Golf MK3 - Луфт на скоростен лост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
gogata1982
Мнения: 242
Регистриран на: Нед 23 май 2010 23:31
Автомобил: GOLF 3
Двигател: 1995 - 101
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 - Луфт на скоростен лост

Мнениеот gogata1982 » Съб 21 фев 2015 11:31


Да ползвам темата на колегата ако може да запитам ...от какво може трудно да влизат скоростите ? Самия лост се движи трудно от както купих колата . Питах продавача като я взимах излезе ми с версията ,че е сменил всички пластмаси около лоста и затова било трудно ама нещо не ми се вярва като се има впредвит че 1-ва влиза с шут . Някакви съвети ?




Потребителски аватар
DanielSotirov1
Мнения: 20
Регистриран на: Пет 13 фев 2015 16:27
Автомобил: Golf 3 TDI
Двигател: 95 1z
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK3 - Луфт на скоростен лост

Мнениеот DanielSotirov1 » Съб 21 фев 2015 19:13


Хахаха, Bananaman то и тука ще получиш най-различни мнения! Затова май ще е най-добре ако имаш адекватен познат майстор да го погледне. А до колкото съм виждал на клип в youtube, конструкцията на скоростния лост е в една кутийка, която се намира някаде над катализатора (т.е. мн игра да се откача гърне и предпазната пластина над него) и се сменя някаква втулка. O.o И цяката процедура за да набуташ нещо в една дупчица. :D


Потребителски аватар
piter_96
Мнения: 856
Регистриран на: Пон 03 май 2010 15:07
Автомобил: VW Golf III VW Golf III Variant
Двигател: AFT 1997 AAM 1994
Местоположение: Сопот

Re: Golf MK3 - Луфт на скоростен лост

Мнениеот piter_96 » Съб 21 фев 2015 19:33


gogata1982 написа:Да ползвам темата на колегата ако може да запитам ...от какво може трудно да влизат скоростите ? Самия лост се движи трудно от както купих колата . Питах продавача като я взимах излезе ми с версията ,че е сменил всички пластмаси около лоста и затова било трудно ама нещо не ми се вярва като се има впредвит че 1-ва влиза с шут . Някакви съвети ?

Колега, нашият голфа като го взимахме също скоростният лост се движеше трудно. Пичът от автокъщата каза, че е стояла дълго затова. И наистина след седмица всичко беше наред.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: ktamen и 144 госта