Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
DarkEvil
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 16:29
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот DarkEvil » Чет 29 яну 2015 22:21


Здравейте.

При студен двигател, да речем сутрин по към 5ч, когато си е баш бахър :D паля колата и започва едно прекъсване. Държи нормален оборот от близо 1000об/мин, но прекъсва и това се чува и усеща. Отделно с това по-тъмен пушек излиза докато не загрее "около 15мин".
Когато тръгна и КОЛАТА ОЩЕ НЕ Е ЗАГРЯЛА, на 3000-оборота започва да се мъчи, сякаш не иска да впръска гориво, почва едно лашкане и неще да ги прескочи. Мина ли да карам над тези обороти, няма проблем. Значението дали нагоре в баир или надолу е никакво, прави го докато не загрее. Когато загрее, всичко е ОК. Влиза в нормална работа, не мърка, не лашка, не прекъсва при 3000оборота. Но да речем, че ако сутринта и е студено, какъв и е проблема като свършвам работа, в 16ч примерно на +10/15 градуса, че пак прави същата мизерия.

В общи линии проблема:
1. Паля студена и не може да се изфорсира като хората, замисля на 3000 и тогава отприщва.
2. Тръгна ли със студен двигател или поне докато сам не реши, че е загрял и не млъкне, в движение започва да се мъчи да гасне като я настъпя на над 2700/3000, връщам предавка, педала до долу, замисляне, минава 3000 и я дъня само на високи докато не се сети да загрее и млъкне.
3. Проблема си го има от -10градуса сутрин до +10/15 след обед, ако не е работила по-дълго време.

Ко прайм ?




Потребителски аватар
nebeto
Мнения: 988
Регистриран на: Пет 18 дек 2009 17:46
Автомобил: VW Passat B4 1.9TDI
Двигател: AFN 1996
Местоположение: Варна

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот nebeto » Пет 30 яну 2015 2:10


карай го още малко със същия дух на такива обороти докато е студена и няма да имаш проблеми за по напред,не ме разбирай грешно просто ще пре*беш мотора.


Потребителски аватар
joker
Мнения: 5889
Регистриран на: Вто 21 ное 2006 10:38
Автомобил: Golf 3 Variant _Golf4 Variant
Двигател: 1800 ABS _1900 TDI AHF
Местоположение: Варна

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот joker » Пет 30 яну 2015 10:30


1.Температурен датчик.
2.ТПС.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот emo-gar » Пет 30 яну 2015 22:33


Откачи акумулатора за около 10-15 минути,виж дали има разлика след това.Огледай си добре кабелите!На Ом-метър всеки трябва да има съпротивление 5-7 kOm.Виж на "тъмно" дали нямаш искри покрай капачка,бобина и кабели.Спомни си,дали скоро нещо не е правено ,и дали ..и кога се появи проблема.
Има неща ,които "бъзикат" иначе простия двигател..аз 7 години не съм разкрил всички!
Не си споменал за "газ",там-нямам мнение.
Има един картонен маркуч,от филтърната кутия към една ламарина на изх.колектор-оттам през клапичка във филтрова кутия постъпва "условно топъл" въздух..за зимата,ма не ми се струва сериозно ако го няма!Моят липсва от години.
Друго,сещам се за един ел.подгревател под всмукателен колектор,при мен е прекъснал..има едва доловимо "присецване" на много студен мотор,но не мога да кажа че не върви..
Има ли вероятност,някой да се е "заиграл" с центровката на "делко"(оная капачка от която излизат кабелите)?
Когато загрее,къде ти стои стрелката на термометъра?
Отговорих с въпроси...


Потребителски аватар
DarkEvil
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот DarkEvil » Пет 30 яну 2015 22:47


То няма нищо лошо, в отговорите с въпроси. Обикновено води до намиране на проблема.
Ами виж сега, истината е, че аз съм беемвист, а голфа ми е..... как да кажа - евтиният начин да ходя на работа. Само където до момента тоя евтин начин, не е най-евтиният начин.
Взел съм го преди 1 месец евтино и тепърва се сблъсквам като цяло с "моно", още повече нещо различно от мойта си марка. Да речем, че ме привлече, това че всички части са по 20лева и мисля да го стегна от всякъде под капака, чистичък, да не тропа, да не лопа... но аз омалях още на първия месец. Хал-хабер си неам от тея коли и кое къде им стои.

