Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пет 10 апр 2015 8:32


Здравейте драги съфорумци. Голфа ще ми вземе здравето, толкова нерви не съм имал до сега.

Голф 2 1.6 карб, карба е от 1.8 японски, 75 к.с. Газ/бензин. Нови съединител, свещи, кабели, капачка, гарнитура капак, стартер проверен. Само компресия не е мерена. Гърнетата са сменени, не са запушени.

Проблемите са следните:

1. При каране на бензин като е студена, понякога и като е загряла - при рязко подаване на газ забива, даже дори угасва при спиране на светофар и легнали полицай. Карбуратора е настроен от Люси преди месец-два и всичко беше супер, не съм го бъзикал. Сега обаче ги прави тия магарии. Филтрите са сменени, без горивния.

2. Понякога като я спра на газ или загасне поради горните причини, но на газ. След това изобщо отказва да пали известно време на нито едно от двете. Въртя по 2-3 минути на стартер и не ще... Също ми се случва 4-5 пъти след като е престоял. Нито на газ нито на бензин пали.

3. На газ ходя вече няколко пъти и само давам пари, а резултат няма. Уж при добър майстор - в дружба до рейсовете. Сменихме копче, нов изпарител, газов филтър. Взимам я от майстора и работи супер точно 20-30 минути. След това почва да забива, падат оборотите и даже спира на някое кръгово и правя задръстване :confused После пак до майстора след една седмица и пак същото, 30 минути и пак... обяснявам всичко и :banghead Разхода е като на Зил 15-18л... ама голфа е май АЗЛК...

Проблем ми е времето, защото колата ми трябва и работя всеки ден от рано до късно и ако сколасам хващам майстора на края на деня след 19:00 и не им се занимава явно. Вариант е да я закарам до Люси, но той ми каза последния път, че съм за газаджия. Аз към няго забележки нямам, направи я, ама сега нещо пак се ебава. Газаджията пък ми казва, че съм за бензинджия... Ако пък намеря правилният карбуратор каква е гаранцията, че няма да е пак същото... Нова кола не мога да взема. :banghead




Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19150
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот stefan4o » Пет 10 апр 2015 8:56


Да не позасмуква от нейде въздух? Провери с уста където можеш по вакуумите (внимавай после да ги наредиш както са си били). Да смесва бензин с газ - ако клапанът ти не затваря добре примерно?
И още - когато НЕ иска да пали провери имаш ли искра на свещите. Относно карбуратора - може и да не е от него, може и да е от него. За да го смениш трябва да си сигурен, че той е проблемът.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот vucata » Пет 10 апр 2015 18:36


Както и копчето за газта....еййй едно такова ми разказа мамицата отвсякъде....


georgi_dob
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 23 май 2014 23:33
Автомобил: Nissan 200SX and VW Polo 6N 1996
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот georgi_dob » Пет 10 апр 2015 20:16


Пробвайте дали ще го прави това с друга бобина.


_B4_
Мнения: 154
Регистриран на: Сря 25 апр 2012 10:40
Автомобил: Passat B4
Двигател: ABS 1994
Местоположение: София

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот _B4_ » Пет 10 апр 2015 20:46


Ако не се бъркам в палеца имаше резистор който също може да прави проблем с подобни симтоми. Поне не е цифра да го смениш за да отхвърлиш още една възможна причина.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Пет 10 апр 2015 20:52


Благодаря ще се почва наред. Копчето е сменено с ново.


Потребителски аватар
kn9453
Мнения: 731
Регистриран на: Съб 24 яну 2009 21:00
Автомобил:
Двигател: AHF 99
Местоположение: Kn

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот kn9453 » Съб 11 апр 2015 19:53


И при мен е КЕЙХИН карб. монтиран от Люси така и не можа да го направи на бензин.
На газ няма проблеми!


Потребителски аватар
sensho1980
Мнения: 142
Регистриран на: Чет 02 юли 2009 21:57
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ruse

Re: Голф 2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот sensho1980 » Нед 12 апр 2015 9:17


Здравей колега дали знаеш с чукче и наковалня ли си или електронно запалване при мен като купих голфа ми беше така 2 обиколки на селото естествено дърпаики ме и така палеше провери и пиши


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Вто 21 апр 2015 21:46


Здравейте отново.

Поради заетост не мога да отида до никъде та баща ми го закара при някакви хвалени майстори в Горна Баня. Прегледали са го основно, разглобили са карба и т.н. Казват че е заминал вакума на карба. Отделно казали, че центровката на делкото е била объркана с няколко оборота ..... и за това не палела и имала проблеми. А уж Люси го настройва. Не казвам нищо против него. Друг проблем е че компютъра не работи, защото карба е друг, преправяно е и са сменени и маркучите и нищо не го управлява. Отделно имам съединител за смяна, който нещо се е поизпекъл, смърди на фероди и сега бачка на полусъединител. Като цени за смяна на съединител + комплекта - 350 кинта, за другото не се наемали, много стара, нямало такива вакуми вече никъде.... абе не знам.

