VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Volkswagen или Audi, Golf или Passat, Bentley или Bugatti - това е мястото да питате, да споделите и да разберете
goggolino
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 25 май 2010 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vELIKO TARNOVO

VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот goggolino » Пон 25 май 2015 10:23


Колеги, помагайте! Пред дилема съм дали се хвърля на този мотор. Карах Голф 3 1.6 16V, но катастрофирах тежко с него и сега търся нова кола. Спрях се на този модел, защото разбрах, че на Голф 4 1.6 двигателя е слабичък особено с газ. Това е и причината да търся нещо по-голямо. За 1.8Т не ми се говори, защото и цените са други и не искам турбина. Колата, която съм харесал е 2000 година, двигателя е с верига, 2.3 V5, обгазен и регистриран, цената ме устройва.
Ето и въпросният Голф: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11413879941234671&slink=9p3gfc
Подходящ ли е автомата за градски условия, какви болежки има и за какво да гледам, когато видя колата /вероятно след няколко часа/
Аз съм от Велико Търново, тук ще се кара колата, шофирам предимно в града, но и често пътувам.
Моля да ми дадете адекватни и конкретни съвети и мнения.
Благодаря! :)




Потребителски аватар
anonym0us
Мнения: 1721
Регистриран на: Нед 01 яну 2012 22:11
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: ηετρϰζ

Re: VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот anonym0us » Пон 25 май 2015 12:09


Автомата в града е доста приятна екстра, само дето разхода си му е леко завишен което мисля, че знаеш.
Колата не изглежда зле, но трябва да се отиде на място да се огледа.
Мотора е пъргав и се развърта в ниските, ако не се лъже след 2200 оборота.
Разхода не би трябвало да те плаши, защото под 13 градско с тоя автомат, няма как да минеш. А извън града около 9 литра.


Потребителски аватар
joro_bartera
Мнения: 123
Регистриран на: Сря 25 яну 2012 19:06
Автомобил: Golf 3
Двигател: VR6 sincro ABV

Re: VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот joro_bartera » Пон 25 май 2015 12:23


Колега като ма начало само да отбележа:ГОЛФ3 1.6 16v не се произвежда :deal .
Относно двигателя към коѝто си се насочил е един от най НЕ-сполучливете на vw.Много муден,висок разход и нъответно неоправдана инвестиция.Всеки друг мотор е по добър избор,като изключим 1.4.Това е моето мнение като седемгодишен голфаджия и като монтыор от няколко години а сам.
:th_up


Потребителски аватар
joro_bartera
Мнения: 123
Регистриран на: Сря 25 яну 2012 19:06
Автомобил: Golf 3
Двигател: VR6 sincro ABV

Re: VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот joro_bartera » Пон 25 май 2015 12:26


И в сравнение с 1.8т е по-ниско по всеки показател


goggolino
Мнения: 3
Регистриран на: Вто 25 май 2010 20:30
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: vELIKO TARNOVO

Re: VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот goggolino » Пон 25 май 2015 12:29


Това, че е муден не ме притеснява, не мисля да се "състезавам" повече не гоня top speed, искам обаче да е голям мотора, за да мога да съм спокоен, когато изпреварвам това е единствената причина и когато климатроника работи да не се мъчи по баирите. В общи линии това е което търся, разхода е ясен, че ще е 13-14 в града и 8.5-9 извън. Колата има газ така че това не е проблем за мен. Интересува ме чисто като качество здравина и цена на консумативи /части/
Благодаря ви за мненията :)


Потребителски аватар
vucata
Мнения: 3610
Регистриран на: Пон 28 сеп 2009 8:38
Автомобил: Ford Mondeo MK2
Двигател: 1.8TD 2000
Местоположение: Bulgaria- Sofia
Контакти:

Re: VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот vucata » Пон 25 май 2015 15:51


Или 2,7 би турбо :Mr Green Fun
Сега....2.3 е готин мотор, но си иска своята поддръжка. 1.8Т също е готин мотор, можеш да се гавриш с него и със сигурност ще ти е по-спокойно, когато изпреварваш :th_up


Потребителски аватар
feniksgod
Мнения: 751
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 19:33
Автомобил: VW Golf 4
Двигател: AGU 1999
Местоположение: София

Re: VW Golf MK4 2.3 V5 Avtomat

Мнениеот feniksgod » Нед 31 май 2015 9:47


joro_bartera написа:Колега като ма начало само да отбележа:ГОЛФ3 1.6 16v не се произвежда :deal .
Относно двигателя към коѝто си се насочил е един от най НЕ-сполучливете на vw.Много муден,висок разход и нъответно неоправдана инвестиция.Всеки друг мотор е по добър избор,като изключим 1.4.Това е моето мнение като седемгодишен голфаджия и като монтыор от няколко години а сам.
:th_up

И като монтьор какво точно е проблемното на V5 щом си наясно ? Пишеш неверни неща по мое мнение, семейството ми притежава V5 от над 4 години. Карал съм доста повече от теб V5 мотор и съм говорил с други хора, каращи този мотор.
Да говориш, че е несполучлив на какво основание ?
Към колегата пуснал темата.
1. Мотора е доста здрав, има ли сме честта моето семейство да изпита това.
2. Мотора хич НЕ е муден с 15-ски и 16-ски има добър старт. Дори си дърпа някои 1.8T-тата.
3. Автомата е доста хубаво нещо, семейната ни кола е 2.3 V5 AGZ мотор автомат. Скоростите ги включва доста добре, стига да не си състезател и постоянно да искаш да ръчкаш колата ще ти хареса.
4. Като проблем на този мотор, че всеки наложил се ремонт струва повечко. Заради трудният му достъп и цени близо да не кажа еднакво с V6.

Само да вметна последно карам 1.8T, но за ежедневка ако не ме плаши разхода ще избера 2.3 V5. Забравих даже да вметна нещо, поне при мене е така затова ще го спомена. На 1.8T като пусна климатика, усещам някаква загуба на мощност, докато при 2.3 V5 не намирам разлика.
Аз лично притежавам 1.8T от над 3 години, това горе което съм написал съм го написал като съпоставка м/у 1.8T и V5.
Нека едно е ясно 1.8T е чудесен мотор ако търсиш МОЩНОСТ и само МОЩНОСТ, възможности за доработки бол.



Върни се в “Избор и покупка на автомобил”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: chriss, railfan, Ивайло Димов и 67 госта