Golf MK4 1.6 SR 2001г. не държи обороти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
m_grigorov1
Мнения: 33
Регистриран на: Съб 05 окт 2013 12:25
Автомобил:
Двигател:

Golf MK4 1.6 SR 2001г. не държи обороти

Мнениеот m_grigorov1 » Нед 26 апр 2015 22:24


Здравейте. Въпроса ми е относно голф 4 1.6 SR 2001г.
Оставих го на обслужване в сервиз, имаше проблеми с окачването и с смяната на предавките. Казах да сменят и филтрите. По сервизна книжка, сменено ми е маслен и въздужен филтър, налято ми е 1литър масло в скоростите ( ATF) , сменено ми е маслото и разни неща по окачването. Взимам си колата и се появяват следните 2 проблема: Колата не държи обороти, смисъл че по принцип работи на около 1000, а сега пада до 500-600 и пак връща до 1000 и пак до 500 постоянно. И примерно когато сменя предавките в движение, при подаване на газ за кратко време нищо не се случва, все едно не подавам газ докато не вдигне обороти. Другия проблем е, че по рано, когато работеше колата леко се слушаше странен шум, все едно сте застанали до трафопост и си мисля че беше от ролките, обаче беше слабо и не му обръщах внимание. Сега обаче вие много, все едно трафопоста е в колата. В сервиза ми казаха да я покарам и ако нещо да я върна. Е покарах я и нищо. Ясно е че ще я връщам, но въпроса ми е според вас на какво се дължи промяната в оборотите и един такъв звук от ролките ли идва и как е възможно да се усили без да е пипано нищо(сервиза е на роднини, така че съм сигурен в работата им) ?




Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 67 госта