Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
svetlio8
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 17:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.9 TDI AHF 110 p.s.
Местоположение: Sofia

Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Мнениеот svetlio8 » Съб 28 фев 2015 8:36


Пускам отново темата, защото явно съм объркал нещо предния път, може би със заглавието. Та...проблемът е следният, колата МК4 1.9 ТДИ 110к.с АХФ, след смяна на предни дискове и накладки, с чисто нови Бош, педалът на спирачките омекна. Пробвахме с обезвъздушаване с напомпване на педала,въздух в системата няма, излиза си нормално струята от спирачната течност, но педала седи мек и колата не спира никак добре. Също така при напомпване на запален двигател се втърдява леко педала, но ако си оставя крака на него започва да потъва. Търсих подобни теми, разговарях и с няколко колеги от форума, които ме ориентират към спирачна помпа. Според майстора, който ми е приятел и заедно правихме колата, и на други коли се е получавало това явление, но след известно време каране и слягане на новото феродо се оправяли нещата, само че дисковете и те са нови, какво има да сляга толкова ? Само преди 8 месеца сменях пак дискове и накладки отпред и нямаше това явление и според мен не е хубаво и нормално да карам така колата и да чакам да се оправи от само себе си . Споделете , ако имате опит или наблюдения , възможно ли е сам да се оправи педала, колата спира, но определено не както трябва и все за тоя педал си мисля,че е прекалено мек. Ако имате идеи казвайте, или препоръчайте някой добър сервиз където ще се справят с този проблем? Благодаря ви предварително.

Последна промяна от svetlio8 на Нед 01 мар 2015 20:18, променено общо 1 път.




Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Голф4 1.9 АХФ 110к.с. Проблем след смяна на дискове

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 28 фев 2015 11:43


Определено им трябва време да се напаснат.
Колко км си изминал след смяната?
В началото трябва да избягваш резки и продължителни спирания.
А каква е причината да сменяш дисковете толкова често?Изкривили ли са се?


Потребителски аватар
svetlio8
Мнения: 75
Регистриран на: Нед 06 яну 2013 17:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: 1.9 TDI AHF 110 p.s.
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Мнениеот svetlio8 » Нед 01 мар 2015 20:10


От смяната до сега 2 дни и малко над 100км , педала вече е Ок, наистина се възстанови, не го натискам до долу, и карам малко по внимателно. Пропадането го няма, а вече се усеща ,че накладките и новите дискове се сработват, колата започна да спира , почти както преди. Иначе ,честата смяна е заради изкривени дискове, някъде на около 5-6000 км започнаха да бият дори при спиране от 50км/ч. Не съм екстремен шофьор и дори не разбрах как се получи това, нямам спомен да съм ги загрял и да съм минал в локва например за да ги изкривя, но факт ! Марката на предните дискове, които се изкривиха толкова бързо е уж немската Мейле ! Бяха комплект със същата марка накладки! Подготвил съм ги да ги нося на стругар, за струговане , ще седят за резерва или, пък ако някой познат колега закъса !


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 мар 2015 10:21


В Шкода форума е често разискван проблема с изкривяването на дисковете на Октавиа.
Тук,в раздела за Голф,не съм забелязал подобно нещо,въпреки,че са на практика идентични автомобили.
За това те питах за причината.
А MEYLE само името му звучи немско.
Това със струговането на дисковете трябва да го прави човек,който си разбира от занаята.


Потребителски аватар
w_smith
Мнения: 2191
Регистриран на: Сря 27 апр 2005 15:31
Автомобил: Skoda Octavia 1U_Golf 3
Двигател: ALH 2005_AHU 1997
Местоположение: София
Контакти:

Re: Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Мнениеот w_smith » Пон 02 мар 2015 19:43


Здравко, и тук е разискван този въпрос. Някои колеги го решиха като преминаха на 288 мм дискове с апарати ате 54. Аз също съм ги подготвил. Проблемът го има и на колите с 256 мм дискове, които ползват същия апарат ФС 3. В момента фабията на баща ми е на същия хал.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12793
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Мнениеот Zdravko Zankov » Пон 02 мар 2015 19:51


w_smith написа:

Аз,да чукам на дърво,все още нямам подобен проблем.
Дисковете ясно,от магазина.
А апарати?
От какво возило стават?


Потребителски аватар
tdi fen
Мнения: 4246
Регистриран на: Пет 05 юни 2009 19:45
Автомобил: Skoda Octavia 1U Renault Clio
Двигател: TDI AGR
Местоположение: София

Re: Golf MK4 1.9 TDI AHF 110hp Проблем след смяна на дискове

Мнениеот tdi fen » Пон 02 мар 2015 20:07


ако дисковете са некачествени,каквито и апарати да сложиш пак ще се изкривят аз съм с fs 3 280 мм като я взех беше с криви дискове смених дискове и накладки и досега не съм успял да ги изкривя,а са се налагали доста екстремни спирания



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта