ГОЛФ 4 1.6 SR треперене на двигателя

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Dyakov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 22 апр 2015 17:34
Автомобил:
Двигател:

ГОЛФ 4 1.6 SR треперене на двигателя

Мнениеот Dyakov » Сря 22 апр 2015 17:43


Здравейте, имам сериозен проблем с моя голф 4 2000 година 1.6 sr газ/бензин.Проблема ми е следния, двигателя на колата тресе здраво най-вече на газ все едно боботи от време на време спира после пак започва,днес установих че го прави и на бензин.Преди това имах още по-голям проблем с оборотите постоянно се меняха от 600-900 об/мин смених лабда сондата и се оправиха,но проблема с треперенето на двигателя си остана моля ви дайте ми някакъв съвет от какво може да бъде причината.... :scare3




apolon
Мнения: 856
Регистриран на: Пет 15 окт 2010 6:14
Автомобил: BORA 1.6 16V
Двигател: AUS 2000
Местоположение: Razgrad

Re: ГОЛФ 4 1.6 SR треперене на двигателя

Мнениеот apolon » Сря 22 апр 2015 19:14


Причините за подобен синдром може да са много.Най-ниско бюджетните-свещ,кабел бобина,температурен датчик,замърсен дросел.За по-скъпите по-добре да не ти се налага и да знаеш.Поради това със смяна на части на сляпо не е икономически изгодно.Занеси я да я закачат на компа за диагностика и веднага ще ти кажат точно къде и е болката.Успех и :beer .


batmit
Мнения: 840
Регистриран на: Вто 14 авг 2012 22:48
Автомобил: Golf IV
Двигател: AKL 2000
Местоположение: Plovdiv

Re: ГОЛФ 4 1.6 SR треперене на двигателя

Мнениеот batmit » Сря 22 апр 2015 20:21


Колега, когато на газ проблема е по-голям от бензина, според мен е нещо по запалването. Започваш със свещите и т.н., както ти е писал колегата "apolon".


Dyakov
Мнения: 2
Регистриран на: Сря 22 апр 2015 17:34
Автомобил:
Двигател:

Re: ГОЛФ 4 1.6 SR треперене на двигателя

Мнениеот Dyakov » Чет 23 апр 2015 18:30


Много благодаря колеги аз преди време и направих диагностика в специализирания сервиз и ми почистиха дроселовата клапа и ламбда сондата ми даваше високи стойности т.е. беше за смяна и след като я смених оборотите се нормализираха на 900 об/мин, но треперенето остана тези дни ще я закарам за да видя дали не е от свещите :11



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot], powerade и 161 госта