Golf mk4 '99 AGN ГИ - Придърпване при 4500 оборота

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
Потребителски аватар
sDkK
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Golf mk4 '99 AGN ГИ - Придърпване при 4500 оборота

Мнениеот sDkK » Сря 03 юни 2015 18:47


Здравейте, колеги! Колата е Golf mk4 AGN мотор. Газовия инжекцион е BSM. Проблема се получава на газ при около 4500 оборота, няма значение на коя предавка, и продължава ако продължавам да натискам газта, а не сменя на друга предавка. Придърпва така, сякаш карам с много ниска скорост на висока предавка, само че е доста по-засилено. Проблема го усетих преди около месец, като се има предвид, че рядко я вкарвам в такива обороти. В дадената ситуация просто така се получи и от тогава насам няколко пъти съм пробвал и всеки път е едно и също. В началото, като сложих газовия инжекцион, като минеха 4500-5000 оборота прехвърляше на бензин. След известно време, като съм минавал тези обороти, това го нямаше. Като натисна рязко педала на газта има едно леко забавяне (заглъхване), което леко дразни в дадени моменти, дори и в покой, но с него като че ли съм свикнал. Преди година смених свещите, газовата инсталация и някоя друга дюза, като и тогава провериха кабелите и дросела, поради друг проблем, но все пак да го спомена.




Потребителски аватар
dushanov
Мнения: 855
Регистриран на: Съб 19 сеп 2009 12:33
Автомобил: Seat Toledo 2
Двигател: AGN
Местоположение: Стара Загора

Re: Golf mk4 '99 AGN ГИ - Придърпване при 4500 оборота

Мнениеот dushanov » Сря 03 юни 2015 20:26


Колега, имах същите "симптоми" на същия двигател като теб. Само, че се задълбочиха. Резултата е: http://www.vwclub.bg/forum/viewtopic.php?f=92&t=438495

Успех и дано съм помогнал!


Потребителски аватар
sDkK
Мнения: 10
Регистриран на: Чет 01 окт 2009 22:18
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: София

Re: Golf mk4 '99 AGN ГИ - Придърпване при 4500 оборота

Мнениеот sDkK » Пет 24 юли 2015 19:01


С малко закъснение по случая, но все пак.. Много благодаря на колегата dushanov! След като я закачиха се оказа, че е за смяна ламбда сондата. Смениха я и сега всичко е наред. :lock



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 105 госта