Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Нед 17 май 2015 1:20


Здравейте колеги, от известно време имам 4-ка 2.3 V5 150 коня само на бензин. Отначало си имаше един проблем, който си мислех, че с повече каране ще се махне, но уви не се махна :rolleyes Та проблема е, че при ускорение с натиснат педал да кажем до долу колата не набира постоянно, а всякаш аз пускам и натискам газта. Няма прекъсване или загуба на мощност, ускорението е сякаш аз помпа педала на газта, а всъщност той е до долу. Някой има ли представа от какво може да е ? Аз мисля, че е възможно бензиновата помпа да си отива или тя да прави такива номера... възможно ли е? Нека който има мнение по въпроса да сподели ще съм много благодарен! :beer




Потребителски аватар
van4ooo
Мнения: 1404
Регистриран на: Нед 13 юли 2008 19:16
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Стара Загора

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот van4ooo » Пон 18 май 2015 21:37


Вариант да боксува съединителя,след колко оборота го прави това да не се включва регулатора по рано.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Чет 21 май 2015 0:36


нее не е от съединителя колега, първото което е съединителя е сменен преди около месец чисто нов комплект на LUK :icon_lol това което се случва, мисля че няма общо със съединителя :biggrin просто сякаш има загуба на мощност... и нямам представа от какво може да е ... мисля си или за горивната помпа или за ламбда сондата или не знам и аз вече... прави го след около 3 000 оборота и после към 4 4 и нещо се маха, но някой път проблема не се маха сякаш съм пуснал педала на газта... Нека го обясня така: на първа от място натискам усеща се как колата тръгва да набира доста доста добре без проблем(или поне не се усеща защото е на първа) след което вкарвам втора, колата отново продължава да набира доста и в даден момент набирането се усеща сякаш отпускам газта и пак я натискам, а всъщност педала на газта не мърда :cry . А какъв е този регулатор как и мога да го проверя ?


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот KBK » Чет 21 май 2015 7:54


Колега а колата сутрин пали ли? Възможно е позапушени дюзи, дебитомер, ламбда сонда или както ти си споменал заминаваща си бензинова помпа (не съм сигурен дали от свещи и кабели няма да прави нещо подобно). На диагностика излизат ли някакви грешки. Най-добре е да отидеш в някой сервиз където знаят какво правят, за да не се налага да сменяшнякоко неща на принципа проба-грешка.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Чет 21 май 2015 20:16


Колата си пали еднакво добре и сутрин и като е загряла, не показва никакви грешки... явно ще е някое от нещата който ти изброи и искам не искам, ще трябва да пробвам на принципа проба грешка :cry


Потребителски аватар
KBK
Мнения: 427
Регистриран на: Пет 14 сеп 2012 16:43
Автомобил: VW PASSAT b5.5
Двигател: 2.0i AZM
Местоположение: Blagoevgrad / Sofia

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот KBK » Чет 21 май 2015 21:12


Колега не бързай да сменяваш части които може би работят. Първо провери дебитомера - на място на ПХ трябва да показва между 2 и 4 g/s. След това я напъни на втора или трета до червено - трябва да ти покаже около 120 g/s. След това провери работата на ламбда сондата - много е писано как се тества - трябва поне един два пъти в секунда да сменя стойностите. Кажи също на канал 032 какви стойности виждаш. Свещи кога си сменявал и какви? Горивен филтър скоро сменявал ли си? Бензиновата помпа мисля че трябва да прави около 3.0 bars, а след регилатора - върху него мисля че пише какво налягане държи, но по това което видях пак е три (регулатора се намира на горивната рейка). Освен налягането задължително и дебита да провериш - около 80 l/h. Провери тези неща и кажи какво си остановил. Имам някакво предположение, но докато не потвърдиш някакъв проблем си е само предположение :-)


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Пет 22 май 2015 17:52


Добре колега благодаря ще проверя тези работи, а все пак какво е твоето предположение, за да го кажа на майстора може пък и нещо да му хрумне...


Потребителски аватар
alexx
Мнения: 1295
Регистриран на: Пон 11 апр 2005 22:26
Автомобил: SantaFe
Двигател:
Местоположение: София

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот alexx » Пет 22 май 2015 22:14


на тия педала на газта е електрически :question


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Пет 22 май 2015 23:01


ами не точно... с жило е, но дросела е и електрически.


Потребителски аватар
Hmmmmm
Мнения: 30
Регистриран на: Пон 11 май 2009 21:11
Автомобил: golf 4 v5 4motion
Двигател: AGZ
Местоположение: Plovdiv

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот Hmmmmm » Вто 01 сеп 2015 15:41


Момчета, какво стана с ускорението ? Реши ли си проблема и ако "ДА" как? Питам, защото аз имам същия проблем със същия голф.


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Вто 01 сеп 2015 21:55


Колега честно да ти кажа мисля, че го реших... Махнах катализатора, от тогава колега насам няма абсолютно нито един от проблемите които описах.. :bowdown Остана само едно нещо, че някой път отзад пропушва черно и ауспуха ми е черен, но мисля че това е от ламбда сондата или дебитомера, но проблема с вървенето се оправи, сега няма забиване на носа, на която и скорост да натисна газта и се изтрелва. Ето виж тази моя тема, за да ти стане по ясно http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=445650


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Вто 08 дек 2015 17:44


Колеги, за да не отварям нова тема пиша тук, става въпрос за Дебитомера ми, днес бях на диагностика. Оказа се, че свъщност дебитомера си подава правилни данни, но температурния сензор който е вграден в него е заминал, показва че входящия въздух е -5 градуса :biggrin и затова обогатява сместа и на определени моменти отзад изпушва черно. Този температурен датчик може ли да се оправи по някакъв начин или само нов дебитомер се взима ?


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот zografski » Вто 08 дек 2015 18:15


мисля че не, май само цял го продават. Но точно като ти четох темата. мислех да ти напиша дебитомера да погледнете! BTW дебитомера е спомагал и за предишния ти проблем :c020 Мисля че спокойно може и 2ра ръка да вземеш с някаква уговорка за тест. А как разбрахте, че само темп. датчик не работи? На някакъв канал с VCDS ли го гледахте или? Мисълта ми е как го диагностирахте, че е от него, че аз съм го гледал моя с VCDS, но нямам спомени някъде да пише градуси или пък се бъркам :gruebel ?


Потребителски аватар
GolfHighL
Мнения: 206
Регистриран на: Вто 18 ное 2014 16:09
Автомобил: Volkswagen Passat CC
Двигател: CBAB 2010
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот GolfHighL » Вто 08 дек 2015 18:43


Ами до колкото видях на майстора при който го закарах, имаше 2 полета горното показваше работата на дебитомера и показваше добри стойности правилни, а отдолу беше за темп. сензор, който показваше -4,65 градуса. А иначе ето снимка на това което мисля, че на моя дебитомер липсва номер 8 на втората картинка
Прикачени файлове
Bosch-HFM5-Diagram maf.jpg
da122.jpg
на горното се вижда как е с темп. сензор, долното без, мисля че моето се е счупило като долното


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Голф 4 2.3 V5 150 коня Проблем при ускорение

Мнениеот zografski » Вто 08 дек 2015 19:15


ахмм ами трябва да разцъкам пак VCDS-а да го видя тва с температурата, инак я имам таз жичка (темп датчик) на моя дебитомер. Иначе дебитомер на място не му се гледат стойностите, той се диагностира в движение, на 3та с газ до долу и трябва да показва около 50г/с ако не се лъжа със стойностите, но го има описано на сайта на ross-tech.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 206 госта