Golf MK3 бензин. Изгорели газове

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Pingvino
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 21 яну 2012 17:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf MK3 бензин. Изгорели газове

Мнениеот Pingvino » Съб 18 апр 2015 13:16


Имам Golf 3 1.8i Понякога като карам на отворени прозорци усещам миризма на изгорели газове, което за мен е доста неприятно. Това се случва най-често, ако влизам в градско и пусна колата да намалява на моторна спирачка, т.е. отпусна педала на газта. При затворени прозорци, проблема не се усеща.

Последна промяна от Pingvino на Чет 23 фев 2017 23:54, променено общо 1 път.




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Миризма на изгорели газове при Golf 4 1.6i SR (AKL) 98г.

Мнениеот anonym0us » Съб 18 апр 2015 13:27


*При мен го имаше същия проблем, първоначално си помислих, че е от филтъра на купето, защото се усещаше и при затворени прозорци. Но нямаше промяна след смяната му.
* Оказа се, че гарнитурата на капака на клапаните изпуска точно над колекторните траби, и капе върху тях, и когато загрее миризмата идва и при мен. След смяната Й, проблема изчезна.
А горенето на масло, може да идва от много фактори, Например: Гумички на клапаните, сегменти и т.н.


Pingvino
Мнения: 36
Регистриран на: Съб 21 яну 2012 17:01
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Миризма на изгорели газове при Golf 4 1.6i SR (AKL) 98г.

Мнениеот Pingvino » Съб 18 апр 2015 13:35


Гарнитурата на капака на клапаните е сменяна преди около 7-8 хиляди и на практика е съвсем нова. При мен не би трябвало да е от там проблема

Последна промяна от ivostefanov на Съб 18 апр 2015 21:28, променено общо 1 път.
Причина: Не цитирай предишното мнение, освен това редактирах заглавието. Придържай се към правилата!


Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Миризма на изгорели газове при Golf 4 1.6i SR (AKL) 98г.

Мнениеот anonym0us » Съб 18 апр 2015 13:52


*Toгава погледни маркуча на картерната вентилация, който влиза в пластмасовия маркуч на въздушния филтър и дросела. Не знам дали ти го обясних правилно, но когато застанеш пред колата с отворен капак, намира се точно над капака на клапаните едно малко маркучле което се разпада на 100% и то него цапа върху двигателя и когато загрее мирише на изгоряло масло. :c020


Потребителски аватар
НарКол
Мнения: 888
Регистриран на: Чет 31 мар 2011 8:00
Автомобил: Polo Classic
Двигател: AFT
Местоположение: София

Re: Миризма на изгорели газове при Golf 4 1.6i SR (AKL) 98г.

Мнениеот НарКол » Съб 18 апр 2015 19:04


Да, правилно казва колегата anonym0us.

1. Гарнитурата на капака на клапаните. Моята беше изпечена и като вдигнех 3000-4000 оборота, почваше да хвърля масло, което капеше върху колекторите и пушеше. Форсирай двигателя с ръка за минута и гледай дали няма да изпуши отнякъде. Това, че е сменяна гарнитурата не значи, че не може да е сложена леко накриво.
2. Картерната вентилация. Ако е изгнил маркуча или са ти сложили тапа + вентилационен маркуч, пак може да се усеща миризма.

:beer



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 55 госта