Golf 4 - Вода в купето под стелката в краката на шофьора - РЕШЕНО

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
Barboukov
Мнения: 6090
Регистриран на: Вто 21 апр 2009 21:35
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Русе
Контакти:

Re: Вода в купето на Голф 4

Мнениеот Barboukov » Вто 27 апр 2010 9:48


Проблема се реши:
1. Пълно беше с шума, кал, иглички и т.н...
2. Някой тъп италианец незнайно защо е пълнил с монтажна пяна, вседствие на което са запушени отточните канали на калника. След като успях някакси да я изчегъркам видях, че:
3. Уплътнението на жилото на предния капак го няма и самото то минава през една дупка. Уплътних некадърно със силикон и се оказа, че вече не пуска.

И за капак на всичко започнах да сменям подкалници и като свалих този, от шофьорската страна физиономията ми беше :horror: . Още монтажна пяна и отдолу на калника. 10 мин съм чистил и вече отводнителните канали са на 6.




Aleks Mitev
Мнения: 1
Регистриран на: Чет 21 май 2015 8:35
Автомобил:
Двигател:

Golf 4 2001 г. - Теч на вода в купето при педалите

Мнениеот Aleks Mitev » Чет 21 май 2015 8:55


Здравейте, искам да попитам как мога да оправя този проблем. Имам теч на вода от шофьорската страна долу във прага където е снатката на двете пласмасови покрития на прага и зад педалите между съодинителят и спирачката навътре във мокетното покритие модела е голф 4 2001 г. ! Благодаря предварително :)


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Чет 21 май 2015 19:13


здравей колега, и аз имам този проблем, при мен тече и от дясната страна, отпред, в форума има доста писано по тази тема, всичко съм опитал но няма резултат. При теб като за начало трябва да свалиш кората под чистачките и да погледнеш от двата края да ли са чисти отводнителните канали, попринцип се събира листа и разни боклуци и се запушват и от там идва проблема, ако са замърсени почистиги.
Другия вариант е да погледнеш там дето минава жилото за отваране на предния капак, пак под чистачките в дясно, има едно гумено маншонче което уплътнява, може да се е скъсало или извадило.
Друг вариант ти е ако е разглабяна шофиорската врата, ако е сваляне ламарината която е между кората и самата врата, има уплътнение което може да пропуска, и от там се стича по прага и долу в краката.
Друг вариант са тапите които са по пода на купето, ако махаш мокета се виждат, може някоя да е скъсана или паднала,
и последния вариант за който се сещам е от предното стъкло, ако е сменявано и не е залепено хубаво може и от там да е.
Надявам се да съм бил полезен, ако имаш някакво развитие сподели, ще съм благодарен.


Потребителски аватар
hubavito
Мнения: 66
Регистриран на: Вто 10 мар 2015 13:00
Автомобил: VW
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот hubavito » Пет 22 май 2015 16:46


Колегата да си почисти зад подкалниците. на предните гуми има подкалници. Частта която е към купето се махат 2 винта и там е пълно с боклуци и прелива към пластмасите. Ще загуби само 10 минути, твърде е вероятно това да му е проблема.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Пет 22 май 2015 21:16


Да, там съм почти сигурен че и под калниците има доста боклук, както казва колегата погледни и тях, не е сложно и не отнема много време.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Сря 03 юни 2015 21:00


колега какво стана с голфчето, оправили ли го, открили от къде ти влиза вода?


Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот nmilkov » Сря 03 юни 2015 21:15


Колеги, близо 1 година се борих с проблема с теченето на вода в купето и сигурно се оказа, че имам възможно ВСИЧКИ проблеми и от ВСИЧКИТЕ течеше вътре и съм вадил по 7-8 литра вода от купето .. Та, нека да систематизирам най-често срещаните проблеми при Голфчетата с пълненето на вода в купето:

