Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
kriso741
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 14 май 2015 19:48
Автомобил:
Двигател:

Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Мнениеот kriso741 » Чет 14 май 2015 20:09


Здравейте колеги

преди почти 2 месеца си взех MK5 1.6i 102hp 2007. Да ми е честит ! :mhihi

Има мънички незабележими забележки, но има и една,която ми троши нервите всеки ден.

Очевидно предишният собственик е бил голям тарикат и е карал колата със закопчан колан като е сядал върху него. Вследствие на това дългогодишно стоене в закопчано положение датчика явно се е прецакал.И в момента когато седна и си закопчая колана по нормалния начин,датчика не го засича и съответно ми свети лампата на таблото и........нали го знаете онова "готино" пищене :banghead
Когато натисна закопчалката навътре се оправя, но пусна ли я - пак започва. В някои случаи не се обажда въобще. Например сутрин тръгвам за работа и през целия път нямам проблеми, но навръщане задължително напомня за себе си.

Въпросите ми са: Някой имал ли е такъв проблем и как го е решил? Има ли начин да го оправя сам някоя вечер без да ходя по майстори (просто защото нямам време да отида). Ако не може да се оправи лесно, то тогава ще ми препоръчате ли място в Пловдив,където да отида,за да ми решат проблема(ще е супер ако работят през уикенда)?

Не искам да спирам датчика. Искам всичко да си работи фабрично. Нямам проблеми да карам с колан, дори се чувствам некомфортно без него.

А да..... и няква идея колко би ми струвало ? :biggrin




vesssko95
Мнения: 9
Регистриран на: Нед 20 май 2012 18:14
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sofia

Re: Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Мнениеот vesssko95 » Пон 18 май 2015 2:05


Същото голфе и същия проблем.Според мен ако му се сложи няква ламарина/пластмаса накрая на колана която постоянно "да го притиска" би свършило работа


Потребителски аватар
jorkatta
Мнения: 93
Регистриран на: Нед 23 ное 2008 20:54
Автомобил: vw passat b6
Двигател: BMR
Местоположение: София

Re: Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Мнениеот jorkatta » Вто 07 юли 2015 7:50


Колега, аз имам същият проблем при пасат Б6, ходих в 1-2 сервиза но неможаха да ми помогнат.
Гледах някак си да развия закопчалката от някъде но нямам достъп,в друга тема колеги със същият проблем са разглобявали закопчалката внимателно с макетно ножче и са намествали някакви букси, но аз не се наемам да извърша тази процедура предпочитам да се извърши от човек който знае какво прави.
В момента още си карам с намотано хартиено тиксо на (мъжкото, ако мога така да го нарека) но е доста кофти самото закопчаване и откопчаване на самият колан.
Та някой ако има идея къде да отстраня този малък, но много дразнещ проблем ще съм му благодарен :th_up


kriso741
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 14 май 2015 19:48
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Мнениеот kriso741 » Пон 20 юли 2015 1:10


Вземете си закопчалка втора ръка от някой,който продава същата кола на части. Внимавайте при Голф 5,защото са различни буксите. Рамото на закопчалката долу където се хваща за седалката също е поне 2 вида.

Успех :)


Потребителски аватар
VW_passatOR
Мнения: 229
Регистриран на: Пон 19 яну 2015 21:43
Автомобил: VW Passat B6
Двигател: 2.0 TDI 2005 BMP

Re: Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Мнениеот VW_passatOR » Съб 16 яну 2016 16:59


Днес си реших точно същия проблем с passat b6 както са споменали колегите в др теми с макетен нож се прорязва канала след това с права отверка се разделят двете пластмаси. След това с ножче само повдигаш пластината която е в буксата и която ще покажа на прикачената снимка, така ми се реши проблема. След това може с капчица да залепиш двете капачета, но тъй като аз ги бях повече наранил с отверката залепих две ленти черен изолирбан и си стана почти оригинално :D
IMG_20160116_144405.jpg


luba4et0
Мнения: 6
Регистриран на: Съб 05 май 2012 15:29
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: pleven

Re: Golf MK5 1.6 102hp проблем с предпазен колан

Мнениеот luba4et0 » Нед 19 юли 2020 9:47


Момчета, така направих и моят беше същият. Както го е описал колегата с пастата, има бяла букса в закопчалката. Отваряте по някакъв начин закопчалката, виждате бялата букса, във нея има пластинка която при закопчаването прави контакта, леко я закривявате и всичко е ок.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 188 госта