Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот parfumijlk » Сря 20 май 2015 15:49


Здраавейте!
Става въпрос за голф 4 1.6 100 коня 99 год.
Сутрин като е студен дшигателя оборотите падат много и са нестабилни та дори и гасне. когато загрее оборотите се нормализират а огато пусна климатика пак падат и гасне по нчкога... излиза някаква грешка ка дросела..идлее спеед ... бедна смес.. и такива. Скоро смених бензинова помпа, свещи. филтри всякакви, пробвах с друг дросел но същата работа.. четох много теми и от досега прочетеното не сам пробвал само да сменя о прастените на всмукателните колектори. Нщкой да е имал подобен проблем ?




sherco
Мнения: 51
Регистриран на: Съб 01 сеп 2012 13:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот sherco » Чет 21 май 2015 0:47


Смени о Пръстените и ще има ефект


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот parfumijlk » Пет 22 май 2015 22:32


Смених ги но няма промяна.
Някой може ли да ми каже как заработва смукача при тпс.
Термо датчика дава инфо че двигатяля е студен от там какео следва..кам дросела отива по високо напрежение ли?някой вакум ли заработва...


Потребителски аватар
ivanovkbg
Мнения: 850
Регистриран на: Вто 27 мар 2012 12:43
Автомобил: Passat B6
Двигател: BKP 2007 4Motion
Местоположение: София

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот ivanovkbg » Съб 23 май 2015 17:23


Колега, карам Бора със същият мотор.
И аз имам този проблем. Четох някъде в този форум, че датчика за хидравликата, този който се намира точно до хидр. помпа прави магарии и от него може да е. Ей сега откачих този датчик и пробвах да видя какво ще стане — оборотите не играят, колата запали нормално. Закачих датчика — оборотите се вдигнаха на 1200 и започнаха да играят. Та-провери го. Аз днес нямаше как да го сменя, но в понеделник ще го направя.

Поздрави :drunk


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот parfumijlk » Съб 23 май 2015 18:53


Пробвах го но при мен проблема май не е от там... мерси все пак де :drunk


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот plamski3 » Нед 12 юли 2015 23:06


ivanovkbg написа:Колега, карам Бора със същият мотор.
И аз имам този проблем. Четох някъде в този форум, че датчика за хидравликата, този който се намира точно до хидр. помпа прави магарии и от него може да е. Ей сега откачих този датчик и пробвах да видя какво ще стане — оборотите не играят, колата запали нормално. Закачих датчика — оборотите се вдигнаха на 1200 и започнаха да играят. Та-провери го. Аз днес нямаше как да го сменя, но в понеделник ще го направя.

Поздрави :drunk



Можеш да си караш и с откачен датчик. Аз съм така от доста време и нямам проблеми, а и не излиза грешка в ЕКУ-то (когато е откачен). Иначе набива грешка за проблем с датчика. Ако го откачиш трябва да имаш предвид, че е откачен и евентуално при по-голямо натоварване - климатик, хидравлика и други може да ти загасне колата. Но при мен до сега не е гаснала.


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот parfumijlk » Сря 15 юли 2015 18:28


а някой знае ли какви стойности дава този датчик при натоварен двигател и при ненатоварен. Мога ли по някакъв начин да излъжа компа че двигателя е натоварен и по този начин да тествам дали останалите дросели и тем подобни дали работят нормално ?


Потребителски аватар
plamski3
Мнения: 870
Регистриран на: Пон 24 окт 2011 20:01
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AKL
Местоположение: Sofia

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот plamski3 » Сря 15 юли 2015 22:14


parfumijlk написа:а някой знае ли какви стойности дава този датчик при натоварен двигател и при ненатоварен. Мога ли по някакъв начин да излъжа компа че двигателя е натоварен и по този начин да тествам дали останалите дросели и тем подобни дали работят нормално ?


Да кажем, че датчика работи като ключ т.е. ако например волана е изправен има много високо съпротивление (отворен ключ), ако завъртиш волана има много ниско съпротивление (затворен ключ). Не помня кога имаше високо и ниско съпротивление, но работи на този принцип: когато волана е изправен подава единия сигнал (ниско или високо съпротивление) и когато е завъртян наляво или надясно подава другия сигнал. Можеш да провериш работата му с мултицет на верига. По пътя на логиката на изправен волан ще дава безкрайно съпротивление, понеже, когато откачиш буксата и всичко по-колата е нормално т.е. все едно волана е изправен, а когато датчика е дефектирал и буксата му е включена той постоянно има ниско съпротивление и кара двигателя да си вдига оборотите.
Относно лъгането - палиш колата, пускаш всички консуматори - климатик, фарове, музики и т.н., откачаш датчика и тестваш. Ако искаш да симулираш и отчитането на завъртането на волана слагаш един кламер на двата пина на буксата, за да стане на късо и така...


parfumijlk
Мнения: 79
Регистриран на: Пет 13 апр 2012 18:32
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: sliven

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот parfumijlk » Пет 17 юли 2015 22:18


току що запалих колата, откачих пуксата и дадох на късо двата пина но оборотите не помръднаха?
нчмаше пуснати консумативи клима. фарове и др. но мислч цхе оборотите трчбваше да скочат а те не помраднаха ?


Потребителски аватар
jordancho
Мнения: 487
Регистриран на: Пет 01 яну 2010 19:15
Автомобил: VW Bora
Двигател: AGZ 1999
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 4 1.6 100 коня 99 год. ненормални обороти

Мнениеот jordancho » Нед 19 юли 2015 13:48


Някой знае ли на кой канал на vag-com-a мога да проверя показанията на този датчик ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 80 госта