1. Легена под чистачките (под пластмасата) в двата края има отводнителни дупки, които с времето се пълнят с вода. Решение - почистване и премахване на боклуците;
2. Гарнитурата на филтъра за купето и кутията от шофьорската страна - с времето се опича и започва да пропуска вода. Решение - отлепяне, премахване цялостно на старата гарнитура и лепене със силикон (лично аз ги лепях с черен за каросерии);
3. Вратите - както се знае е нормално да влиза някаква вода и във вратите (все пак си говорим за коли отпреди 14-15 години) и ако (най-вероятно) е сменян механизма за заключване (бравата) то уплътнителите на металния капак, на който стоят и шейните за ел. стъклата, намиращ се под кората, са износени и пропуска от там вода. Решение - облепяте по краищата някъде до средата на вратата с отново черен силикон, който да е ударо, топло и влагоустойчив). Желателно е и почистване и на отводнителните отвори отдолу под вратата (под гумата);
4. Гумените уплътнители на вратите. Решение - подмяна с други или лепене със силикон;
5. Гуменото уплътнение от страната на шофьора, където влизат кабелите в купето. Решение - яко силикон от черния за стъкла !
6. Шибедаха.

Та, моя Голф се оказа, че тече от 2-те кутии под легена + някакво друго място пак там, тъй като е удряна, и го покрих целия с хидроизолация :D Също така се оказа, че тече и от 3-те врати (предна дясна и двете задни). В твоя случай теча на прага е от вратата (т. 3),а зад педалите е горе от легена под чистачките (т. 1 и т. 2).

Последна промяна от nmilkov на Съб 19 сеп 2015 1:44, променено общо 2 пъти.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Сря 03 юни 2015 21:31


здравей колега, и аз се бора с този проблем от доста време, правил съм абсолютно всичко от това което си изброил, и куп още неща, и пак, при по силен дъжд или на автомивка тече от двете страни, незнам вече какво да правя, колата е имала удар отпред в ляво, разглобил съм го много и оглеждах но никъде не видях някакъв проблем, видях че предния прозорец е сменян и може би не е залепен като трябва, и само той ми остана. Питах в автостъклата КОБРА и ми казаха че могат да го презалепят, и тези дни ще хода там да го презалепят и да се надявам че теча ще спре.


Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот nmilkov » Сря 03 юни 2015 21:39


dimcho88 написа:здравей колега, и аз се бора с този проблем от доста време, правил съм абсолютно всичко от това което си изброил, и куп още неща, и пак, при по силен дъжд или на автомивка тече от двете страни, незнам вече какво да правя, колата е имала удар отпред в ляво, разглобил съм го много и оглеждах но никъде не видях някакъв проблем, видях че предния прозорец е сменян и може би не е залепен като трябва, и само той ми остана. Питах в автостъклата КОБРА и ми казаха че могат да го презалепят, и тези дни ще хода там да го презалепят и да се надявам че теча ще спре.


Както казах, моето Голфче също е вкарвано от Италия ударено само че отпред в дясно. И аз гледах, гледах, но никъде не намерих дупка, но все пак знаеш на водата колко дупчица и трябва за да влиза. Пробвай със стъклото, ако не - легена ти е проблема или под калника някъде. Както споменах вече, дясната страна (която е изправяната след удара) и ламарините под калника (десния) съм ги облепил с изолация (нещо подобно - http://alpsofia.dir.bg/_files/5069477.jpg), а лявата част с един слой Body 999 и отгоре цялото с един черен спрей го минах. И до ден днешен вода вече няма.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Сря 03 юни 2015 21:47


само прозореца ми остана като вариант, чистих подкалниците, презалепвах и двете пластмаси в легена, ползвах силикон за лепене на автостъкла, с този дето лепат стъклата при смяна, но явно не е от там.
ще презалепя прозореца и ще споделя.


Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот nmilkov » Сря 03 юни 2015 21:49


dimcho88 написа:само прозореца ми остана като вариант, чистих подкалниците, презалепвах и двете пластмаси в легена, ползвах силикон за лепене на автостъкла, с този дето лепат стъклата при смяна, но явно не е от там.
ще презалепя прозореца и ще споделя.


