Golf MK4 TDI PD 2001г. тресе при набиране - решено !

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
caby
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 11:32
Автомобил: VW CADDY Ecofuel 08g
Двигател: BSX
Местоположение: Добрич

Golf MK4 TDI PD 2001г. тресе при набиране - решено !

Мнениеот caby » Нед 29 мар 2015 7:19


Здравейте колеги. Колата е Голф 4 TDI PD 2001g. и при набиране предницата започва да тресе. Симптомите са като за крива гума. Гумите, джантите и дисковете са проверени превантивно. Проблема се проявява само при набиране. При постоянна скорост няма проблеми. Предварително благодаря за вниманието

.....изчетох НЕ много теми по въпроса и за съжаление никой не е писал за развръзката. Карета ли са, маховици ли са ?

Моля, колеги които са си решили този проблем да споделят. Благодаря

..............................................................

Малко развитие по темата.
След обстоен преглед на каретата видях, че на лявото външно маншона е сменян. Така се сетих, че преди няколко месеца при смяна на носачи майстора ми смени и маншона на това каре, тъй като бил разкъсан. От там съдя, че най вероятно карето е било замърсено и е започнало да се износва. Логиката се допълва и от факта, че колата тресе по силно само при завой в едната посока - дясната. Така се натоварва лявото колело, респективно карето. За сега мисля, че диагнозата е ясна.....
Следва закупуване и смяна най вероятно и на двете леви карета - външно и вътрешно, че така и така ще се разглобява.
Ще допълвам темата при развитие по проблема.

Последна промяна от caby на Сря 08 апр 2015 14:51, променено общо 1 път.




mirkoslav
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 20 ное 2014 4:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 - тресе при набиране

Мнениеот mirkoslav » Сря 01 апр 2015 3:20


Колега,някакво развитие има ли,че и аз съм със същия досаден проблем


iiTDI
Мнения: 22
Регистриран на: Нед 12 яну 2014 18:32
Автомобил: VW Golf IV
Двигател: ASZ 2002
Местоположение: Добрич/Силистра/Варна/Русе

Re: Голф 4 TDI PD 2001g - тресе при набиране

Мнениеот iiTDI » Сря 01 апр 2015 12:33


Карето - при завой
Тресене при набиране - по скоро съединителя!?
Тампони на двигателя
Разбита скоростна кутия.


mirkoslav
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 20 ное 2014 4:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 TDI PD 2001g - тресе при набиране

Мнениеот mirkoslav » Сря 01 апр 2015 12:58


Съединителя? Маховик? И това се съмнявах,но пък нямам другите симптоми като тресене при спиране и на място. Тресенето при мен се усеща при рязко ускорение от 100-110до 130-140 и се усеща най-силно във волана. Чудя се дали не е нещо по окачването..накрайници,шарнир...?


Потребителски аватар
ilian.
Мнения: 316
Регистриран на: Съб 04 юли 2009 21:41
Автомобил: GOLF 4 AUDI A3
Двигател: AUM AHF
Местоположение: Своге 1,8T 20V +чип

Re: Голф 4 TDI PD 2001g - тресе при набиране

Мнениеот ilian. » Сря 01 апр 2015 14:15


Крива гума,крива джанта, баланс, полепи по вътрешната част на джантата,криви дискове...за тези неща се сещам аз щом го прави при определена скорост иначе може проблем полуоска каре... :th_up


bobiangi
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 14 юли 2010 20:35
Автомобил: passat b3
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Голф 4 TDI PD 2001g - тресе при набиране

Мнениеот bobiangi » Сря 01 апр 2015 16:44


Здравейте. Вътрешното каре ще се извади.Това го правих вчера.И няма включване на скорост. :biggrin


caby
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 11:32
Автомобил: VW CADDY Ecofuel 08g
Двигател: BSX
Местоположение: Добрич

Re: Голф 4 TDI PD 2001g - тресе при набиране

Мнениеот caby » Вто 07 апр 2015 8:59


ilian. написа:... щом го прави при определена скорост иначе може проблем полуоска каре... :th_up


Така и аз мисля. Чакам тия дни да ми дойде комплекта http://www.ebay.co.uk/itm/231422521862?_trksid=p2060353.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT
и да го сменям. Така и така ще се разглобява. Имах съмнения в съединителя, но колата я взех със сменен съединител, а и както писах по горе..... преди време ми откриха скъсан маншон на външно каре. От там съдя, че проблема може да е от карета.
Като сменя комплекта , ще пиша за резултата. Дано не съм сбъркал в преценката си.

.....................................................................................
След 2 дни :

Да споделя решението на моя проблем, за да съм от полза на други колеги.
Проблема се оказа вътрешно каре от лявата страна. Смених го с ново и тресенето при набиране вече е в историята.
Така като предполагах, че проблема е от лявата страна с тази разлика че се оказа вътрешно каре. Идеологиите за маховици, съединители и тем подобни при мен не свършиха работа.
Дано съм помогнал. Поздрави


mirkoslav
Мнения: 29
Регистриран на: Чет 20 ное 2014 4:29
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK4 TDI PD 2001г. тресе при набиране - решено !

Мнениеот mirkoslav » Чет 09 апр 2015 13:01


Евала,че сподели от какво е било,ще ми бъде от полза при огледа,че и аз съм със същия проблем.


caby
Мнения: 70
Регистриран на: Вто 30 яну 2007 11:32
Автомобил: VW CADDY Ecofuel 08g
Двигател: BSX
Местоположение: Добрич

Re: Golf MK4 TDI PD 2001г. тресе при набиране - решено !

Мнениеот caby » Чет 09 апр 2015 19:47


Така трябва да споделяме решенията на проблемите, защото във форума е пълно с теми недовършени. А след тях се трупат още толкова които чакат решение.И така до безкрай. Като пуснеш търсачката има купища теми без решения, от които само си губим времето. Поздрави


Потребителски аватар
impossible_p
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 16 яну 2011 14:08
Автомобил: Golf 4 1.8T
Двигател: AGU
Местоположение: Sofia

Re: Golf MK4 TDI PD 2001г. тресе при набиране - решено !

Мнениеот impossible_p » Чет 09 апр 2015 21:26


Колеги аз имах същия проблем на моя голф 1.8Т смених вътрешно (72лева) и външно каре (55лева). След смяната колата е като нова. За смяната ми взеха 50 лева.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: victory1983 и 84 госта