Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясно

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
chachoo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белиш

Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясно

Мнениеот chachoo » Вто 19 май 2015 12:37


Здравейте колеги! Първо искам да се извиня, ако има писано по моя проблем, но тъй като не открих нищо, което да ми е от полза, реших да отворя нова тема! Проблемът ми е следния - имам Голф 4 1,9 ТДИ 90 к.с., преди година ми протече кормилната рейка и я смених с втора употреба. След 2- 3 месеца месеца при маневра с пълен десен чух някакво изскърцване и волана стана тежък, което в последствие се оправи и така от време на време при навиване на пълен десен се получаваше същото. От около месец обаче това скърцане се засили, като се появява и по време на движение и отново само на десен завой. Миналата седмица ми направи впечатление, че това се появява след, като покарам известно време, когато тръгвам всичко е както трябва. Та въпросът ми е някой имал ли е подобен проблем , какво е решението и къде може да се извърши ремонта евентуално. Аз съм от троянския край.




stefannankov
Мнения: 158
Регистриран на: Чет 19 мар 2015 5:13
Автомобил: VW Touran 19 TDI
Двигател: BKC 105 hp 2005

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот stefannankov » Вто 19 май 2015 12:55


Показва симптоматика на рейка, чийто гребенчат болт е притегнат твърде много - в крайно ляво или дясно положение хидравликата няма достатъчно налягане за да подпомогне въртенето на волана. Чува ли се свирене когато си в крайно положение на волана и колата я подкараш нанякъде?


chachoo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белиш

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот chachoo » Вто 19 май 2015 13:15


Няма изсвирване на хидравликата, а само скърцане, което се чува в рейката и затягане. Това се получава след известно време на каране и имам някакво предположение, че се получава след като загрее маслото. Получава се само на дясно, на ляво няма никакви проблеми. Трябва да уточня, че скърцането се появява вече и при завиване на дясно, без волана да е навит в крайно положение.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот zografski » Вто 19 май 2015 13:23


Аз съм имал подобен проблем и накрая се оказа не х. рейка, а биалитка, при мен беше така, като покарам малко и като загрее колата, тогава се започваше тежкото скърцане! Видимо нищо и нямаше, но като я сменихме изчезна и скърцане и всичко! Сигурен ли си, че проблема при тебе рейка? Може да пробваш да смениш само маслото, то е 20-30лв :c020


chachoo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белиш

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот chachoo » Вто 19 май 2015 13:42


Не съм сигурен, че проблемът е в рейката, но скърцането се чува там. Смяната на маслото също е някакво решение,макар че миналата година при смяната на рейката го смених.


Потребителски аватар
zografski
Мнения: 2589
Регистриран на: Сря 25 мар 2009 18:10
Автомобил: Golf IV V6 4Motion
Двигател: AUE 2001
Местоположение: Sofia

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот zografski » Вто 19 май 2015 14:25


Направо си смени предните биалетки или прегледайте добре окачването отпред!


chachoo
Мнения: 11
Регистриран на: Съб 04 фев 2012 10:15
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Белиш

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот chachoo » Вто 26 май 2015 5:59


Охлабих малко гребенчатия болт и за сега има подобрение, но при загряване на маслото отново се чува леко изскърцване в крайно дясно положение, все пак хубавото е, че волана не става тежък. Ще пробвам и със смяна на маслото, но си мисля, че ще се наложи някакъв ремонт на рейката.


Потребителски аватар
van_kris
Мнения: 40
Регистриран на: Пон 18 фев 2013 18:12
Автомобил: Vw Golf 4
Двигател: 1.6 AVU
Местоположение: Smolyan

Re: Проблем с кормилна рейка на Голф 4 при завиване на дясн

Мнениеот van_kris » Пон 30 ное 2015 12:51


Аз чувам леко изсвирване от месец насам при пълен ляв като навия волана, това симптом ли е за заминаваща рейка? Проблем ли е да се кара така?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 263 госта