golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот Golf_Mon » Съб 16 май 2015 21:06


Здравейте , в понеделник ходих да огледам един автомобил - golf 3 GT 1.8 . Колата е на доста привмлива цена има обаче един проблем.
Антифризът чезне от казанчето 20 тина секунди след като се огаси мотора. Все едно се смуква някъде. От мястото на термостата се чува странно шумене. Това го направи и двата пъти , пурвият път я пробвах през Петрохан , тегли много стабилно и на газ и на бензин. . Стрелката е бетон точно на срддната чертичка на уреда, има си парно, горен и долен маркуч са еднакво горещи, докато работи се чува клапанчето на капачката на разширителният съд, пуска си и перката. Но щом се огаси - антифриза от казанчето сякъш потъва!
Днес пак я пробвах този път и София, дори и доста като поседи на място не вдига температура. Всичко си е ок . Пак я огасиб на ОМв вдижнах капака- шшшш течностга от казанчето изчезна. След като я запалих почна да връща през горното маркуче на съда и започна пак да се пълни....?! Бавно - бавно...
Нормално ли е това? На какво може да седължи? Човекъг който я е карал е в чужбина продава я баща му. Показа ми бележки за сменен изпарител март месец, сменен антифриз, ролки, ремъците.
Каза че не знае да е имало проблем с ангифориза и че до последно си е карана .
Цената е добра , но ме притеснява тази загуба на течност. Н капе от никъде, изчезва за секудни, все едно някоя я засмуква. Аз дори долях дестилирана вода- каза чето остана с теч ост на дънцето. Не посмях да я закарам обратно така..
Маркйчите са ск топли и твърди. Цената е много много изгодна и колата няма грам гнило, пълна сива стоковица, точно каквото търся. Кажете мнение..




drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: Странен проблем с антифриз

Мнениеот drotomir » Съб 16 май 2015 21:30


Най вероятно гарнитура или глава , смесване видял ли си да има примерно масло в антифриза или антифриз в маслото.
Ако е само гарнитура не е кой знае какъв проблем ама покрай тая гарнитура може да излезе и глава за смяна или дори блок.
Калкулирай си едни 600-800 лева за запас и помисли дали тоталната сума с ремонта те урежда и я вземай.


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: Странен проблем с антифриз

Мнениеот Golf_Mon » Съб 16 май 2015 21:38


Не маслото на пръчката е ок. Това е едно от нещата които погледнах. Някъде около 5 мм под чертичката на максумума е. Това преди да тръгна. Утре ще отида пак да я пробвам. Незнам какво друго да гледам.
То как мога да разбера има ли масло в антифриза? Течността е светло-синя.
Възможно ли е да е някоя въздушна възглавница? Това казанче да побира 500 мл, да изчезват така скоростно, не си представям къдеще се излялят и после започва да се пълни.


georgi_dob
Мнения: 323
Регистриран на: Пет 23 май 2014 23:33
Автомобил: Nissan 200SX and VW Polo 6N 1996
Двигател:
Местоположение: София

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот georgi_dob » Съб 16 май 2015 22:12


Колко антифриз губи? Колко се долива за определен пробег? Нещо май си фантазираш. След като не загрява и си има парно и после феноменално казанчето пак се пълни, нямаш проблеми...


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот Golf_Mon » Съб 16 май 2015 22:30


Жоре, и аз това искам да чуя, защото колата много ми харесва. Днес минах около 25 км градско. Слвд като я огасих- антифризът се смъкна на пръст в казанчето. Долях около 0.5 дест. вода на ОМВ. Ще ми се да си фантазирам- но в каза чето реално нямаше антифриз. Като я върнах- отворих капака под предлог да погледна тампоните на мкферсон, дали са отворили и в казанчето имаше и се виждаше светлосиня течност малко под ръба по средата на казанчето.
Да не би изпарителя да има вина, незнам. Вероято във вторник ще взема колата, утре пак ще ходя да видя. Не ми изглежда приятна ситуация да доливам половин кило течност на 30 тина км...


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот drotomir » Съб 16 май 2015 22:37


Почти сигурно е че надува в охладителната система , най вероятно и в движение има изхвърляне на антифриз ама не го виждаш , след като загасиш антифриза в разширителния съд заема мястото на образувалата се въздушна възглавница в мотора.
Както казах проблема може да е една гарнитура за 100 лева може и да е за 1000 лева.
Не случайно собственика гледа да се отърве.


Zdravko Zankov
VW експерт
VW експерт
Мнения: 12769
Регистриран на: Съб 07 мар 2009 13:41
Автомобил: Skoda Octavia
Двигател: AQY 2001
Местоположение: Враца

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот Zdravko Zankov » Съб 16 май 2015 23:03


Айде по-кротко.
1000лв.
Ремонт на Диабло ли ще прави?
Колега,на колко пари спазари колата?
Ако е под 2000лв,и ти аресва,вземай.


