Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот vucata » Чет 23 апр 2015 9:41


то за тия пари друг двигател направо :mhihi




Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Съб 02 май 2015 16:46


Колеги има развитие по темата. Люси смени съединителя с немски, настрои му всичко по карб, делко и сега е ОК :th_up . Пали, студен-топъл добре е. На бензин ускорява супер и работи чудесно. На газ обаче .... работи пак добре, но не може да се изфорсира и на баир намаля и не може да ускори, дори при сваляне на две предавки... :banghead Пак ще ходя по газаджии, но ме е страх да не прецакат пак нещо. Препоръчайте читави такива за София, че до сегашните все нещо :no

Днес карах 105 км - 5 градско и 100 извън и ми даде 8,35л разход/100км. Мисля, че е в нормата за този двигател. Това при скорост 80 км/ч защото повече и не искаше на газ :smile

За продаване - след всичкото което му се случи и нервите които брах, бих го продал с удоволствие, но след няколко месеца поне, да се съберат кинти за нещо по-добро. Иначе ме кефи и ми носи настроение колицата.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот polovera_9n3 » Съб 02 май 2015 19:22


Мое лично мнение - прави да работи само и единствено на газ. Сега ако ти оправят високите обороти на газ, на бензин ще кашля...Аз бих постъпил така. при правилна центровка на газ ще пали от раз и при минус 20 и при +40. ти си знаеш колега. успех :th_up


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Съб 02 май 2015 20:59


При 80 трябва разхода да ти е под 7/100. Вероятно една от причините да не върви на газ е, че центровката е за бензин.
За кво изобщо ти е да работи на бензин?


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Нед 03 май 2015 1:31


Т.е. сега трябва да се въртят пак делкотата, за да се настрои за газ? кой газаджия го може това без да скапе тотално колата и да ходя пак при поредния майстор за настройки?


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот stefan4o » Нед 03 май 2015 7:42


Сложи си ТАП и не се занимавай с въртене на делко. После я закарай при някой да пипне газта без да човърка по карбуратора.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Нед 03 май 2015 9:09


90hp написа:Т.е. сега трябва да се въртят пак делкотата, за да се настрои за газ? кой газаджия го може това без да скапе тотално колата и да ходя пак при поредния майстор за настройки?

Няма как делкото да е добре и за газ и бензин, макар, че моят голф си вървеше отлично и на бензин въпреки, че настройката беше за газ.
Ако държиш толкова на бензина, най-добре да послушаш stefan4o.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот polovera_9n3 » Нед 03 май 2015 20:55


stefan4o написа:Сложи си ТАП и не се занимавай с въртене на делко.


Сори за тъпия въпрос, ама какво е ТАП?


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Нед 03 май 2015 21:00


Една джиджавка, която променя момента на запалване. За газ предварението на искрата трябва да е по-голямо от предварението на бензин. Поне за мен е нещо напълно излишно, щото не виждам смисъл да се оптимизира работата на бензин, след като колата се кара 99,99% на газ.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пон 04 май 2015 8:11


Причината за да искам да работи и на бензин е че ако работи само на газ ще се скапят платната на карба, ще изсъхне и още ядове. Сега паля на бензин, карам 2 минути и сменям на газ. Преди да я загася включвам бенза за 10-15 секунди. Ще го умувам за центровка на газ..


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Пон 04 май 2015 8:55


Моите платна са американски и не щат да се скапят :mhihi :mhihi
Да допуснем, че наистина ти се скапят платната, какви ядове ще последват, ако нямаш и капка бензин :gruebel
Ти си златна кокошка за всеки майстор, вместо да си караш колата предпочиташ да си измисляш проблеми в бъдеще неопределено.
ПП Дори да знаеше, че в карба няма никакви платна, пак щеше да си златна кокошка за майсторите.
ПП2 Дай ми данни за Еконт на лични, за крупната сума от 20лв ще ти пратя помпа заедно с две нови платна да ти стоят в багажника, като ти се скапят твоите да сложиш новите платна и да си спокоен.
ПП3 Дори и човек като теб може да ги смени тези платна съвсем сам. И помпата можеш да си смениш. Ама не вярвам да се осмелиш да пипнеш отверката.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пон 04 май 2015 11:06


От отвертки не се плаша, но липсата на време е стряскаща понякога. А и голфа не ми е хоби, а средство. Въпреки, че сам си сменям гуми, боядисвам/мацам си тук там, китче мога да мажа :drunk разни други по интериор, но карбураторите са ми тъмна Индия и не смея да пипам. Не съм с техническо образование. Майстори - доверих се на препоръчвания от много хора Люси, оправи всичко и сега работи, каза че газта не я отбира, но каза, че нямало причина да не може да работи на газ и на бензин добре с едни настройки. Не знам кой прав, кой крив. Следващата стъпка е да намеря читав газаджия, който да го види и да ми вземе още 20 кинта :biggrin


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот stefan4o » Пон 04 май 2015 11:59


Пак ще повторя. Ако проблемът е в центровката (което ме съмнява), сложи си ТАП. Аз съм карал с и без ТАП - колата си върви и на двете горива, само дето на газ е по-мудна.


Потребителски аватар
ktamen
Мнения: 6119
Регистриран на: Вто 23 мар 2010 18:52
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София - Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот ktamen » Пон 04 май 2015 12:41


90hp написа:От отвертки не се плаша, но липсата на време е стряскаща понякога.

Ако не се плашеше щеше да знаеш, че платната не са в карба, а в помпата (що ми се струва, че вече съм ти я писал тази подробност). Самата помпа не помня колко струва, май около 30 - 40лв - нова в магазина. Сменя се от такъв като теб за 20 мин, като и цигарата е включена в тези минути.
Утре си купи една нова помпа, сложи я в багажника и си карай спокойно на газ. Като се скапят платната (вероятно след 20 години) ще я сложиш и пак си на път. Между другото да ти спомена, че голфа си върви съвсем спокойно на бензин и без такава помпа.
За отверка нямаш време, а аз обикаляне по майстори времето хич не го пестиш.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пон 04 май 2015 12:52


Сега прочетох, не бях чувал за тези ТАП-ове. В София най-добрият бил Румен от Студ. град. от тази тема http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=22&t=167138&start=15 Може би ще отида при него направо. :th_up

Колега ктамен - времето по майстори ми е преди 07:00 и след 19:00 часа + евентуално събота/неделя, когато повечето майстори не работят. Хич не знам какво е устройството на карбуратора, да кажа и че ме интересува особено, любознателен съм, но няма да седна да отворя техническа литература от миналия век и да го науча. Затова ползвам услугите на майстори. Като човек си счупи крака, може и сам да си го намести, ама може и да е накриво после :smile



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 92 госта