На въпросите:
1. Имам газ.
2. Искрите беше първото, което търсих и гледах.
3. Температурата, при седене на едно място, в по-хладно време (да не кажа и студено) си седи покрай 70-80 градуса. Вече като качвам единия баир за с. Арбанаси сутрин отива по-към 90градуса, но продължава да духа студено.
4. Топлото, нещо не иди при тая кола. Трябва да седя на едно място и да го държа "при вече загрял" на 3000оборота известно време, да дойде жегата и не е като да не духа топло чак тогава.

Това с липсата на топлото, го свързвам на първо четене с термостат, макар и да ми беше казал предния собственик, че не отдавна е сменян. Аз пак ще го сменя за всеки случай.
Ако се върнем на проблема, дали на голям, дали на малък кръг, просто то е ясно, че това прекъсване преди да поработи колата на място 15-тина мин (на първо палене), не е никак нормално.


В общи линии, как да ми хареса нещо, от което за няма и месец имам някой друг бял косъм по-главата :gruebel


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот emo-gar » Съб 07 фев 2015 12:41


М..да,позната ситуация,и аз минах на друга марка,но все още има в "парка" един такъв Г3-1.8-моно.Обърнах внимание по темата,защото и при мен има нещо подобно,макар и не толкова явно изразено откъм "вървеж" на "студено".Колата държи 70-80 градуса,аз съм сменял термостат-лично,преди 4-5 години.Явно може би пак е за смяна,но парното се влияе най-вече от насочващите клапи!Ей там ми е за правене...!Защото "другата" кола при отлепяне на стрелката-има отопление.
Друго,което аз си знам,но и не съм взел мерки,има един електрически нагревател под всмукателния колектор.Наричат го "таралеж"..както и да е...той не ми работи,и като е студена колата-придърпва.Като позагрее,има и воден кръг през това място и нещата се подобряват.Поне това е моят извод,макар че в момента се нуждае от читави кабели..откровено "губи" искра при влажно и студено време.
В крайна сметка,след притежаването на 2 броя от VW,едно дизелно и едно бензиново,съм със "смесени" чувства,може би части менте да има,но сагата с температура и ел.стъкла ,Ц.З,падащи тавани и гниещи ламарини..е реална!Колиците за съжаление не стават за удоволствие след 10-тата си година,все пак са взимани втора ръка.


Потребителски аватар
DarkEvil
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот DarkEvil » Съб 07 фев 2015 15:12


Колега, почети нищо не разбрах от това което може би се опита да ми кажеш.
Освен нещо за някакъв таралеж.
Колкото до марката, аз не съм сменил марката, оставам си привърженик на моята.
Голфа го купих, заради цената която ми беше обявена и това, че ги водят здрави и с евтина поддръжка. В момента се опитвам да го стегна, за да си ми е евридейката на газ. Макар и да не съм фен на тази марка, не съм и авторасист.
С леки изключения на няколко марки, които за цялото си съществуване, не са произвели нищо читаво, ни визуално, ни технически. Но това е друга тема и не и е мястото тук.
Мен тая кола продължава да ми държи някакъв висок оборот 1600 / 1800 на място докато не загрее както си трябва. Вече седи по-нисичко в градусите стрелката, след като я долях с антифриз до горе, загря и после пак долях, а топлото е фактор, бичи си камината. Но продължава това придръпване преди да е "загряла" колата. :yahoo_09: не мога да си го обясня.
Ей сега до няколко дена, тъй като вече ме изнерви това нещо и трябва да стане безпроблемна ГАЗОВА евридейка, го подкарвам със свещи, кабели, термостат, една пластмасова буба (водният кръг от купето към двигателя острани) , която сълзи и ще сменя и евентуално ако някой от Търново предлага и стопове, че не мога да гледам повече таз кристална цигания отзад.