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот Golf_Mon » Съб 16 май 2015 23:16


Цената е 1800 лв , всичко ел работи, няма гнило , джанти 15 ки с дънлоп дот 2013г, колата много си заслужава поне споре мен. Върви много прилично. Този странен проблем с антифриза ме притеснява обаче .


drotomir
Мнения: 626
Регистриран на: Съб 27 окт 2012 20:30
Автомобил: Polo 9N3 2008 1.4 16V
Двигател:
Местоположение: warna

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот drotomir » Съб 16 май 2015 23:22


То като започнеш ремонта винаги излизат и други неща , а автомобила не е първа младост.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот emo-gar » Съб 16 май 2015 23:53


Според мен,има проблем с обезвъздушаването на системата.По принцип е "автоматично"-въздухът се "гони" през тънкото маркучле на разщирителния съд.Но наличието на газова(респективно-намеса във водния кръг) може да наруши системата,проследи как е вързан изпарителя.Принципно трябва да е паралел на "малък кръг",практически-тройници на маркучите на парното.
Запали,на студен мотор и ниво "Макс" на казанчето,капачката-отворена.През щуцера на тънкото маркуче да се наблюдава плътна струйка(то там има преградка,та не е баш струя...ама се вижда).Нека поработи така до около 60 градуса,ориентировъчно,после тествай в движение и затворена капачка.
Всичко това извърши на РАВНО МЯСТО,наклон "назад"-проблем!Ако наклона е "напред"-получава се перфектно обезвъздушаване!
Последното го пиша не случайно,наскоро ръчках и самото повдигане на предницата на стойки ме вкара в леко приключение с водния кръг.
Възможни проблеми:запушен щуцер на казанчето,запушен щуцер на "тройника"(там където е темп. сензор)-към главата,пропуск на газ от изпарителя към охл. система.
Виж тези неща,пък дали/ако.....


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот Golf_Mon » Нед 17 май 2015 20:16


Вероятно наистина има проблем с обезвъздушаването. Видях документи от смянван радиатор декемвир месец , антифриз и изпарител през март. Вероято след последният ремонт системата не е обезвъздушена. Днес направих така както писа колегата по-горе. На обяд като отидох я взех- имаше антифриз до средата на дилната половина на казанчето. Закарах я до една отбивка до пътя и качих задницата на по високо от предницата. Свалих капачката и я оставих да работи, като подавах газ и доливах и пак така . След това завих капачката и газ на газ до джъмбо - около 25 км. Като спрях отворих капака- ясно се виждаше че е изхвърляло течност но имаше доста над максимума в казанчето. Оставх я около 30 мин после пак газ около 10 км, пак отварям - пак изхвърляло ( бях сложил една суха кърпа да видя дали има теч). Пак имаше над максимума. След това върнах колата , вдигнах капака- не беше текло ново, течността беше с около 1 см над ръба по средата на казанчето.след като я огасих, изчаках 10 мин и гледах дали ще се смукне- не мръдна от нивото.
Вероято обезвъздушаването на изпарителя не е ок, вързан е така както си описал- с тройник на маркуча на парното( както е и моята) .
Незнам как да я обезвъздуша радикално и окончателно. Вероято утре ще я взема.


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот vanesto » Нед 17 май 2015 20:37


Имай предвид, че може да надува въздух и от спукано радиаторче на парното. Да си забелязал да е омазнено предното стъкло?


Потребителски аватар
Golf_Mon
Мнения: 348
Регистриран на: Сря 25 апр 2007 21:02
Автомобил: BMW E90 320i Ibiza 6k1
Двигател: бензинов
Местоположение: София

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот Golf_Mon » Нед 17 май 2015 20:41


Това не съм поглеждал. Не ми е направило впечатление. Пусках само да видя дали има парно. Ако е спукано това радиаторче- няма ли да тече някъде, вътре/ вън?


Потребителски аватар
vanesto
Мнения: 6175
Регистриран на: Пон 23 фев 2009 16:14
Автомобил: Octavia 3 FL+Golf 4 Variant
Двигател: DGTE 2018+AHF 1999
Местоположение: Varna

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот vanesto » Нед 17 май 2015 20:43


Не е задължително да тече, ако е леко пукнато само сълзи и влизат в купето изпарения от антифриза, които миришат гадно и омазняват стъклото. Ако тече сериозно, се мокри мокета в краката на шофьора.


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: golf 3 GT 1.8 Странен проблем с антифриз

Мнениеот emo-gar » Нед 17 май 2015 22:09


Не прекалявай с нивото,гледай да не е над максимума при доливане!Системата е затворена,тип "тенджера под налягане",клапанът за аварийно изпускане може и да отвори-твърде малко въздух е останало за да компенсира разширението.Около ръба на съда си е норма.

P.S....Да не се окаже просто една дефектна капачка на разширителя.....



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot], Google [Bot], victory1983 и 111 госта