Golf4 1.4 16V - гасне в ниските обороти и пуши във високи

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
SteCKo
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 17:26
Автомобил:
Двигател:

Golf4 1.4 16V - гасне в ниските обороти и пуши във високи

Мнениеот SteCKo » Сря 04 мар 2015 13:53


Здравейте колеги,
Вчера ми се появи следния проблем с Голфа. Като е студен работи на много ниски обороти и гасне, а като загрее държи 400 - 500 и има доста вибрации. Това е само на изключен от скорост двигател. Като загрее и го форсирам в движение в над 3500 оборота, пуши доста, леко синкав пушек, но светъл.
Въпроса ми е дали може да е от зацапан дросел, или проблем в стъпковото моторче, или направо проблема може да е в главата и цилиндрите?
Малко съм бос в подръжка на автомобили и затова бих бил благодарен, ако ми дадете някои насоки преди да отида на диагностика.
Благодаря предварително.




Потребителски аватар
freelancer
Мнения: 1492
Регистриран на: Сря 21 ное 2012 21:22
Автомобил: VW Polo 1.4 MPI
Двигател: AKK 2000
Местоположение: Казанлък

Re: Golf4 1.4 16V - гасне в ниските обороти и пуши във висок

Мнениеот freelancer » Сря 04 мар 2015 23:05


Много прилича на заминал температурен датчик, колата работи на богата смес и се дави. Ако имаш мултицет може да си го измериш, на 3-4 краче, потръси във форума какво съпротивление трябва да ти даде при различните температури. Гледай го на топъл или студен двигател. Датчика е около 20 лв., така с парите за диагностика ще си купиш датчик, сменя се лесно, за 5 минути работа и не се изискват нито специализирани умения, нито инструменти.
Не забравяй да споделиш и решението на проблема!


SteCKo
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 02 мар 2015 17:26
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf4 1.4 16V - гасне в ниските обороти и пуши във висок

Мнениеот SteCKo » Нед 08 мар 2015 15:20


Благодаря за съвета колега.
Проблема е в дросела, не само зацапан, а въобще беше сдал багажа. Поне няма други фрапантни грешки според диагностиката.


Последно избутана от SteCKo на Нед 08 мар 2015 15:20.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 196 госта