И ако в близките 200лв от това нещо не стане кола, която да не ми взима нервите преди изобщо да съм започнал работа, следва :newsm66: и после :death: > :bishop:


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: [Golf 3 1.8моно] Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот emo-gar » Съб 07 фев 2015 18:51


Конкретно:
1.Подмени сензор за температура,намира се на пластмасовия фланец на главата,над дистрибуторната капачка.По принцип е с 4 пина и за тази кола е с "жълт" маркировъчен пръстен.
2.Провери зацепването на ангренажа,като свалиш капачката на "делкото",запушалката на "камбаната"-скорости и горния капак на ангренажа.Маркерите,които се гледат-има из форума данни.
3.Прочети за така наречения "стъпков" мотор и простите начини за проверката му(дали изобщо работи..).Характерно е,като подадеш "контакт",педалът на газта леко да хлътне от въздействието му,това се усеща на студен двигател.
В този механизъм има и едно микроключе....
5.Ако всичко това се вижда сложно и резултатите са объркващи,иди при ДОВЕРЕН човек с Vag-com,ще си струва 20-на лв.
Ако си разбира от работата,ще те насочи правилно,ще ти каже и прочетените грешки.Като споделиш тук-ще се разсъждава.
6.Ако вече газифицирането е факт,почти съм сигурен, че е бъркано в центровката на "делко".
7.RESET на грешки в ECU става с откачане на акумулатор за 10-на минути.


Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот freelancer » Пон 09 фев 2015 8:35


Колеги, това с термостата е масов проблем, хората сменят само термостата и новият доста често не може да затваря както трябва. За да има ефект се сменя целият фланец, една пластамса около термостата. На загрял двигател фаувето си кове 90 градуса и няма мърдане, а парното прави африка за нула време. Няма студено, няма топло време.
За прексъването може да погледне колегата, темпратурен датчик, вакууми, дали не смуче въздух от всмукателния колектор, да си изчисти клапата или стъпковото моторче ако има. Не съм запознат с този двигател, просто споменавам, най често срещаните причини за нестабилен празен ход.


kyceto
Мнения: 9
Регистриран на: Сря 30 юни 2010 17:43
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Vraca

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот kyceto » Вто 10 фев 2015 12:12


Проблема ти е в комп. трупа грешки за това трябва да се прекъсне 1 кабелче за да може да се рестартира комп. при всяко палене, има тема в форума за този проблем. Успех


Потребителски аватар
DarkEvil
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот DarkEvil » Вто 10 фев 2015 20:33


Благодаря и на трима ви, всичко това, ще бъде пробвано.
Тъй като тоя голф ми трябва за безпроблемен-газов евридей, ще има смяна на половината чарколяк, че то тука всичко от 5 до 20лв :D

Та сетих се аз, че имам "KKL VAG-COM 409.1", който по-погрешка дойде вместо OBD II преди година. Обаче имам проблем с подкарването на драйверите и програмата.
По-специално драйвъра не се сеща да се намъкне както трябва, а толкова ме нерви тая кола, че искам да и бръкна в мозъка и да чета вече от кво толкова кашля :)


azrod
Мнения: 1178
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 22:42
Автомобил: Passat B3 Variant
Двигател: 1.8mi AAM 1993
Местоположение: Асеновград/ Пловдив
Контакти:

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот azrod » Сря 11 фев 2015 16:49


To няма кой знае какво за бъркане в мозъка на моното - само грешките чете и ресет, нищо повече, даже някой моноинжекции и това не правят. Дай код на двигател и повече инфо за кабела - на USB ли е или на COM ? Какво не ти тръгва като го инсталнеш ? Ако извадиш клемата на акумулатора за 10-тина минути и после запалиш пак ли е същия шит откъм обороти ?


Потребителски аватар
DarkEvil
Мнения: 7
Регистриран на: Чет 29 яну 2015 16:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот DarkEvil » Сря 11 фев 2015 17:29


Аз му ги подкарах драйвърите и ги набих ръчно.
Въпросът е, че никъде не откривам буксата :gruebel:
махнах всички видове капачки, буксата липсва има само две по средата под управлението на камината. Обаче те предполагам са някаква фабрична заработка за "липсващи екстри".
Идеи къде се намира това животно ?
Колкото до кабела:
Изображение


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот kris11 » Сря 11 фев 2015 17:57


Има 1 плъзгащо капаче над пепелника. Вече не си спомням точното му място, но като видя централната конзола веднага го локализирам.


Потребителски аватар
megatone
Мнения: 486
Регистриран на: Нед 20 яну 2008 15:05
Автомобил: Golf 3 1.8 ABS
Двигател:
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 1.8моно Проблем при студен двигател. Прекъсва!

Мнениеот megatone » Сря 11 фев 2015 19:33


Под капачките над пепелника са буксите за диагностика.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 145 госта