Golf MK3 Проблем с парното!?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот Scarfac3 » Чет 19 фев 2015 21:32


Имам проблем с автомобила. Преди около месец смених двигателя,тъй като стария гореше много масло. Бях с 1.4 моноинжекция,но го смених с 1.6 моноинжекция. Доволен съм от работата новия двигател,но откакто го сложих,имам проблем с парното - едва се усеща да духа топло,а като е много студено навън, почти не се усеща.Радиатора на автомобила ми е чисто нов. Автомобила загрява бързо и си работи на 90 градуса. Със стария двигател парното работеше перфектно,духаше много топло.Автомобила ми е Голф 3, 1992г.. Един познат ми каза,че било възможно при смяната на двигателя в радиаторчето на парното,коейто било в таблото,да е влезнал въздух. Възможно ли е на това да се дължи проблема? Някакви други причини може ли да ми посочите? Благодаря предварително!

Последна промяна от ivostefanov на Чет 19 фев 2015 22:50, променено общо 1 път.
Причина: Редактирах заглавието,не еважно да точно мо тамо по шаблона,зависи от въпроса.Но трябва да изглежда по този начин.




Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот Iezekil » Пет 20 фев 2015 9:41


Възможни причини са необлепени клапи,менте радиаторче,изядени лопати на водната помпа,сдухана гарнитура на главата,разменени входящ и изходящ маркуч на парното.Не знам новия мотор обслужен ли е,губи ли антифриз,прегрява ли,като отвиеш капачката на разширитела парното идва ли.Най-простото,което можеш да направиш е да опипаш двата маркуча на парното колко са горещи,същото да напавиш при отвита капачка и да пишеш.Само не отвивай капачката,ако колата е загряла към 90гр.и бъди внимателен.
Най-елементарния и често срещан проблем са клапите,щом си сменял радиатора би трябвало да си видял състоянието им.


Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот Scarfac3 » Пет 20 фев 2015 19:51


Не съм се изразил правилно,сложих чисто нов радиатор,този който си е големия зад предната броня. Радиаторчето на парното не съм го сменял,нито пък някога съм отварял таблото,за да видя какво е състоянието на тези клапи. И при отвита и завита капачка на разширителя си духа еднакво. Днес не е толкова студено и се долавя лека топлина,но преди два-три дни,като беше доста по-студено,парно почти нямаше. Двата маркуча на парното не са разменени,проверих и като загрее колата са достатъчно топли.Гарнитурата на главата не е сдухана и двигателя не прегрява,обслужен е,не съм забелязал да губи антифриз.
Забравих да спомена,че от няколко месеца,още докато бях със стария двигател, през въздухоотводите,докато работи парното,започна в купето да ми духа тъмни на цвят,парчета,като от дунапрен или някаква гъба,все едно някакъв филтър се е разпаднал вътре. Да не би това да са парчета от облепката на клапите,за които говориш и може ли на това да се дължи проблема !?


Потребителски аватар
Водния дух1
Мнения: 3481
Регистриран на: Вто 21 май 2013 21:17
Автомобил: Golf 3 variant
Двигател: 1Z
Местоположение: Русе

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот Водния дух1 » Пет 20 фев 2015 21:17


Клапите,особено за топло-студено.Щом хвърчат дунапрени-там е кучето...


ivan-
Мнения: 128
Регистриран на: Нед 29 яну 2012 9:35
Автомобил: golf 3 GL
Двигател: aam 1.8
Местоположение: г делчев

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот ivan- » Съб 21 фев 2015 8:59




Scarfac3
Мнения: 8
Регистриран на: Съб 06 дек 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот Scarfac3 » Съб 21 фев 2015 21:09


Оказа се, че проблема е в клапите,само че и трите,заради което се наложи да се сваля цялото табло,голяма играчка. По нито една от клапите не бе останала облепка. Сега го направих и духа толкова топло,че трябва да отварям прозореца. Благодаря много за съветите !


Потребителски аватар
pheounix
Мнения: 56
Регистриран на: Сря 20 авг 2014 22:50
Автомобил: VW Golf MK3
Двигател: 1992 ABS
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот pheounix » Нед 29 мар 2015 16:46


Преди време и аз имах като твоя проблем и бяха сменяли цялата конзола и се оправи но при теб щом така е станало играчка си е таблото :D


Потребителски аватар
vit_autosofia
Мнения: 2541
Регистриран на: Нед 20 фев 2005 8:13
Автомобил: Мерцедес W210 2002г
Двигател: 2700CDI
Местоположение: Орланденбург
Контакти:

Re: Golf MK3 Проблем с парното!?

Мнениеот vit_autosofia » Пон 30 мар 2015 15:28


сваляне и качване 2часа с кафето



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: FromSky и 174 госта