Golf MK4 2001г. AUS - няма пъргавина, помощ при диагностика!

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
angelovard
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 27 дек 2014 15:51
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 2001г. AUS - няма пъргавина, помощ при диагностика!

Мнениеот angelovard » Чет 05 мар 2015 21:35


Здравейте, от сравнително скоро съм регистриран във форума и за първи път задавам въпрос затова предварително се извинявам ако съм объркал раздела или темата се повтаря! :smile
От извесно време колата понякога няма никаква пъргавина при икономично шофиране между 2000 - 3000 оборота (наясно съм, че на колата силата й е в по-високите обороти). Случвало ми се при спускане по наклон примерно на 3 или 4 предавка с някъде около 2000 - 2100 оборота колата въобще не може да ускори и трябва да връщам предавка за да тръгне. :confused При по-високи обороти този проблем отсъства или поне е слабо изразен. Закарах колата на майстор за диагностика след като повреме на движение светна закратко лампата за check engine, но за съжаление ми взеха само парите. "Майсторът" ми каза че има 2 грешки - едната е бедна смес, а другата "e била свързана със сензора за атмосферното налягане" (предполагам става въпрос за MAP сензора, но той не ми каза точно) изтри ги набързо и повече нищо не ми обясни. Затова намерих кабел и се опитах да й направя сам диагностика.В момента ECU-то не показва никакви грешки. Направих й няколко лог файла и взимайки предвид темите с подобни проблеми в форума, мисля че проблема е в MAP сензора или в ламбда сондите (по-специално втората), но не съм сигурен тъй като за първи път се занимавам с диагностика. На колата преди 2000км и е правено обслужване - масла, филтри и ремъци. Дросел клапата също е чиста. Въпроса ми е дали съм на прав път или да търся проблема някъде другаде като свещи, кабели и тнт.
Благодаря ви предварително! :bowdown :bowdown :bowdown
Прикачени файлове
Log.zip
(145.35 KиБ) Свален 17 пъти

Последна промяна от angelovard на Сря 11 мар 2015 19:35, променено общо 2 пъти.




angelovard
Мнения: 2
Регистриран на: Съб 27 дек 2014 15:51
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 2001г. AUS - няма пъргавина, помощ при диагност

Мнениеот angelovard » Вто 10 мар 2015 16:38


Прочетох малко информация в интернет. Логовете ми показват бедна смес. :exclaim На свободна скорост има само положителна корекция на горивото когато колата е загряла (канал 033, Lambda regulation)което показва, че сместа е бедна и се вкарва допълнително гориво. Отделно понякога на свободна скорост процента на корекция на горивото Long Term Fuel Trim (LTFT)(канал 032) на свободна е малко висок 12%, който намалява повреме на движение (принципно не трябва да са повече от 8-10% особенно за LTFT (на някой места пишеше 8% , а на други 10%)). Освен това процента на корекция на горивото Short Term Fuel Trim (STFT) (канал 033) също понякога е доста висок. Това доколкото разбрах това е индикация за проблеми с вакума (някъде в системата има отечка и влиза допълнително въздух, за който трябва и повече гориво)или с очитането MAP сензора. :eek Иначе волтажа на първата сонда изглежда добре, но за съжаление не мога да я тествам точно с диагностичната програма, защото тя не може да покаже точно колко бързо реагира. При първа възможност ще тествам волтажа и на втората, в която все още се съмнявам. С една дума имам доста неща за проверка и почистване :icon_sad - MAP сензора, тръбите за въздуха и ламба сондите. Ако това не помогне ще трябва да проверя кабелите, бобината и горивната система, които също може да са причина за бедна смес.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 164 госта