Vw Golf 4 Крайно Гърне

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
qoce
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 05 апр 2011 21:51
Автомобил: VW Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот qoce » Нед 26 апр 2015 11:27


Здравейте колеги имам един въпрос на който немога да намеря отговор...Става дума за Golf 4 AHF ,няма катализатор,искам да махна крайното гърне отзад и да сложа и там също права тръба,но майстора ми каза,че не е добре за турбото защото няма да прави налягане,ако не е с чип колата,каза,че тази процедура става само когато колата е с чип или Powerbox ?!?! Иначе колата няма да върви,ако няма гърне отзад.. :gruebel
Моля някой по компетентен по тази тема да ми обясни дали наистина е така и проблем ли е за турбото наистина ако го махна крайното гърне и на негово място сложа тръба ?
Благодаря Предварително !




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот anonym0us » Нед 26 апр 2015 11:52


Колега, нали не мислиш, че гърнетата са сложени за красота? Колата ще се спъне, вярвай ми! Ако не си карал без гърне, пробвай и ще усетиш разлика. Особено ако нямаш средно гърне, и сега искаш да махнеш и задното, направо колата ще умре. Равносилно е да я караш без изпускателна система, само дето при теб няма да е толкова шумна. Без гърнета ще пръхти като кон на паша, когато я стъпнеш да я изрежеш. Но ти си знаеш, ако искаш пробвай. :c020


Потребителски аватар
qoce
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 05 апр 2011 21:51
Автомобил: VW Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот qoce » Нед 26 апр 2015 12:01


Благодаря Колега,значий трява да е с гърнее отзад.. Ясно ! :)


Потребителски аватар
klimatronik
Мнения: 198
Регистриран на: Съб 24 ное 2007 16:31
Автомобил: Golf TDI PD+PASSAT B8 CR TDI 190
Двигател:
Местоположение: София

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот klimatronik » Нед 26 апр 2015 22:22


Да изкажа и аз едно мнение по-въпроса. Карам AJM - 116к.с. , като единствено е с рейс пайп (затапен egr) и нищо друго. И аз се чудех много за гърнето и го махнах. В момента съм само с права тръба на оригиналния размер и накрая сложих малък резонатор тип пура на 63мм и накрайник отново с вход на 63мм. Колата не е шумна, чува се как разтоварва, и в звука се усеща разлика след 3к.оборота. За вървежа може би една идея тръгна но най-вече в ниските обороти на висока предавка, когато повече се натовари двигателя. Имаше англйиско клипче на стоков леон арл, само без крайното гърне получи 6к.с. и 10тина Nm отгоре.


Потребителски аватар
persiii11
Мнения: 228
Регистриран на: Пон 19 юли 2010 12:09
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: AKL 1999
Местоположение: Varna

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот persiii11 » Пон 27 апр 2015 19:08


едно аверче с голф 4 1.9 110 коня с права генерация , чип и с едни тежки 18-ки на дино теста изкара 163 к.с !
мисля че дори не беше с запушен егр !


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот hvp800 » Пон 27 апр 2015 22:11


anonym0us написа: Колата ще се спъне, вярвай ми! Особено ако нямаш средно гърне, и сега искаш да махнеш и задното, направо колата ще умре. Равносилно е да я караш без изпускателна система, само дето при теб няма да е толкова шумна.

Това е така ........... НО за атмосферен мотор :a045 За кола с турбо невярвам да се отрази по някакъв начин. Аз лично съм карал AGR с права генерация и освен по-голямата дандания, друга разлика не усетих :biggrin. Дори в момента карам ASZ мотор само с крайно гърне и единственно шума ( и това, че още не съм намерил начин да сложа цяла генерация от R32/ауди ТТ :mhihi ) ме спира да го махна и него :th_up


lamborjacki
Мнения: 9
Регистриран на: Пет 24 апр 2015 16:09
Автомобил:
Двигател:

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот lamborjacki » Сря 29 апр 2015 19:14


карам 110-ка с права тръба съм от до и колата върви повече усеща се обаче наистина не е хубаво за турбото освен ако сложиш един резонатор на мястото на катализатора ще и удължиш живота а ако я и чипосаш няма да я мислиш


Потребителски аватар
qoce
Мнения: 45
Регистриран на: Вто 05 апр 2011 21:51
Автомобил: VW Golf 4 1.9 TDI
Двигател:
Местоположение: Благоевград

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот qoce » Пет 01 май 2015 0:33


Търся звук който да е плътен и да се чува по силно разтоварването от сега .Благодаря ви колеги ще сложа и аз един резонатор като колегата Klimatronik да видя как ще е.


Потребителски аватар
hvp800
Мнения: 4613
Регистриран на: Вто 29 яну 2013 19:46
Автомобил: VW Bora
Двигател: ASZ

Re: Vw Golf 4 Крайно Гърне

Мнениеот hvp800 » Съб 02 май 2015 12:09


Още малко по темата https://www.youtube.com/watch?v=V4jPC5a3YW8 само пример, какво някой хора разбират под права генерация :mhihi



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 60 госта