Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот инжектопляктор » Съб 14 фев 2015 15:37


Нещо в последно време ръчната почти изчезна, въпреки натягането на жилата чрез гайките, които се намират в на лоста в купето. Искам да попитам каква е процедурата да сменя накладките, защото и колата не спира, така че да кове и е време за нови накладки. Какви инструменти трябват за отзад специално, както и за отпред? Има ли нещо сложно в процедирането и накратко как стават нещата? Малко или много, трябва да се уча сам да си ги оправям по-елементарните неща.
Специално за Vento не видях във форума нищо конкретно, а търсене с Голф3 ми връща барабани, а моите са дискове.




Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот w_smith » Нед 15 фев 2015 10:36


Специфично е прибирането на буталата на спирачните апарати. Нужно е не само да се натиска, а и да се върти. Става със специфичен ключ, някои го правят с ключ за дискове за ъглошлайф, но не е съвсем същото.


Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19554
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот radotom » Нед 15 фев 2015 12:17


Това ще ти даде цялата необходима информация:
http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?t=86052


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот инжектопляктор » Сря 18 фев 2015 12:16


Мерси много, оправихме ги отпред поне. Отзад се оказа, че има. За съжаление имам някакъв проблем с апаратите и/или жилата и за момента ще стоя без ръчна, докато дойде платното време да отделя пари за това. Че ще иска ревизия на апарати, а не ми е по силите.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот kris11 » Сря 18 фев 2015 13:44


рем. комплект SP9896 задни апарати /водачи и маншони / са 13,80 лв .Задни накладки за мен Р85 020 Брембо са 27.16 лв в Тех-Ко.
Kaто се напукат маншоните от калта и солта всичко клеясва. Дори гният пружинките дето държат накладките да не хлопат.
Огледай дали се движат жилата към самия спирачен апарат. Да не са с корозирала броня/жило и вдигаш лоста, въжетата се опъват, но назад няма никакво движение.
Така и така ще се занимаваш -вземи смени и спирачната течност, че сигурно е набор на Вентото.
П.П. Когато купувах накладките и рем..к-т питах колко ще ми вземат за труд- казаха ми 20 лв. така,че , ако не можеш да се справиш сам - труда не е скъп.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот инжектопляктор » Сря 18 фев 2015 13:47


За предни накладки дадох 30лв. Питах след като свърших в сервиз за ремонт на апарати - били ги пращали не знам си къде, цената щяла да бъде дебела уж. Жилата се движат, но трудно се връщат от апаратите. Дали са жилата или и апаратите, понеже жилата са сериозно ръждясали - не знам. Както гледам и пробвах, предполагам че и апаратите искат ревизия.
За жалост като ги питах да ми я направят(ревизията), защото всичко отзад е яко ръжда - не се занимавали, другаде се пращали и това е. Иначе поне накладките сам си ги смених.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот kris11 » Сря 18 фев 2015 14:00


откачи жилата от сп.апарати и пробвай как се движат. Твърде вероятно е да са задрали в бронята от ръжда.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот инжектопляктор » Сря 18 фев 2015 14:01


Единият апарат блокира със сигурност. Вън е студено и за момента повече няма да се занимавам. Иначе и жилата сигурно са за смяна. Друг е въпросът, че уж ръчната работеше, като я купих колата.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13428
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот kris11 » Сря 18 фев 2015 19:27


не ти знам възможностите но се поразходи до Варна или Сливен до Тех Ко като се поопаричиш.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот myrshavija » Сря 18 фев 2015 20:15


w_smith написа:Специфично е прибирането на буталата на спирачните апарати. Нужно е не само да се натиска, а и да се върти. Става със специфичен ключ, някои го правят с ключ за дискове за ъглошлайф, но не е съвсем същото.

Каква е разликата?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот Водния дух1 » Сря 18 фев 2015 21:07


Колега ,виждаме ,че имаш доста проблеми с колата(имаш и др.тема за стартера).По думите ти разбирам ,че не разбираш нищо почти по автомобила.Хубавото е че имаш желание да направиш нещо,ама тр. да свикнеш да не се доверяваш толкова на първия сервиз.Със стартера те преметнаха май,гледай сега и със спирачките да не стане така.Послушай другите от форума-кажи от къде си (сякаш спомена ОКОЛО Бургас)и някой колега ще те упъти за читав сервиз,където ше ти свършат работа,а не да те ментердосват пак.Успех.


Потребителски аватар
инжектопляктор
Мнения: 4192
Регистриран на: Нед 21 сеп 2014 0:54
Автомобил:
Двигател:

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот инжектопляктор » Сря 18 фев 2015 21:19


Водния дух1 написа:Колега ,виждаме ,че имаш доста проблеми с колата(имаш и др.тема за стартера)..

Толкова, колкото да си сменя накладките и да си оправя парното разбирам. С автомобил се сблъсках чак, когато си купих. Нямам подходящи инструменти, канал и т.н, нито гараж - за това и нямам много възможност да се "уча". Не всеки навремето е карал колата на родителите си, не на всеки родителите му са имали такава. Иначе - да, имам доста проблеми с колата. Предната тема беше по причина различна, иначе.
Иначе, поне схемата на ел.инсталацията на колата мога да прочета и да я ремонтирам.


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Vento 94г. 2.0i - смяна на накладки

Мнениеот Водния дух1 » Сря 18 фев 2015 21:47


Добре ,че си купил VW ,а не някоя французойка ,или италиянка ,че мн. нанагорно щеше да ти дойде.А по темата за колите на родителите,вярно-много неша научих от московеца,ама много-голямо лежане под колата падна на времето....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 80 госта