Golf MK5 шум при пълен завой и ниска скорост

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK5 шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот technopolis » Нед 12 апр 2015 10:03


Здравейте,

Притежавам VW Голф 5 1.9 (105 hp).

Понякога, когато потеглям и волана е силно навъртян на ляво или дясно се чува някакъв шум наподобяващ триене/виене. Шумът не е много силен и се чува само когато колата се движи на ниска скорост < 20 км/ч предимно при маневриране. При висока скорост не се чува нищо.
Интересното,е че когато колата се покара минат се поне 100км градско го няма под никаква форма.Аз имам градска кола а тази се кара предимно извън страната и се навъртат за 2/3 дена около 2000км и проблема е че е много осезаемо когато позагре e така да се каже.А е с ел рейка не е да трябва масло...Мисля да не е лагер даже при маневра се чувства в педалите.


Бих искал да попитам, някой друг имал ли е подобен проблем и наистина ли е само козметичен дефект т.е. има ли за какво да се притеснявам?

Също някой може ли да обясни как плътното завиване при ниска скорост може да влияе или предизвика шум?




Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот KKamenov » Нед 12 апр 2015 21:11


може да е каре, маншон, тампон или кората да опира в гумата (някоя щипка да се е махнала).

Имай предвид, че това е ходовата част и с това шега не бива, така че не си прави форумни запитвания а я откарай на сервиз да не се пребиеш за някакви си 100/200/300 лв.

П.С.

На голф 5 слабите им страни са точно в ходовата част, защото са много открити и ръждасват лесно.


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK5 шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот technopolis » Пон 13 апр 2015 9:49


В сервиз на мой човек след дълги оглеждания не разбрахме.Трябва да карам поне 100км за да се случи иначе го няма не се чува!Кора е невъзможното тампоните са на 10 000км и са от плътните на lemforder за каране само извънградско нямат и идея за тропане.А да сменям лагер той е към 170лв и да не е от него...:(


Потребителски аватар
KKamenov
Мнения: 216
Регистриран на: Сря 29 яну 2014 10:36
Автомобил: Golf MK5
Двигател: 1.6 FSI
Местоположение: София и Перник

Re: Golf MK5 шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот KKamenov » Пон 13 апр 2015 11:29


при мен имаше такова тропане на предна дясна гума и се оказа, че клипса се е откачил и се получаваше триене с гумата при пълен ляв завой. погледни и ти


Потребителски аватар
technopolis
Мнения: 204
Регистриран на: Съб 07 ное 2009 19:04
Автомобил: Ford Focus 2019
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf MK5 шум при пълен завой и ниска скорост

Мнениеот technopolis » Пон 13 апр 2015 12:15


Е ако е така ще е постояно а аз градско правя 30/40км и нищо минавам 100+ извънградско спирам да бензиностанция тръгвам и при маневрите се чува осезаемо.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта