Golf MK4 1.6 АКЛ 99.г проблем с маслото

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf Mk4 1.6 АКЛ 99.г проблем с маслото

Мнениеот martinesto » Пон 13 апр 2015 14:04


Колега Росен 2 мнението ти съвпада с това на майстора ми ! Той ми каза същото каквото и ти. Вика ми като сме сменили гумички на клапани и гарнитурата със сигурност сме намалили разхода. Вика по-добре.ако гори малко масло доливай и карай,че ремонта е доста солен.
За сега ще я следя и засичам колко гори. а и колата я карам 5-та година, не мисля още толкова да съм с нея.




Потребителски аватар
van_kris
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 18 фев 2013 18:12
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: 1.6 AVU
Местоположение: Smolyan

Re: Golf Mk4 1.6 АКЛ 99.г проблем с маслото

Мнениеот van_kris » Вто 14 апр 2015 13:50


Колега и аз съм със същия проблем, при мен двигателя е 1,6 AVU! Харчеше ми първоначално по 500 мл на 1000 км., след смяната на гумичките и гарнитурата, незнайно защо вместо да има подобрение, колата още повече се разгоря - 1 литър на 1000 км :D И тъй като и аз като теб колата има емоционална стойност за мен, и всичко друго си е тип топ по нея, и аз се замислям за ремонта със сегментите - другия месец, като имам уговорка с майстора, след отварянето на двигателя нещата ако са доста зле ще търся друг блок, по-добре да дам пари за ремонт, от колкото да взема друга "нова" италианка и да почна нея да стягам!
Още повече както колегата zfa159, казва в другата тема, че сегментите Kolbenschmidt имат проблемна партида, като нищо да сме и ние в това число :D Все пак трябва да мислим позитивно :) Дано решим проблема само със сегментите, да няма други поразии! Ще поддържаме връзка! Успех :)


Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf Mk4 1.6 АКЛ 99.г проблем с маслото

Мнениеот martinesto » Вто 14 апр 2015 16:36


Благодаря, за подкрепата колега van_kris! Говорихме си на дълго и широко с моя майстор и той каза карай до 1000 км да видиш дали ще смъкне още нивото, като в момента съм минал 730 км след смяна на гумички и гарнитура.За разлика от колегата на който е качила разхода моята като, че ли го е намалила малко. Когато реших да я засичам долях до средата и за 640 км отиде под минимума, направо щях инфаркт да получа.Гумичките ми няправо ги нямаше, толкова бяха скапани, а гарнитурата приличаше на сопол.
Не ми се вярва да е за смяна на сигменти като колата няма никакви признаци за проблем с тях.

Колега van_cris слагай 1 туба масло в багажника и да си готов за събора на Крушунски водопади ! :th_up


Потребителски аватар
van_kris
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 18 фев 2013 18:12
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: 1.6 AVU
Местоположение: Smolyan

Re: Golf Mk4 1.6 АКЛ 99.г проблем с маслото

Мнениеот van_kris » Сря 15 апр 2015 9:15


Колега ти се базикаш, но ситуацията си е такава! :D Даже 5 литрова туба съм си сложил :D Щом цапа и свещите - смятай!
Иначе за крушунските водопади, тая година ще пропусна - догодина, живи и здрави!
Моите гумички бяха деформирани, но в рамките на нормалното; гарнитурата имаше повечко забележки - направо се беше спекла, даже на задната част имаше теч, от там е избило масълце, лошото е че невидях промяна, но както и да е!

При теб не разбрах - за 640 км ти свалило от средата до минимума?- това си е около 400 мл. Пак ще подминаваш 5л от смяна до смяна - ако разбрах правилно!

За по-гъсто масло, според мен не е решение, тъй като нали този тип двигатели били с хидравлични повдигачи (ако бъркам знаещите да ме поправят).


Потребителски аватар
martinesto
Мнения: 221
Регистриран на: Вто 11 авг 2009 11:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf Mk4 1.6 АКЛ 99.г проблем с маслото

Мнениеот martinesto » Сря 15 апр 2015 15:43


Майтапа на страна преди ремонта за 640 км го беше дръпнала от средата до под минимума, което ще рече полувин литър и отгоре ! Вчера врътнах към 120 км и не го беше пипнала, държи го преди средата и минимума. Днес навъртях към 200 км и проверих маслото преди да тръгна, като сега съм я оставил да се охлади мотора на равен път, за видя как е нивото в момента.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 87 госта