Golf MK3 Проблем с пръскалките

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Krisko_90
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 24 апр 2015 23:32
Автомобил:
Двигател:

Golf MK3 Проблем с пръскалките

Мнениеот Krisko_90 » Пон 18 май 2015 14:27


Здравейте колеги имам проблем с пръскалките на колата.Проблемът е че пръскат от време на време.Смених маркучите от казанчето до пръскалките и пак не става.След това смених и самите пръскалки и пак нестава.Според вас от къде може да е проблема?




Потребителски аватар
Ivo12
Мнения: 81
Регистриран на: Пон 17 юни 2013 18:00
Автомобил: VW GOLF MK3
Двигател: AEK 1996

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот Ivo12 » Пон 18 май 2015 21:57


Може да има проблем в помпата.


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот vucata » Пон 18 май 2015 22:00


Може и в самия лост да е проблема...аз моя го полях с кафе и си еба мамата....след като го смених вече нямаше ядове. Свали пластмасовия капак зад волана, и напръскай с контактен спрей...може да се оправи


ivan-
Мнения: 128
Регистриран на: Нед 29 яну 2012 9:35
Автомобил: golf 3 GL
Двигател: aam 1.8
Местоположение: г делчев

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот ivan- » Вто 19 май 2015 10:26


изваждаш буксата от помпата, закачаш пробна крушка (или зумер), дърпаш лоста и гледаш! ако крушката примигва, значи е от лоста, или кабел по трасето! ако свети постоянно, опъваш две кабелчета от акумулатора до помпата и я включваш! ако прекъсва - сменяй! може и буксата да прави проблем!


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот kris11 » Вто 19 май 2015 11:03


1. Помпа -клеясали лагери на помпата - намалени оборорти, слаба струя. Износени четки -отвреме навреме пръска ,при почукване по нея тръгва.
2.Лоста - нагорели контакти, полу или отлепена точкова заварка на гъвкавия проводник към конт. пластини. Контактите се почистват, гъвкавия проводник се запоява към пластината.
3.Лоша връзка в пиновете на куплунга към помпата или към лоста.
Ако си от Варна - ела да ти помогна


Потребителски аватар
Krisko_90
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 24 апр 2015 23:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот Krisko_90 » Вто 19 май 2015 16:08


Благодаря за бързата реакция колеги ще погледна помпата.А ако от помпата нищо не става някой има ли представа колко струва новата защото съм взимал неща от моргите и работят по 2-3 месеца.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот kris11 » Вто 19 май 2015 20:34


10-15 лв , ама несе знае какъв болкук ще е новата .Нямам никаква вяра на нови части от рода на Ментели, Топран и подобни. Бягай надалече от Евро 07 - по боклукчави яасти едва ли има .


Потребителски аватар
Krisko_90
Мнения: 14
Регистриран на: Пет 24 апр 2015 23:32
Автомобил:
Двигател:

Re: Проблем с пръскалките на Голф 3

Мнениеот Krisko_90 » Вто 19 май 2015 21:30


Ок. Благодаря ти още веднъж колега. Пръскалките и маркучите ги купувах от "Ауто плюс".Ще видя там каква е цената на помпата.Благодаря още веднж на всички!!! :love.vwclub


Stoianchoto3
Мнения: 2
Регистриран на: Пон 13 апр 2015 20:35
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf MK3 Проблем с пръскалките

Мнениеот Stoianchoto3 » Сря 20 май 2015 9:55


колега погледни ОЛХ сайта там е пълно по 10тина лева и хората са разбрани.За толкова дребна работа не вярвам да те лъжат... или ако имаш морги около теб и имат голф 3 погледни там.


Потребителски аватар
D1D00
Мнения: 360
Регистриран на: Пет 11 фев 2011 16:21
Автомобил: Volkswagen Golf GT
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Шумен

Re: Golf MK3 Проблем с пръскалките

Мнениеот D1D00 » Пет 25 дек 2015 14:37


На скоро и аз имах проблем с пръскалките на предния капак, не пръскаха изобщо след като натиснах лостчето а се чуваше нещо да работи. Оправих ги, а проблемите бяха два: отворих капака на двигателя, в горната дясна страна там дето е свързано маркучето с гумена връзка към пръскалките беше проядено и скъсано на 2 не знам какъв зор е видяло, но го оправих с парче тясно гумено маркуче, мушнах малко със зор прекъсната част и от другата страна другото маркуче и се получиха нещата, забелязах че като затварям капака самото маркуче се притрива на черната пластмаса с дупките, и явно от там се е скъсало, за това като затварям капака сега се оглеждам маркучето да е в страни от нея пластмаса. След тази операция натиснах пак лосчето но отново не пръскаше и ето го и втория проблем: огледах дюзичкитена пръскалките, бяха запушени явно защото не се е ползвала отдавна тази екстра (наскоро взех колата). Решението беше с парче много тънка тел бръкнах в дюзичките и успях да ги отпуша. Взе да щрялка помпичката като за световно след това като ги тествах. Настроих дюзичките пак с телта на горе надолу защото щрялкаха на страни не на стъклото, и се оправиха нещата. Кофтито е колеги че пръскалката на задната чистачка и липсва горната пластмасичка+пръскалката и не може да измие задното стъкло, водата щрялка на страни, не мога да намеря никъде тия части дето насочват струята към стъклото... По автоморгите всичките дето съм ходил да проверя тая пластмасичка+пръскалката липсват от чистачката. Явно са доста кът :rolleyes

Последна промяна от D1D00 на Вто 14 юни 2016 18:41, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
kris11
VW експерт
VW експерт
Мнения: 13431
Регистриран на: Нед 06 фев 2005 23:04
Автомобил: VW Sharan 7M8
Двигател: ADY_DBU_LPG LANDIRENZO OMEGAS
Местоположение: Варна
Контакти:

Re: Golf MK3 Проблем с пръскалките

Мнениеот kris11 » Пет 25 дек 2015 17:42


2007/8 бях купувал от Ауто Плюс цена към 3 лв.
Ако упреш до мотор/ целия без пръскалката/ задна чистачка пиши - имам рввизиран. 15 лв.
Пиасл съм за проблема със запичане на остта. На края и преди резбата има О пръстен , който се изтрива при работа и започва да се пропуска вода.Стича се по остта и започва корозия Стоманената ос става като заварена в алуминиевия корпус. О пръстена не го намерих по размер - или има по вътрешен диаметър или по външен , но не и по 2 та размера.Преди гайката /май имаше шайба / сложих 3 тефлонови шайби плътно набити по остта с дебелина 0,5мм

Последна промяна от kris11 на Съб 26 дек 2015 20:14, променено общо 1 път.



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: nikname, s7151kv и 211 госта