Голф 3 Повдигане на окачването

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
danieltodorov07
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 май 2015 13:53
Автомобил:
Двигател:

Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот danieltodorov07 » Чет 28 май 2015 14:04


Здравейте колеги!

Видях , че има няколко теми за това как различни хора са си решавали проблема с повдигането на окачването , но не видях отговор на моя въпрос затова пускам поредната тема(съжалявам ако питам нещо повторно и ако е така ще помоля да бъда препратен към съответната страница).

Голф-а ми е 95 г.(хечбек) с оригиналните пружини съм ,но имам следния проблем.През уикенда ми се налага да карам по малко "селки" пътища и колата ми идва малко ниска(искам да кажа ,че откакто имам голфа около 4 години не съм имал проблем с окачването , просто го купих доста "нисък").

Най-накрая стигнах и до въпроса.Дали ако сложа отзад пружини от голф 3 комби ще се подобри по някакъв начин и дали изобщо има смисъл от смяна на пружини.Искам да отбележа , че (както може би знаете) има сайтове , където се продават чисто нови пружини от сорта на 40-50 лв. но доколкото са качествени незнам.Варианта ми е да я вдигна дори и 2-3 см. пак ще ми е от някаква помощ може би за околко година , защото в момента нямам възможност да го сменям голфчето :)

Мерси !




Потребителски аватар
radotom
Модератор
Модератор
Мнения: 19555
Регистриран на: Пет 10 мар 2006 19:42
Автомобил: Sharan 7M
Двигател: AFN
Местоположение: Пловдив

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот radotom » Чет 28 май 2015 21:35


danieltodorov07 написа:Дали ако сложа отзад пружини от голф 3 комби

Задното окачане на комбито е коренно различно от това на хечбека.
Обърнато е на обратно! :mhihi
Та едва ли пружините ще станат.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот myrshavija » Пет 29 май 2015 5:39


Ако ти е ниска колата, сложи стандартни за модела пружини. Иначе пасват от Пасат Б4 комби и отпред и отзад.


danieltodorov07
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 май 2015 13:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот danieltodorov07 » Пет 29 май 2015 8:16


Мерси за бързия отговори.Предполагам ,че ще сложа от пасат Б4(дано подбера само някакви читави)и да видим какво ще стане :)


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот myrshavija » Пет 29 май 2015 9:28


С пасатовите пружини колата става много висока, а не малко по-висока от твоето "ниско". Събери няколко комплекта пружини и тогава разглобявай! :)


emo-gar
Мнения: 3443
Регистриран на: Съб 16 сеп 2006 23:13
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София,Lantra 1.5 ,Golf 3-ABS,Vento-R.I.P.

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот emo-gar » Пет 29 май 2015 9:47


Внимавай с пружини от Пасат!Пробвал съм такива да сложа на Венто-беше дизелно,та ми продадоха предни от Пасат 2.0.Ама- изненада,въпреки визуалната прилика,пасатовите са с по-дебел материал-не "легнаха" в горните чашки на амортисьора...наложи се по спешност да търся оригинали...Мисля,ако Голфа ти е бензинов,да си сложиш пружини от дизелен-определено са по-твърди,но монтажният размер е същият-закалката е друга(ей ония шарени точки по пружините кодират твърдостта)


danieltodorov07
Мнения: 4
Регистриран на: Чет 28 май 2015 13:53
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот danieltodorov07 » Пет 29 май 2015 9:50


Хмм... , значи трябва да събера още малко информация.


myrshavija
Мнения: 5553
Регистриран на: Вто 05 апр 2005 6:45
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот myrshavija » Пет 29 май 2015 15:52


Пружината наистина е по-дебела. Не помня дали я натикахме някак или ползвахме от пасата гумените части.

На твое място бих опитал с нещо такова - малка инвестиция, всичко пасва и няколко часа работа : http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?p=4327090#p4327090


Потребителски аватар
CvetelinStamenov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 05 окт 2016 11:05
Автомобил: Volkswagen Golf III
Двигател: AEE 1997
Местоположение: гр. София

Помощ за повдигане на голф 3

Мнениеот CvetelinStamenov » Вто 02 май 2017 13:14


Здравейте колеги! Есента се сдобих с един Голф 3 АЕЕ 97 година и ми се иска да го повдигна цялостно с няколко сантиметра. Писах на няколко човека тук и в офроуд форума, но засега отговори не получих от никъде. Ще бъда много благодарен, ако някой колега може да ми помогне да осъществя тази идея, защото по българските пътища, колкото и внимателно да се кара, особено с този нисък картер, вече няколко пъти го подпирам. Знам, че става въпрос за подлагане на метални втулки на макферсоните и пружините, но нито знам нужните размери, нито материала, от който трябва да са направени, нито пък имам идея каква е максималната височина, която мога да постигна, а и стругари не познавам. Видях проекти с повдигане около 7см отпред и 5 отзад и изглеждаше доста добре. В темите, които намерих в интернет и тук във форума, видях, че има много информация и чертежи за голф 4 и други автомобили, но уви, за моя не успях да намеря. Моля всеки който е правил тази операция, може и има желание да ми помогне в това начинание. От София съм, но мога да пътувам в околностите, ако се наложи. Благодаря!

