Golf МК3 1.4mi ABD 55hp - двигателят загрява много РЕШЕНО

Техническа и сервизна информация за Golf, Vento, Jetta и Bora
aleksandurg
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 18 апр 2013 19:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ruse

Re: Golf МК3 1.4mi ABD 55hp АГУ - двигателят загрява много

Мнениеот aleksandurg » Нед 21 юни 2015 21:58


Източих антифриза и промих неколкократно системата с вода, излязоха доста мизерии, маркуча, който връща антифриза в разширителният съд беше полузапушен, самият разширителен съд беше почернял от мизерия - измих го по изпитаната технология с морска сол ( от форума). Стегнах 2 скоби, от които ми се струваше че е капало, но се наложи да тръгна веднага на път и не остана време за теча от фланеца. Налях с вода и потеглих за Варна и през целия път не вдигна повече от 92 градуса ( на баира на Бяла) през другото време температурата беше между 80-90, дори по светофарите в града температурата не мина 90. Не знам дали просто не беше по-хладно петък и събота, но съм доволен от резултата Края на идната седмица ще оправя теча и ще налея антифриз и ако през големите жеги се държи пак така ще мирясам, ако ли ходи пак до 95 и нагоре, ще се сменя водна помпа.




Потребителски аватар
luboveliki
Мнения: 1257
Регистриран на: Пон 11 дек 2006 22:05
Автомобил:
Двигател:
Местоположение: Враца

Re: Golf МК3 1.4mi ABD 55hp АГУ - двигателят загрява много

Мнениеот luboveliki » Пет 26 юни 2015 20:54


нищо и няма на колата,стига се филмира.Карай си спокойно.Пластмасовия таралеж,водната помпа,термостат и антифриз са консуматив.....сменят се без много драми.стрелката малко мърда но не прегряваш всичко е ок


Потребителски аватар
stefan4o
Мнения: 19114
Регистриран на: Съб 16 юни 2007 6:07
Автомобил: VW Jetta
Двигател: PN 1990+KR 1987
Местоположение: Стара Загора
Контакти:

Re: Golf МК3 1.4mi ABD 55hp АГУ - двигателят загрява много

Мнениеот stefan4o » Съб 27 юни 2015 7:43


Нали не си сипал чешмяна вода...


aleksandurg
Мнения: 135
Регистриран на: Чет 18 апр 2013 19:42
Автомобил: Golf 3
Двигател: ABD 1994
Местоположение: Ruse

Re: Golf МК3 1.4mi ABD 55hp АГУ - двигателят загрява много

Мнениеот aleksandurg » Нед 05 юли 2015 19:27


Нямах много време да пиша за развоя на ремонта. Промих системата с вода от герана ( не чешмяна :D ) и карах така седмица, защото ми се наложи да тръгна на път както бях писал. Почивните дни източих и промих още веднъж, и смених фланеца. Налях 2 литра антифриз концентрат и долях дестилирана вода. За сега колата се държи добре, няма загуба на антифриз и високи температури.

DSC_0783.JPG
DSC_0784.JPG



Върни се в “Golf, Vento, Jetta & Bora”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 101 госта