторите и реглажа.Ама за повечето вече и други казаха.
Иначе,релета-дублиращи оригиналния ключ-добро решение,ефтино и ефикасно.
А в магазина казвай,че търсиш за Лада-5-ца,да не те метнат като кажеш Голф2,стават точно-вервай ми..H4.. :mrgreen



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: angelo999 и 173 госта