Golf MK4 кора под чистачките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
theultimate
Мнения: 2139
Регистриран на: Вто 06 ное 2007 20:20
Автомобил: Passat B7
Двигател: CFFB
Местоположение: София

Golf MK4 кора под чистачките

Мнениеот theultimate » Вто 24 мар 2015 16:47


Напоследък ми скърцаше и прескачаше леко механизма за чистачките на Голф 4. Свалих рамената и кората под чистачките, напръсках WD40 по всички подвижни части на механизма и спря да скърца. Обаче явно гуменото уплътние под стъклото където влиза кората е станало направо на пластмаса и кората не успява да влезе до край навсякъде. Има ли някакъв проблем ако влезе вода там (то явно и преди е влизало понеже имаше кал/гняс), има ли смисъл да запълня луфта с черен силикон?




ivanov72
Мнения: 90
Регистриран на: Пет 18 юли 2008 8:38
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Дупница

Re: Голф 4 кора под чистачките

Мнениеот ivanov72 » Пет 27 мар 2015 9:18


За Golf4 не знам дали ще стане, аз го направих на Golf3. Отиваш в някоя фирма за алуминиева дограма и взимаш уплътнение, като това на снимката(по-голямото, триъгълното) http://forum.napravisam.bg/forum/download/file.php?id=32146. С макетно ножче изрязваш скъсаното гумено уплътнение до пластмасата на кората.Пъхаш уплътнението между стъклото и кората(както е на снимката). Аз свалих кората, изчистих я,изчистих и стъклото, след това монтирах кората и пъхнах уплътнението, като за по-сигурно загладих със силикон, без да лепя. От 3-4 год. нямам проблеми.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 84 госта