Golf MK3 96г. ABF прекъсната букса на датчик

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Golf MK3 96г. ABF прекъсната букса на датчик

Мнениеот ShoGo_GTI » Сря 11 фев 2015 21:55


Здравейте колеги, днес тръгнах да си сменям страничния фланец за водата на ABF -а и забелязах, че и 3те кабелчета на буксата на датчика на хол са се скъсали, реших преди да се хвана да запоявам първо да сверя цветовете по схемите от аутодата и си съвпаднаха - кафяв/бял, син/зелен, черен/червен проблема идва от това, че незнам кой кабел на кой пин на буксата да запоя, не намерих никъде инфо или снимка за да ги видя. та ако не е проблем някой да отдели 5 минути да вдигне капака и да снима буксата с кабелчетата и да качи снимка ще съм много благодарен

сега ми дойде и друг въпроса на ум, понеже явно до сега съм карал така без датчик на хол от незнайно време, как това се е отразявало на работата на двигателя ?




Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: VW Golf mk3 1996 ABF прекъсната букса на датчик

Мнениеот van4ooo » Чет 12 фев 2015 23:25


Погледни пак програмата на схемата(на датчика пише 1 2 3) си пише кои кабел на кои пин е.Почисти буксата и на нея трябва да пише 1 2 3.


Потребителски аватар
ShoGo_GTI
Мнения: 1059
Регистриран на: Вто 27 фев 2007 9:41
Автомобил: 18Т 2002 VW GOLF GTI EXCLUSIVE
Двигател: AUQ 180
Местоположение: Добрич
Контакти:

Re: Golf MK3 96г. ABF прекъсната букса на датчик

Мнениеот ShoGo_GTI » Нед 15 фев 2015 13:19


благодаря ти колега, във петък вечерта го оправих точно този начин, на буксата са надписани номерата на пиновете, но нещо не намерих разлика в работата на двигателя :)



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 200 госта