Golf MK4 99г. 1.6 Гасне непрекъснато, докато не се стопли

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Kadiyski
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 18 фев 2015 16:45
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 99г. 1.6 Гасне непрекъснато, докато не се стопли

Мнениеот Kadiyski » Сря 18 фев 2015 17:06


Здрасти от Габрово, :love.vwclub
нов съм във форума, така че се надявам да подходите със снизхождение към мен и да оправдаете евентуалната ми неадекватност в доста отношения.
По същество. Преди няколко месеца си взех голфчето, всичко му беше наред, времето беше топло. Колата е с газов инжекцион. Уви, когато стана студено започна да се инати сутрин, а в последствие не само. Сядам, паля(без проблем), оборотчетата се вдигат до около 1000-1500, след което моментално падат надолу и колата изгасва. Това мога да го правя безкрайно, установих, че няма да се оправи сама. Трябва да я поддържам на 2к оборота около 2-3 минути.. ако е по-студено може и малко повече време. Когато съм я карал, по-късно през деня не прави проблеми, когато е топло- също. Но падне ли термометъра под 10 градуса- обичайната песен.
Ходил съм вече при една камара майстори.. Кой майстор- кой не, всички се чудят какво може да е и всеки акълува. Имам приятел с АБСОЛЮТНО същия голф, но за беда и със същия проблем. Той смени една камара неща.. Свещи, някакъв цилиндър (или нещо такова) на смукача, защото му казаха, че можело да е от него.. Както и още поне 3-4 неща, включително и изпарител- резултатът беше, че стана по-зле- от време на време започна да се чува гърмене.
Пиша тук, защото съм изчел доста теми тук като начинаещ шофьор, но без да се регистрирам, тъй като мнението ми е излишно. Ще ви бъда безкрайно благодарен, ако помогнете да решим проблема. Скоро ми казаха, че датчика за температурата на двигателя може да прави проблем- пича го смени, без резултат отново.
Мога да дам и допълнителна информация, ако е нужна, в момента просто не се сещам как да опиша по-подробно проблема.




Потребителски аватар
pedalchobaba
Мнения: 1430
Регистриран на: Вто 01 юли 2008 14:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK4 99г. 1.6 Гасне непрекъснато, докато не се стопл

Мнениеот pedalchobaba » Сря 18 фев 2015 19:19


Аз бих заложил на О пръстените.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 208 госта