Последна промяна от CvetelinStamenov на Вто 02 май 2017 21:00, променено общо 1 път.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот Iezekil » Вто 02 май 2017 17:17


Казвам неща,дето не съм ги правил,да знаеш и е редно да ги провериш.
Повдигане и запазване на возия става само с манипулации по чашката на пружината.Отпред амовете на Голфа са като на Пасат Б3,сменят се с такива от Пасат Б4,защото чашката е 2,5см. по на високо.Отзад,ако е разглобяема чашката,се режат 2,5см високи втулки от подходящ размер тръба и се подлагат под чашките.Ако не са разглобяеми,не знам кое е по-удачно-да се режат и заварят наново,или да се заварят още едни,или да се търсят разглобяеми.
Друго вдигане е със смяна на пружини с пасатови,но това е за сметка на возията.Можеш и да комбинираш нещата за максимален ефект,ако първоначални вариант не те устройва.Но мисля,че ще те устрои.
Тънкото при пружините е,да намериш за леките бензинови двигатели,за да са по-меки за теб.Отзад също от Пасат седан,понееже на комбито са и по-дебели,и една витка по-дълги.
Само имай на предвид,че ако купуваш амове за Б4,независимо нови ил втора ръка,трябва да си с рулетката в ръка,понеже масово се продават едни и същи за двата модела.Тук не знам обаче с кои тампони трябва да си,понеже имаше мнение,че амове от Б4 трябва да са с големия тампон за Б3,за да има ефект.А пък съответно друг тампон иска и друга пружина....


Потребителски аватар
georgebonev
Мнения: 3099
Регистриран на: Пет 10 май 2013 10:04
Автомобил: Golf 3 Variant
Двигател: 1.9 TD AAZ 1994
Местоположение: Търговище
Контакти:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот georgebonev » Вто 02 май 2017 18:29


Моя е повдигнат с понадени заварени втулки под чашката на предните амортисьори и още едно "ухо" под задните амортисьори.
Виж снимките
viewtopic.php?p=4030653#p4030653


Потребителски аватар
CvetelinStamenov
Мнения: 6
Регистриран на: Сря 05 окт 2016 11:05
Автомобил: Volkswagen Golf III
Двигател: AEE 1997
Местоположение: гр. София

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот CvetelinStamenov » Вто 02 май 2017 21:05


То може би това, което ме кара да внимавам най-вече е, че съм чувал за хора, дето си унищожават окачването след недобре премислени манипулации и затова се опитвам да намеря човек, който е правил или има така повдигнат Голф и не е имал проблеми след това.....а ако мога да ползвам човек с опит при направата, ще е най-добре. Дето се вика, по-добре да се черпиме с някой, отколкото да ми изпадне нещо в движение. :beer :biggrin


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот dhcp » Вто 12 сеп 2017 16:57


Изравям старата тема за да не пущам нова. Колата е голф 3 1.9тди синхро 97г седан. Отпред беше повдигната с втулки, уж бяха удължили пръта на амортисьора, но за няма и 300км амовете заминаха тотално. Та какъв е варианта за повдигане с пружини и евентуално амове от друга кола? Така и не разбрах какви прижини от какъв пасат се ползват, само пружини ли се ползват...? С малкия макферсон съм.


Потребителски аватар
Iezekil
Мнения: 6170
Регистриран на: Вто 14 фев 2012 15:53
Автомобил: Passat B4 Variant
Двигател: RP 94
Местоположение: Шумен

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот Iezekil » Вто 12 сеп 2017 20:01


Голф седан?А в предния си пост съм описал теоритично нещата..


Потребителски аватар
dhcp
Мнения: 160
Регистриран на: Пон 12 сеп 2016 7:16
Автомобил:
Двигател:

Re: Голф 3 Повдигане на окачването

Мнениеот dhcp » Вто 12 сеп 2017 20:33


Офф хечбек :d До колкото разбирам от твоя пост трябва да сложа големия макферсон за да мога да ползвам пружини от пасат? Пасатовите пружини по-дълги ли са от на голф и ще трябва ли да се търсят пасатови амортисьори?



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Ивайло Димов и 175 госта