Golf 1.4 MK3 1994г. АBD - трудно пали след престой

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
FuKaToKi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 20:32
Автомобил: VW Golf MK3 1.4
Двигател: ABD
Местоположение: Burgas

Golf 1.4 MK3 1994г. АBD - трудно пали след престой

Мнениеот FuKaToKi » Сря 20 май 2015 19:51


Здравейте колеги, от известно време изследвам един проблем. Само да уточня, че автомобила се движи на газ, но винаги пали на бензин. С обикновено газово съм и горивото се сменя на обороти. Проблема е, че след престой повече от 15-20 минути пали трудно. Ако е стояла цяла вечер на сутринта стартера върти около 7-8 секунди докато запали. След като запали работи отлично и на газ и на бензин. Смених дистрибуторната капачка, заедно с палеца. Това не помогна, освен че малко се стабилизираха оборотите. Проверил съм ел. връзките към бензиновата помпа всичко е ОК. Бензиновата помпа също работи. Проверен е и регулатора за налягане на горивото. Мембраната е здрава. Мерих и бобината и там всичко изглежда наред. Между изводи 15 и 1 показва 0.01 Ω а между един от двата извода и HT извода показва малко над 3 КΩ. Направи ми впечатление, че кабела от бобината до дистрибутора показва съпротивление 2 КΩ (не знам дали е нормално). И още нещо забелязах, значи след като запали веднъж, ако веднага я изгася и се опитам да запаля пали от раз и така няколко поредни пъти. Но ако престои над 15- 20 мин. Отново същата работа. Някой има ли идеи от какво може да е. Че сега лятото Ок, ама зимата ще има проблеми.




Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 1.4 MK3 1994г. АBD - трудно пали след престой

Мнениеот Bai Sando » Сря 20 май 2015 20:04


Първото за което се сещам е да спреш газта от бутилката и да оставиш колата да работи докато изгасне.Така ще си сигурен,че няма газ и ще се предотврати евентуално давене на мотора от дефектен клапан.
Ако след това си запали нормално,значи от някъде изпуска по малко газ и пълни колекторите и дави.
Другото е да пробваш да запалиш директно на газ с директен + на газовия клапан.Ако запали лесно,значи проблема е в бензина. :th_up


Потребителски аватар
FuKaToKi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 20:32
Автомобил: VW Golf MK3 1.4
Двигател: ABD
Местоположение: Burgas

Re: Golf 1.4 MK3 1994г. АBD - трудно пали след престой

Мнениеот FuKaToKi » Сря 20 май 2015 20:09


Ще го пробвам това веднага щом ми остане време. Между другото сега като каза се сетих, че днес докато проверявах регулатора на налягането, след като отворих капачката на моното ми се стори, че леко лъха на газ. Дано да се окаже това проблема. Мерси, колега.


Потребителски аватар
bahyr
Мнения: 556
Регистриран на: Пет 11 юли 2008 17:07
Автомобил: LEON ST
Двигател: CXSA
Местоположение: Варна

Re: Golf 1.4 MK3 1994г. АBD - трудно пали след престой

Мнениеот bahyr » Сря 20 май 2015 20:37


Изпускащ/и клапан/и на АГУ-то. При мен беше станало същото, малко разтегнах пружинката на котвата в клапана на изпарителя и се реши проблема.


Потребителски аватар
FuKaToKi
Мнения: 28
Регистриран на: Сря 07 апр 2010 20:32
Автомобил: VW Golf MK3 1.4
Двигател: ABD
Местоположение: Burgas

Re: Golf 1.4 MK3 1994г. АBD - трудно пали след престой

Мнениеот FuKaToKi » Чет 21 май 2015 19:17


Е, днес направих точно това, което ми каза колегата Bai Sando и точно това се оказа проблема :bowdown. Сега в събота мисля да пробвам да ремонтирам и клапана и ако не стане направо го сменям. Благодаря за бързите и точни отговори, колеги. Лека и безаварийна!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 107 госта