Golf MK4 1.4 '99г. - прекъсва, гасне

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
ndoe0
Мнения: 15
Регистриран на: Съб 19 мар 2011 10:25
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK4 1.4 '99г. - прекъсва, гасне

Мнениеот ndoe0 » Сря 28 яну 2015 20:28


Здравейте,

От известно време голфа "прекъсваше" по следния начин. Без значение дали колата е загряла, на каква скорост е, в какви обороти, в някакъв момент при движение, оборотите падат от 3 хил. до под хил. да кажем. Като пусна газта обкновено се стабилизира и продължава да работи нормално. Въпросното "прекъсване" е придружено и с нещо като цъкане, еднократно, от към таблото. Веднъж прекъсна така, загасна и не запали повече. Издърпаха ме до вкъщи, дойде човек да я гледа, връзва я с компютър и след 2 часа я запали без да има идея как и защо. Единственото, което каза е, че е имало грешка на датчика на коляновия вал, но не това е причината за проблема.
Всичко това ескалира в последно време, като преди няколко дни за 250 м загасна 4-5 пъти и едвам си я прибрах.
След обсъждане с доста хора, се заформя мнение, че някой кабел някъде прави проблем и при разместване се оправя/скапва.
Ще ми е интересно да чуя и други мнения, а може би най вече, препоръка за някой, който наистина да може да помогне.

Лека вечер и благодаря.




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 1.4 '99 - прекъсва, гасне

Мнениеот radotom » Сря 28 яну 2015 20:49


Аз лично бих пробвал с нова бобина


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Голф 4 1.4 '99 - прекъсва, гасне

Мнениеот freelancer » Чет 29 яну 2015 7:58


"Единственото, което каза е, че е имало грешка на датчика на коляновия вал, но не това е причината за проблема."
Защо да не е причина за проблема, колега? Щом е записала грешка за датчика, най вероятно наистина прекъсва, огледайте му кабелите, буксата. Тоя датчик така прексъва, после няма палене, като изтине и си пали все едно, че нищо не е имало. Прави го на загрял двигател обикновено. Релето цъка, защото екуто най вероятно спира помпата, след липса на сигнал от датчика. Симптомите много приличат на проблем с този датчик, тя колата си е казала какво и е. Аз бих се насочил първо към него.
Студена гасне ли? Още при запалването.


lubopa4kata
Мнения: 415
Регистриран на: Съб 29 май 2010 10:39
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: lom

Re: Голф 4 1.4 '99 - прекъсва, гасне

Мнениеот lubopa4kata » Чет 29 яну 2015 9:34


комутатор,бобина или HALL sensor,намери от някои колега тези 3 елемента,подмени ги за проба и виж резултата тогава,поздрави :th_up


Потребителски аватар
Stoqnov_
Мнения: 128
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 23:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Balgariq

Re: Голф 4 1.4 '99 - прекъсва, гасне

Мнениеот Stoqnov_ » Чет 29 яну 2015 14:54


Колега, само между другото -- всичките тея датчици си имат определен живот и в белите държави ги сменят на пробег, дори да изглеждат здрави. Няма гаранция, че ще е точно от този датчик /мен лично също ме съмнява/ но ако колата я потдържаш както трябва - не само този датчик, ами и бубината ще замериш и евентуално смениш /има определени граници на съпротивленията/ както и всичко друго "ел".
Преди известно време с няколко колеги обсъждахме точно "простотия, невежество или просто услуга на клиента" е ремонт на автомобил на принципа на проба-грешка или смяна на всичко в коша. Но реално старият тип "невежи" както ги наричат майстори правят това, което е трябвало да се направи отдавна в доста от случаите - да се сменят тези износващи се с времето детайли.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 1.4 '99 - прекъсва, гасне

Мнениеот zografski » Чет 29 яну 2015 15:02


Другото което може да пробвате и е за 3мин работа е: замерете налягането на бенз. помпа ;) На старото ми поло правеше подобни ташаци, 100 човека я гледаха и накрая викам, абе да не е от бенз. помпа и се оказах прав. така че не пречи да замерите налягането! Също така може да е от буксата за бобината, ако е с 1 бобина! При мен го правеше този номер на сегашният ми голф, слагам новата бобина и бам, колата не пали, псувни, псувни, псувни, размърдах нещо кабела, буксата щракна, завъртях и взе та запали! Много голяма е вероятност да е от бобината ако е 1 за 4те цилиндъра както е при мен 1 за 6те, но дали дава дефект или е до букса, трябва вече да се гледа и пробва.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: dontaskdontsay и 171 госта