Ами, внимавай само как си ги залепил, защото и аз им сложих голямо количество от този силикон и продължаваше да тече и се оказа, че не се е залепило хубаво. Така че ги провери пак, не ги изключвай като вариант. Пробвай да наливаш вода първо там да видиш дали е от там или не ... Маркуча му е майката :D


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Сря 03 юни 2015 21:52


така е, водата влиза на всякъдееееее....
мерси колега, ще ги видя и тях, ще споделя като има резултат.


dimcho88
Мнения: 330
Регистриран на: Сря 18 сеп 2013 8:24
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот dimcho88 » Пон 15 юни 2015 22:05


:eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek
колеги какво ли не правих и пак и пак и пак голфа тече,
онзи ден в "кобра" ми презалепиха предното стъкло, презалепих наново пластамсите под кората, тази за филтъра на купето и другата дето е бяла на цвят, и маншона на жилото, даже ползвах силикона с който ми презалепиха стъклото, даже мазах с нещо като грунд в едно малко брозвово шишенце, всичко правих както трябва и пак :icon_sad :icon_sad :icon_sad :icon_sad :icon_sad

извинявм се че ползвам темата на колегата но по добре да не пускам нова. :beer


transform
Мнения: 227
Регистриран на: Нед 03 апр 2011 14:24
Автомобил: Golf 4 1.4 16V
Двигател: AHW 1999
Местоположение: silistra

Re: Golf MK4-теч на вода във купето

Мнениеот transform » Пон 15 юни 2015 23:02


Абе няма оправия...И моята течеше отпред зад жабката. Открих една гумена тапа под стъклото отвън където се отича водата, беше се нацепило някакво залято покритие и водата влизаше като от чайник. Оправих го като залепих тапата с някакво лепило, но остана още някъде пак там наоколо нещо, защото продължава да влиза по малко вода. Като валеше дъжд се навирах под жабката, вижда се малка вадичка вода да влиза пак отгоре, не можах това да го открия и ми писна....Сега си стои мокета отдолу незащипан и съм мушнал една кърпа там.


Потребителски аватар
nmilkov
Мнения: 84
Регистриран на: Съб 08 фев 2014 19:41
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Burgas

Re: Голф 4-теч на вода във купето

Мнениеот nmilkov » Вто 16 юни 2015 22:04


dimcho88 написа::eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek :eek
колеги какво ли не правих и пак и пак и пак голфа тече,
онзи ден в "кобра" ми презалепиха предното стъкло, презалепих наново пластамсите под кората, тази за филтъра на купето и другата дето е бяла на цвят, и маншона на жилото, даже ползвах силикона с който ми презалепиха стъклото, даже мазах с нещо като грунд в едно малко брозвово шишенце, всичко правих както трябва и пак :icon_sad :icon_sad :icon_sad :icon_sad :icon_sad

извинявм се че ползвам темата на колегата но по добре да не пускам нова. :beer


Колега, как разбираш дали тече. Ако е от дъжда - така няма да успееш да локализираш проблема. Взимаш един маркуч, вдигаш мокета отдолу (от двете предни страни), сваляш чистачките и пластмасата и почваш да наливаш като от време на време (ако има и втори човек още по-добре) да проверяваш дали ще текне:

1. Малко в дясно от пластмасата за филтъра на купето - ако тече, значи не си я залепил хубаво (както беше при мен единия проблем) или под калника тече някъде;
2. Малко в ляво от пластмасата за електрониката (шофьорската страна) - същата работа като 1.

Имай в предвид и вратите - също болно място (както споменах) ... Аз съм ги залепил отдолу под кората със силикон за каросерии до средата покрай краищата на ламарината.

В най-краен случай - взимаш една изолация, както споменах, и лепиш целия леген под чистачките или нанасяш един дебел пласт навсякъде с Body 999 и го боядисваш отгоре хем да не се улющи и хем да не стои бяло. Слагаш под калника от изолацията и забравяш за течове :)

И все пак ако решиш сподели да кажеш като си намерил, че има вода, къде е била точно. Посредата на мокета ? В краищата под вратата било ли е мокро ? Кората на вратата отдолу била ли е мокра и между прага и гумата дали е имало вода ?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 70 госта