Да добавя - последното каране извънградско към 350 км ми даде 16.6 л/100 газ. Имам си ЗИЛ :eek

Моля за съвет има ли смисъл да се инвестират още 500-600 лв по ремонти с неясен завършек в колата? Като цяло е здрава, изкърпена основно наскоро, боядисана с акрил, салона е запазен, е има за правене парно, че духа топло - та сметката стана на 700лв.... + още някоя друга настройка на всичко след това 50-100лв и отиваме на 800лв. Тотално съм се прецакал с тоя кошер май, а като го взех уж всичко беше наред и хиляди неща сменени. Наскоро му смених окачване, рейка счупена - още пари....

Проблема е че с тези проблеми не може и да се продаде, въпреки че не изглежда много зле и ме кефи..

Изображение


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот beuchat » Вто 21 апр 2015 22:10


Доста пари ти искат за съединител тези "майстори"
Намери си карбуратор 2-ра ръка,по-възможност такъв какъвто слагат на тези коли,направи му ревизия и ще си имаш здрава кола за доста време напред.
За разхода си виж свещите,делкото,изпарителя и газовия филтър.


Потребителски аватар
polovera_9n3
Мнения: 1916
Регистриран на: Съб 17 авг 2013 22:39
Автомобил: VW POLO TDI
Двигател: BNM 2007
Местоположение: Кърджали

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот polovera_9n3 » Вто 21 апр 2015 22:18


Незнам какви са тия майстори дето не могат да оправят едно газово на карбуратор :gruebel . 3 коли съм карал с карбуратор( голф 2 не) 2 тикота и една лада 1600 ес. като се мъчат да ги направят и на газ и на бензин все не им се получава. и 3те коли впоследствие се направиха да работят единствено и само на газ ( на бензин за ако свърши газта колкото да стигне до някоя газ) на тикотата поради липса на достатъчно малка плочка, отвора на въздуха към филтъра е голям колкото монета от 10ст. и това е достатъчно. на газ там делкото го дърпаме почти максимално - не помня колко градуса , ама от около 16 градуса на бензин - на газ някъде малко под 10, тогава на газ работи перфект, на бенз не ще да пали :mhihi . и ладата ( тя беше служебна - тя стана "пушка" по подобен начин.) сега сигурно ще ме изядете в коментарите, но след тези интервенции и преправки при минус 22 тикотата палят като кибрит. Мой познат си продаде голф 2ка работеща идеално само на газ за 1300лв. продаде го щото си купи бмв шматката и вече реве :mhihi А! ВАЖНО- ИМАШЕ ПРОБЛЕМ С ГАЗОВИТЕ, ДОКАТО НЕ ЗАТАПИХМЕ МАРКУЧИТЕ ЗА БЕНЗИН ВЛИЗАЩИ И ИЗЛИЗАЩИ ОТ КАРБА!!! :th_up


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот beuchat » Вто 21 апр 2015 22:26


Точно при карбураторите е трудна настройката на газ/бензин.
На едно от 2те горива няма да работи добре.


Потребителски аватар
Rat Fink
Мнения: 387
Регистриран на: Пет 04 юли 2014 11:15
Автомобил:
Двигател: 1 8t AUM 2 3DISI
Местоположение: София

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот Rat Fink » Вто 21 апр 2015 23:10


Колеги и аз не знам какви са тия майстори, но никой нищо не оправя, а само взима парите. Уж ходя при препоръчвани и не знам си какви... Та тези последните казали също, че няма смисъл да се кара на бензин, сега я направили да работи на газ, но не мога да кажа дали е наред, защото пък съединителя е за смяна и в момента оказвал голямо влияние. Проблема ми е, че нямам никакво свободно време за разходки и раздумки - искам майстор, на който да му го закарам и да го взема готово, не да ми се обяснява колко е старо, как да съм потърсел из моргите, някой друг казал-рекъл, ала-бала, пък да видим дали ще стане. Имам проблем - искам решение, като за него заплащам, ама нъцки...


Потребителски аватар
beuchat
Мнения: 1934
Регистриран на: Вто 20 май 2008 21:01
Автомобил: 1990 Golf 2
Двигател: 1.6 EZ
Местоположение: Ямбол

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот beuchat » Сря 22 апр 2015 0:26


За съжаление майстор не мога да ти препоръчам,но мога да те посъветвам да си оправиш колата,няма да ти излезе 800 лева в никакъв случай.
По спомени моя съединител преди 4-5 години беше към 130 лева,когато го купува баща ми.Досега има навъртяни към 30 000 и има още хляб в него.
Ако колата не пали все още проверете белезите на ангренажа и делкото на какви градуси е,дали свещите дават искра и вакуум маркучите.


sers
Мнения: 179
Регистриран на: Пон 04 юли 2011 22:40
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Sofia - Kanzas.

Re: Golf MK2 1.6 забива/ не пали/ и още

Мнениеот sers » Чет 23 апр 2015 7:51


Аз бих го купил така колега . Ако ме устройва цената.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: anger и 247 госта