Голф 4 1,6 SR 98 г. моментен разход и претрисане?

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
miroslav.panayotov
Мнения: 1
Регистриран на: Сря 15 апр 2015 13:59
Автомобил:
Двигател:

Голф 4 1,6 SR 98 г. моментен разход и претрисане?

Мнениеот miroslav.panayotov » Сря 15 апр 2015 14:14


Здравейте, наскоро купихме на приятелката ми голф 4, 1998 година 1,6 SR
Имам 2 въпроса
1) МФА дисплея показава разход 51,0л/100км средно, както и в движение отвреме на време показва правилно стига и до нула, но изведнъж пак почва да показва моментен разход 51 литра. Нещо някъде се е откачило ли? Нормално ли е?
2) На свободна в покой претриса. Стрелката с оборотите помръдва съвсем малко с част от милиметъра. Мисля да сменя свещите и дано да се оправи.Възможно ли е да е от стъпковото моторче?
Прикачени файлове
IMG_20150414_181758.jpg




golfarski
Мнения: 5
Регистриран на: Пет 27 фев 2015 22:12
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4 1,6 SR 98 г. моментен разход и претрисане?

Мнениеот golfarski » Съб 18 апр 2015 13:11


Здрасти колега имам същия посран мотор и имах същия проблем. Този двигател няма стъпков мотор, провери всички маркучета и виж колекторите щом ти претриса смуче от някъде въздух и трябва да го намериш като си вземеш едно WD40 и почнеш да пръскаш и ще видиш. Също така си изчисти с Wd40 дроселовата клапа.


Pingvino
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 21 яну 2012 17:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 1,6 SR 98 г. моментен разход и претрисане?

Мнениеот Pingvino » Съб 18 апр 2015 13:46


miroslav.panayotov написа:Здравейте, наскоро купихме на приятелката ми голф 4, 1998 година 1,6 SR
Имам 2 въпроса
1) МФА дисплея показава разход 51,0л/100км средно, както и в движение отвреме на време показва правилно стига и до нула, но изведнъж пак почва да показва моментен разход 51 литра. Нещо някъде се е откачило ли? Нормално ли е?
2) На свободна в покой претриса. Стрелката с оборотите помръдва съвсем малко с част от милиметъра. Мисля да сменя свещите и дано да се оправи.Възможно ли е да е от стъпковото моторче?


И аз имам същия кошник. При мен колата тресеше (дори сама се форсираше) и стрелката на оборотомера "играеше", но след почистване на дроселова клапа всичко се оправи. Сега "баш майсторите" от форума ще ти заразвиват теории, че като се чисти дроселовата клапа, то след това колата трябва да измине определен пробег, за да започне да работи на нормални обороти, т.е. комп. да се самообучи. Това обаче при мен не се случи. Веднага след почистването, колата потегли нормално и всичко си беше ОК. А относно разхода на гориво, който ви показва колата - не съм компетентен. При мен разхода си беше нормален. Единствено ми се случва да го вдигне фрапиращо като работи на място.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 89 госта