Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот dimcho88 » Пет 10 апр 2015 15:13


привет на всички, някои знае ли дали е възможно да влиза вода в купето от сервото, като го разглобих над педалите се вижда как е захванато сервото, вижда ми се някъде от там влиза вода, смених маншончето на жилото на предния капак, сега не тече от там, но продължава.........
Ще ми е от полза всяка информация която имате.




Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот jordancho » Нед 12 апр 2015 17:30


При мен водата влизаше през шофьорската врата. При повечко дъжд, водата се стича по стъклото, влиза във вратата от където трябва да се оттече. Ако обаче са ти запушени отворите за оттичане врата се пълни и в един момент водата започва да се стича вътре в купето.
При мен водата се стича от стъклото и по-голямата част си се оттича, една малка част обаче капеше върху една пластмаса вътре във вратата, от там се стичаше към говорителя във вратата, а от там се стича вътре в кората, от там върху прага, а след това върху мокета на пода, той попива и се навлажнява целия под предната седалка.
Аз рязах пластмаси, лепих силикони и в крайна сметка до голяма степен реших проблема. След което установих, че този ефект го има в лека степен при всичките врати, но обикновено при силен дъжд съвсем леко ми се мокрят уплътненията от вътре, но за толкова не ми се занимава да разглобявам всяка една врата и да сменям вътрешни уплътнения.
При следващия дъжд виж дали е мокро уплътнението на вратата в долната си част и покарай пръст по дъното на кората на вратата да видиш дали е мокро.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот dimcho88 » Нед 12 апр 2015 18:31


да колега, гледал съм, даже разглабях всички врати, ламаринените кори не са сваляни но аз все пак ги минах допълнително с силикон, и 4 те, сменях всички уплатнения на вратите, като вали дъжд и като отвора вратата долу на прага е сухо, не е мокро, при мен се вижда да тече около сервото от вътрешната страна, над педалите, странното е че над тях няма, тече някъде около сервото, но е странно как изобщо може да стигне вода до там??????
има ли някакви други отводнителни каналчета или някакви други тапи, просто съм се хванал за главата и незнам какво да го правя, свалях и таблото за да имам по добра видимост и достъп но се вижда около сервото, кво ли не правих е си тече,тече тече
изчетох всички теми в форума за този проблем, има доста написано, направил съм абсолютно всички нещо които прочетох, но .........


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот jordancho » Пон 13 апр 2015 0:06


Кофти проблем колега. На предишната ми кола имаше малка дупчица в уплътнението на предното стъкло, от там влизаше вода, стичаше се по кората на предната колона на на тавана, от там отиваше под таблото и минаваше отстрани покрай "мъртвия педал", а от там под мокета на пода. Докато го открия в чудо се видях.
При теб освен - да разглобиш таблото, слагаш един маркуч на покрива да тече и гледаш от къде ще протече в колата.
Чувал съм, че ако ти се запуши отводнителния канал на климатика, пак започвало да тече вътре в колата, но обикновено от другата страна - при пасажера.
Сигурно си проверил, но ако не си, провери отводнителните канали в отделението под чистачките. Пак там има една черна кутия през която минават кабелите от двигателния отсек вътре в купето - да не се е скъсала някоя гумичка и от там да ти таи. При дъжд тази кутия индиректно е изложена на водата, а по спомени - май се пада точно над сервото.
Успех, и да не забравиш да пишеш като решиш проблема.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот dimcho88 » Пон 13 апр 2015 10:37


:icon_lol да колега и там проверих, остана ми само да презалепя предното стъкло, само това ми остана като вариан, ще пиша като има резултат.


Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот hubavito » Пон 20 апр 2015 19:54


Здравей колега до къде я докара ? Аз днес мисля че отстраних теча в моята кола. Симптома при мен беше вода под стелката на шофьора. Изчел съм всичко що е писано по форума за течове и съм като енциклопедия за течове при голф 4. Говорих с много хора и всеки си има мнение, някой казват тапи, други врати, трети уплътнения. Днес махнах чистачките, кората под тях и почистих от събралите се боклуци, но не бяха кой знае колко много. Зачудех се къде отива тази вода и отговора е зад под-калниците. След отвиването на 3 торкса ги отместих и беше задънено с боклуци, пясък и пръст. Изчистих ги и чакам да завали :)
Прикачени файлове
ппп.jpg
това е от едната страна


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот dimcho88 » Вто 21 апр 2015 18:43


дано колега, дано си се справил защото това е ужас, и аз като теб съм изчел абсолютно всичко, и абсолютно всички варианти съм ги опитал, като започна проблема първата ми работа беше да сваля кората под чистачките, отводнителните канали бяха чисти, но за всеки случай огледах хубаво, смених маншончето на жилото за предния капак, презалепих кутията за филтъра на купето, презалепих и бялата котия която е до жилото, отделно намазах всичко с боди кит и чаках да завали, и през ноща валеше и на сутринта пак същото. ВОДА!!!
след това разглобих всички врати и намазах с силикон около капаците, но на празно, сменях уплатненията на вратите, сменях маншоните между вратите където са пантите, и пак и пак и пак влиза вода, свалях таблото и какво ли не и не се вижда, интересното е че ми се вижда някъде над педалите, над болтовете където сервото е захванато за купето, но там според мен няма как да стигне вода, незнам. остана ми само презалепване на стъклото, но чакам едно приятелче работи в кобра да се поосвободи и ще го презалепи, надявам се да е от това защото варианти не останаха, надявам се и при теб да е решен проблема, успех. Ще пиша като го презалепя, надявам се да има резултат.


Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот hubavito » Сря 22 апр 2015 0:05


Подкалниците изчистени ли са ти ?


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf МК4 1.6 APF 2001г. вода в краката

Мнениеот dimcho88 » Сря 22 апр 2015 21:34


всичко съм минал колега, всичко, и подкланиците свалях, но резултат никакъв.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 83 госта