Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Milko Yordanov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 май 2015 13:00
Автомобил:
Двигател:

Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот Milko Yordanov » Пон 25 май 2015 13:06


Здравейте колеги!
Купих си Голф 3 1.4 бензин '97.
Има някакъв проблем с някакъв датчик (така поне ми обясни един майстор) и въпреки, че има масло колкото трябва и не тече масло отдолу, след като изминеш 10-на километра започва да свети и да пищи лампата на таблото сигнализираща, че нямаш масло.
Искам да сваля таблото и да премахна тая лампа и зумера, който пищи.

Питането ми е как се сваля това табло и къде се намира дразнещата пищялка!
Благодаря предварително!




lion_heart002
Мнения: 2312
Регистриран на: Чет 18 фев 2010 13:45
Автомобил: Rio UB Corolla E110 GS450H
Двигател: D4FC 4ZZFE 2GR-FSE

Re: Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот lion_heart002 » Пон 25 май 2015 15:26


А да ти е хрумвало,да измериш налягането на маслото? И че този датчик е там,защото трябва да го има? Ще осакатиш колата,това е лесно,но да се види къде е проблема,трябва малко да помисли човек. А утре,когато чукнеш картера,избие гарнитура,или се задръсти цедката,за какво ти е датчик,зумер,пък и масло. То двигателя за какво му е масло,цели двигатели на моргата са по 50 лева,какво му плащаш. А и щом таблото сам не можеш да свалиш,по-добре не пипай нищо по колата. :dummy


Milko Yordanov
Мнения: 3
Регистриран на: Пон 25 май 2015 13:00
Автомобил:
Двигател:

Re: Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот Milko Yordanov » Пон 25 май 2015 17:20


Значи пичове, нека Ви обясня как стоят нещата с въпросния Голф.
Аз кола, която обслужвам супер педантично и прочие си имам (няма да посочвам марката и модела, че ще започне една храна...). Голфчето си го купих заради гнусното време и дебилите, които в Центъра не знаят къде се намират-да не го мисля-градушки, жени шофьори и прочие!
Голфчето го взех ултра тънко и съм го закрепил да си го карам точно с посочената цел-втора кола, да ходя на работа с нея БЕЗ да я мисля!
Като го взех течеше яко масло от датчика за масло и съм сменил въпросния датчик, маслото, гарнитурата, филтрите, термостата, счупените стопове, предното стъкло и някои други супер належащи неща. Мой приятел, собственик на сервиз каза, че тази лампа и сигнализация светят и сигнализират вероятно защото са износени лагерите на вала и не прави налягане на маслото. Тъй като съм я взел колата за помощна, идеята е да не се влагат суми в нея-колкото изкара! За това искам да премахна лампата-масълце си има и датчика е сменен.
Сега, моля Ви ако не желаете да ми обясните как се сваля таблото, недейте да пишете ненужи коментари какъв батланин съм и как ще съсипя колата-аз няма да я съсипя-предишните й собственици са го направили доволно!
Благодаря за вниманието!


Потребителски аватар
Bai Sando
Мнения: 8110
Регистриран на: Чет 27 мар 2008 22:28
Автомобил: Audi A 3
Двигател: 2000 TDI 2006г
Местоположение: Пазарджик

Re: Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот Bai Sando » Пон 25 май 2015 19:57


Ето как се сваля таблото :smile
http://www.blauertacho.de/doc/vw/umbau_mit_pnp_set/plugandplay/umbau_fuer_vw_golf_3_vr6.htm
Вече на самото табло ще видиш къде се пада лампата за маслото.Щом е 97-ма е много вероятно да е със светодиод вместо лампичка.Или го чупиш с отвертка или му лепни черно парче изолирбанд да не те дразни.
А зумера ще го видиш на платката на самия километраж.Ако има достъп го отпои,ако не му прекъсни пистите :th_up


Somi
Мнения: 687
Регистриран на: Вто 22 фев 2011 20:26
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот Somi » Вто 26 май 2015 8:01


Замаси датчиците 2 на брои за 5 мин е работа какви са тез табла къртене и тн.Щом твоя приятел от сервиза не ти го е казал аз не бих ходил в този сервиз.


Потребителски аватар
Golf 3 Yahting GT
Мнения: 444
Регистриран на: Вто 27 окт 2009 21:49
Автомобил: VW GOLF III YACHTING GT VARIANT
Двигател: AEK 1.6-74kW - 1996
Местоположение: Пловдив

Re: Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот Golf 3 Yahting GT » Вто 26 май 2015 10:08


Milko Yordanov написа:Здравейте колеги!
Купих си Голф 3 1.4 бензин '97.
...
Питането ми е как се сваля това табло и къде се намира дразнещата пищялка!
Благодаря предварително!

http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=5&t=228582


Потребителски аватар
milen76amg
Мнения: 21
Регистриран на: Пон 02 яну 2012 21:06
Автомобил: WV golf 1.9 tdi
Двигател: 1z
Местоположение: Sofia

Re: Golf 3 1.4 питане за сваляне на табло

Мнениеот milen76amg » Съб 30 май 2015 22:45


Дава се единия датчик на маса и свършва проблема!! Ако падне налягането до нула ще светне само лампата!



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: S.Stefanov и 80 госта