Golf MK4 1.9 ASZ 2003г. ромолене при потегляне...

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
cecko_ggbg
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 16:09
Автомобил: VW Golf MK4 1.9 TDI
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: Велико Търново

Golf MK4 1.9 ASZ 2003г. ромолене при потегляне...

Мнениеот cecko_ggbg » Пон 30 мар 2015 18:04


Здравейте,

след обилно количество изчетени теми в търсене на подобен на моя "проблем" реших да пусна собствена такава за да ангажирам вниманието на някой патил или знаещ за подобен случай , като евентуално и да сподели от какво би могло да е(разбирайте не търся онлайн да ми се отремонтира колата :c020 ).
Въпросното ромолене се проявява при потегляне на първа скорост и се чува също така и в ниските обороти при движение на 2 и 3 скорст,като си набере колата скорост и си влезе в обороти не се чува нищо подобно(звука го определям като "ромолене",или нещо подобно на това да караш на висока предавка с малка скорост).
Изчетох толкова много теми и то не само от нашия форум ,че ме заболя главата вече,но си мисля че нетрябва да го подценявам това като евентуален проблем тъй като в голяма част от темите се споменаваше за маховици,съединители и въобще все сериозни неща.От друга страна колата върви на "пушка" и няма типичните симптоми за тръгнал маховик(колебания на оборотите,притрисания на празен ход и т.н).

Тъй като този звук се увеличи осезаемо скоро след като си чистих геометрията на турбото,бих го свързал с тази тема от форума на ситроен тук.

Дайте моля по един жокер,че вече при двама "майстори" ходих които така неглижираха нещата(най вероятно не им беше до моите неща),че се почуствах тъпо все едно си въобразавам :screwy
Дори съпругата ми намира разлика и се вслушва в ромоленето.За човек който само кара и няма никаква техническа ориентация мисля е показателно отвсякъде,че нещо не е наред :icon_lol




Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6176
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: Golf MK4 1.9 ASZ 2003г. ромолене при потегляне...

Мнениеот vanesto » Вто 31 мар 2015 10:22


Не си писал дали си махнал катализатора, възможно е ако е запушен да има подобни звуци от меката връзка преди него, но тогава ще е спъната колата. Ако е махнат, съвета ми е да не сменяш нищо засега, поне докато не се задълбочи проблема. Няма смисъл да сменяш части на принципа проба - грешка, и без това само боклуци продават по магазините. Щом двама майстори са ти казали, че няма нищо, карай така засега.


cecko_ggbg
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 16:09
Автомобил: VW Golf MK4 1.9 TDI
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK4 1.9 ASZ 2003г. ромолене при потегляне...

Мнениеот cecko_ggbg » Вто 31 мар 2015 15:30


Катализатора е махнат.


cecko_ggbg
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 03 апр 2008 16:09
Автомобил: VW Golf MK4 1.9 TDI
Двигател: ASZ 2003
Местоположение: Велико Търново

Re: Golf MK4 1.9 ASZ 2003г. ромолене при потегляне...

Мнениеот cecko_ggbg » Нед 12 апр 2015 14:24


Мисля,че хванах от къде идва въпросния шум.Днес след като я качих на канал и след обилно оглеждане,побутване и т.н видях че се е развътрял единият болт на долният тампон на двигателя(захванат за скоростната кутия).След като бе затегнат ромоленето значително намаля,но остана съвсем лек отенък на шума.
Може и тампона да е за смяна,но сега определено го няма така осезаемо притесняващия звук. :Mr Green Fun



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 53 госта